Wie wordt het9 Paul de Leeuw Gaat OCW naar dé onderwijspartij? €49 MINICRUISES VOOR MINIPRIJZEN 19 Zo word ik toch geen 80? Ik loop als een zombie en nu ook nog diesteken in mijn buik FERRIES Tijdens de wedstrijd PSV-Feyenoord ga ik met drie veteranen uit de Tweede Wereldoorlog op de foto. Ze zijn uitgenodigd om de bevrijding van Eindhoven op 18 september te herdenken. Het blijken Britse oud-militairen te zijn die Eindhoven in 1944 heb ben bevrijd. Nu staan ze in de Guus Hiddink-lounge en ze kij ken hun staarogen uit. De mannen lopen op ons af voor een foto. Ik sta net met Dick Advocaat en oud-Feyenoorder Benny Wijnstekers te praten. „Als ze maar niet gaan springen", grapt Benny. „Ze kennen me niet!" Met Dick Advocaat op de foto, dat begrijp ik wel, hij is bondscoach. veel onderscheidingen op hun jasjes, hebben een koel biertje in de hand. Een begeleidster pro beert de foto te maken. „Where are you from?" vraag ik. „From Wales", antwoordt een van hen. „Who are you?" Tja, om nu te antwoorden dat ik presentator ben van Ranking the Stars is ook zo wat. „I am an old player of Feyenoord. Left back." De veteraan kijkt me aan en zegt: „Sure!" De foto wordt ge maakt en de veteraan van Wales klopt me op de schouder. „See you, mate!" De begeleidster bedankt mij. „Ze zijn nog kwiek hè? En on deugend. Gisteren na het diner vroeg hij: 'Do you want a desert or me?'" Ze moeten toch ruim 90 jaar zijn. zich van mij meester. Ik strompel door het leven met jicht en artrose. De volgende ochtend word ik wakker met steken in mijn buik en ik denk even aan die dappere oorlogsveteranen. Dat gaat mij niet lukken: op mijn 95ste een stadion binnenlopen terwijl ik 72 jaar daarvoor een stad heb bevrijd. Na mijn blaasproblemen ver trouw je je lichaam veel minder. Wat kan er nog meer opduiken? Ik bel mijn huisarts en kan later die dag langskomen. Ze is niet al leen huisarts maar ook psycho loog, Dr. Phil en Janny van der Heijden inéén. Ze onderzoekt, luistert en bakt allesbehalve zoete broodjes. Ik vertel haar over mijn ge zondheidszorgen. „Zo word ik toch geen 80? Ik loop als een zombie en nu ook nog die steken in mijn buik." Ik doe mijn schoe nen uit en laat haar mijn 'hobbit- voeten' zien, vol bobbels en bul ten. Het blijkt een vervelende vorm van jicht te zijn. Ze denkt aan 'jicht tophi'. 'Dibi' denk ik. maar voelt niets bijzonders. Ze ziet pigmentverschillen op mijn lichaam. Dat blijkt een gistkorrel te zijn. Paul de Hyena, denk ik. Ze concludeert dat het mijn spasti sche darm weer zal zijn. Ik moet denken aan die vetera nen. In hun tijd bestond een spastische darm helemaal niet. Toen stonden ze 's morgens op, gingen steden bevrijden en aten daarna jonge meisjes als toetje. Dé onderwijspartij praat mee over een nieuw kabi net. Dan ligt het voor de hand dat D66 de minister van Onderwijs mag leveren. Zo. Die vullen we alvast in. D66 zou het ministerie van OCW kunnen ge bruiken om in de vierpartijencoa- litie niet vermalen te worden door 'rechts met den Bijbel': Alexander Pechtold kan dan laten zien dat onderwijs hem menens is. Als het daar goed gaat, heeft hij een troef in handen waarmee hij bij de volgende verkiezingen naar de kiezers kan. Kandidaten genoeg: Pechtold zelfbijvoorbeeld. En zou oud-partijvoorzitter Ingrid van Engelshoven alleen afscheid hebben genomen van haar baan als wethouder onderwijs in Den Haag om Kamerlid te worden? Ook de naam van Kajsa Ollongren, de vervanger van de zieke burgemeester Eberhard van der Laan in Amsterdam, wordt op het ministerie gefluisterd. Maar in de politiek geldt meestal dat schijn bedriegt. De D66-vlag planten op de Hoftoren, waar het ministerie van Onder wijs zetelt, brengt een groot afbreukrisico met zich mee. Kabinet-Rutte III heeft niet veel geld. Maar van basisschool tot universiteit wordt geroepen - gegild - om extra geld. Als D66'er doe je het dan al snel niet goed. CDA dan. Die hebben Rotter- dammer Hugo de Jonge. De wet houder onderwijs geldt als groot talent. Enige probleem: hij zou helemaal niet weg willen uit de Maasstad. Maar misschien wil hij voor een ministerspost de sprong wel wagen. Zijn cv heeft hij mee: De Jonge deed de Pabo én was de politiek assistent van CDA- onderwijsministers Maria van der Hoeven en Mar ja van Bijsterveldt. Een andere partijgenoot die in beeld zou zijn, is Leonard Geluk, eveneens een Rotterdammer met ruime onderwijservaring als wethouder en bestuurder van onderwij sinstellingen. Zijn VVD en Christenunie niet geïnteresseerd? Zeker wel, al ligt het minder voor de hand. Bij de WD wordt hoogleraar Jan Antho- nie Bruijn gezien als een ge schikte kandidaat en ook bij de Christenunie lopen mensen rond met affiniteit met onderwijs. Het verhaal gaat dat de sociaalecono- mische 'vierhoek' - de vier minis ters die over het geld gaan en elke dinsdag samen overleggen - mo gelijk wordt uitgebreid met een vijfde minister: die van Onder wijs. Die rol zou dan voor de Christenunie zijn. Bij die partij wordt Carola Schouten alom als ministeriabel beschouwd. Er zijn meer kandida ten: Kamerlid Eppo Bruins heeft als wetenschapper een groot hart voor de zaak. En oud-partijleider Arie Slob kan een Haagse come back maken. Hij stond jaren voor de klas als leraar maatschappijleer. ROTTERDAM - HULL Boek vandaag nog via pofeiries.COIïl of bel ons op 010 714 54 64 zaterdag 23 september 2017 GO Veteranen De drie stokoude veteranen, met Een mismoedig gevoel maakt Daarna onderzoekt ze mijn buik De formatie tussen VVD, CDA, D66 en Christenunie is in de laatste fase. Nu het verdelen van de ministersposten nog. In Den Haag wordt volop gespe culeerd. Vandaag: Onderwijs, Cultuur en Wetenschappen Hanneke Keultjes Ingrid van Engelshoven, fotoanp JOUW TRIP. JOUW SCHIP VANAF PER PERSOON 11 OKTOBER 2017 - MAART 2018 Stap aan boord en vaar mee vanaf Rotterdam naar Hull en ontdek alles wat geweldig is aan Hull, York of Leeds. Reis in stijl naar Groot-Brittannië tijdens een P&O Ferries minicruise vanaf €49 per persoon. Actievoorwaarden: Geldig voor reizen vanaf 1 oktober 2017 tot en met 31 maart 2018. Geadverteerde prijs is per persoon gebaseerd op 2 personen die een 2-persoons binnenhut delen en reizen van Rotterdam Zeebrugge naar Hull met vertrekdag maandag t/m woensdag. Voor andere vertrekdagen, bestemmingen, maaltijden of andere extra's wordt een toeslag in rekening gebracht. Bestemming Leeds alleen beschikbaar op de Rotterdam - Huil route. Deze aanbieding kan online en telefonisch geboekt worden. Voor telefonische boekingen geldt een boekingstoeslag van €6. Aanbieding is onderworpen aan beperkte beschikbaarheid en afvaarten en kan zonder voorafgaande kennisgeving worden ingetrokken. De aanbieding kan niet worden gecombineerd met andere aanbiedingen of kortingen. Volledige promotionele en algemene voorwaarden van toepassing en verkrijgbaar op poferries.com

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 19