Blok Vilhena-EI Ahmadi is heilig bij Feyenoord 27 voorganger Peter Bosz nog zoekende VV:? mm meer? Een wisseling zoals vorig sei zoen bijvoorbeeld. Het was natuur lijk niet voor niets dat Keizer in het bekerpotje met Scheveningen ge richt experimenteerde. Creatieveling De Colombiaanse rechtsback Luis Orejuela zal hem tegen zijn geval len. Terwijl Keizer zo snakt naar backs die blijven opkomen. Wat dat betreft kijkt de trainer ook uit naar het moment dat Daley Sinkgraven weer helemaal fit is. Gisteren trainde hij weer mee met de selec tie. In hem ziet Keizer, net als Bosz trouwens, de creatieveling die de Ik voel dat ik meer invloed krijg op het team huidige verdediging mist. Of ligt de sleutel op het midden veld? Die linie zou met Frenkie de Jong, Donny van de Beek en Hakim Ziyech creatief zat moeten zijn, maar mist diepgang. En dat is pre cies een eigenschap die Siem de Jong wél heeft. Hij maakte tegen Scheveningen als een van de weini gen een goede indruk. Natuurlijk was het 'slechts' tegen een ama teurclub. Maar toch zal het Keizer aan het denken hebben gezet. De trainer constateert zelf ook dat de oud-speler van Newcastle Uni ted en PSV op de trainingen na drukkelijk aanwezig is en makkelijk scoort. De Jong zegt zelf: „Mijn rol is duidelijk: keihard trainen en de concurrentie aangaan met de an dere middenvelders. Het was in elk geval lekker om weer eens negentig minuten te spelen. Ik voel me fit en ben er klaar voor. Ik zal geduldig moeten wachten op een kans." En misschien komt die wel snel ler dan hij denkt. Want Siem de Jong is zo'n beetje de enige reserve speler die het team wezenlijk an ders kan laten spelen. Al zal Keizer vooral hopen dat Ajax met de hui dige samenstelling 'in het momen tum' komt tegen Vitesse. Wat dat betreft gaf het optreden van Siems achternaamgenoot Fren kie de Jong vorig weekeinde tegen ADO Den Haag de trainer wat hoop. Bij Jong Ajax hoorde De Jong onder Keizer vaak bij de uitblinkers. „Hij is nu weer een jaartje verder en Frenkie is zijn kans aan het pak ken." Feyenoord begint vanavond aan de thuiswedstrijd tegen NAC in de wetenschap dat de ploeg in eigen stadion liefst 601 dagen ongeslagen is, de Europese duels niet meegere kend. Toch neemt trainer Giovanni van Bronckhorst geen risico's tegen de laagvlieger uit Brabant. Op het middenveld maakt Sofyan Amrabat waarschijnlijk zijn entree, maar het sterke blok Karim El Ahmadi en Tonny Vilhena blijft intact. Jens Toornstra kan zijn oude rol als valse rechterspits weer oppakken. Van Bronckhorst vaart blind op de 22-jarige Vilhena. „Tonny brengt eigenlijk altijd wat hij moet bren gen", zegt de trainer van Feyen oord. „Dat heb ik hem deze week ook verteld." Van Bronckhorst legde de Maas- sluizer uit waarom hij de mid- weekse bekerwedstrijd tegen ADO Den Haag aan zich voorbij mocht laten gaan. De trainer vertelde dat 'rust' en 'tactisch' de sleutelwoor den waren bij het nemen van die beslissing en niets anders. „We kunnen met deze selectie gewoon wat meer rouleren," zegt de oefenmeester. „En we kunnen ook meer kijken wat de wedstrijd vraagt. Hebben we bijvoorbeeld meer een blok nodig op het mid denveld? Maar Vilhena is en blijft heel belangrijk voor ons." NAC zal vanavond tegen Feyen oord vooral moeten proberen de landskampioen tegen te houden. Toch waakt Vilhena voor een situ atie waarin Feyenoord zich al rijk rekent voor de buit binnen is. „Dat is belangrijk", zegt de middenvel der. „Mensen beginnen bijvoor beeld over de bekerloting tegen Swift. Dat we die wel even winnen. Natuurlijk moeten we dat ook, maar in voetbal loopt het vaak toch anders dan gedacht. Vraag maar aan Vitesse." Vilhena nadert al de mijlpaal van T50 competitiewedstrijden in het shirt van Feyenoord. Maar daar is de zesvoudig international volgens ei gen zeggen niet mee bezig. „Ik weet alleen dat ik ondanks mijn jonge leeftijd al een be hoorlijk tijdje meeloop, maar dergelijke cijfers is iets voor andere men sen", zegt hij. „Net als kritiek. Die is er en soms krijg je dat mee. Maar het hoort er allemaal bij, zeker wanneer j e bij Fey enoord speelt." Voor Van Bronckhorst is het blok El Ahmadi en Vilhena heilig. Werd het duo al eens noodge dwongen uit elkaar ge haald, dan ging het vaak mis met Feyenoord. „Ik weet wat ik aan Tonny heb", zegt Van Bronck horst. „Hij draait al mee sinds 2ot2. Toen was ik zelf nog maar net gestopt, kun je nagaan." zaterdag 23 september 2017 Teleurstelling bij Ajax-spelers Lasse Schone (links) en Matthijs de Ligt. Ondanks de vele kansen werd vorig weekeinde niet van ADO gewonnen (1-1). FOTO PRO SHOTS —Marcel Keizer De schreeuw om een basis plaats voor Sofyan Amrabat werd steeds groter. Zijn entree lijkt tegen NAC inderdaad aan staande, maar Karim El Ahmadi en Tonny Vilhena blijven onom streden bij Feyenoord. Mikos Gouka Rotterdam M Tonny Vilhena. FOTO PIM RAS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 27