Een groot, geel, luisterend oor 7 Verkoop 22 woningen voor wijkje Wonen bij de Molen begonnen De belangstelling voor het wijkje Wonen bij de Molen in Poortvliet is groot. Ontwikkelaar Timek noteert op de eerste verkoopdag ruim vijftig inschrijvingen. Als zeventig procent van de 22 woningen is verkocht, start aan de entree van het dorp de bouw. De grote kwaliteit van het plan zit hem - los van de 22 woningen - in de sloop van de oude loodsen van aardappelhandel Bijl. De bedrijfs panden met asbestdaken ontsie ren de entree van het dorp be hoorlijk. De loodsen gaan tegen de vlakte, als de verkoop rond is, zegt Vincent van der Male van Timek Planontwikkeling. De provincie heeft een subsidie van 180.000 euro toegezegd voor de noodzake lijke sloop. De bouw van het nieuwe wijkje vindt in twee fases plaats. De eer ste bestaat uit zes vrijstaande wo ningen aan de Lageweg, met op de hoek een markante villa. Kort daarna volgen de overige zestien woningen. Die bestaan zowel uit gescha kelde bouw als twee-onder-een- kappers. Middenin het plan ko men zogeheten hofwoningen, Als ik visite kreeg, schaamde ik me bijna voor de rotzooi aan de entree van het dorp waarvan een aantal uitkijkt op de molen. Perceelgroottes variëren van 130 tot 465 vierkante meter. De prijzen lopen uiteen van twee ton tot ruim vier ton. Kenmerkend aan het project is de karakteris tieke uitstraling van de woningen. Geen enkele gevel is hetzelfde. Sfeer van vroeger „De ontwerpen ademen de sfeer van vroeger, met de technologie van nu", zegt Van der Male. Als in spiratie voor de ontwerpen heb ben verschillende markante gevels uit het dorp gediend. Sommige woningen lijken haast een exacte kopie. De woningen zijn levens- loopbestendig, wat wil zeggen dat ze zowel geschikt zijn voor starters als senioren. Piet Alkema, die nu in de Smid straat in Poortvliet woont, vindt het nieuwbouwproject een aan winst voor het dorp. „Als ik visite kreeg, schaamde ik me bijna voor de rotzooi aan de entree van het dorp. Het ziet er niet uit. Wat dat betreft ben ik blij dat de loodsen nu eindelijk tegen de vlakte gaan." Alkema zoekt een gelijkvloerse woning met tuin op het zuiden en de mogelijkheid voor de bouw van een garage. „De ontwerpen zien er goed uit, ik ben benieuwd naar de mogelijkheden." 'Prijzig' Het plan trekt ook gezinnen, zoals familie De Graaf. De villa's aan de Lageweg vinden ze fraai, maar wel erg prijzig. Het gezin wil graag in het dorp blijven, ook al neemt het voorzieningniveau af. „Onvoor stelbaar dat ze op een plek van een paar loodsen een complete wijk kunnen ontwikkelen. Poortvliet knap er zeker weten van op." De leerlingen van de school voor voortgezet speciaal onderwijs hebben sinds februari volop actie gevoerd om een praatpaal in de wacht te slepen. De jongeren met hoor- en taalproblemen wilden het sinds juli buiten werking ge stelde communicatiemiddel een tweede leven geven als anti-pest- symbool. Hun inspanningen zijn dus beloond. Karla Peijs onthulde de mobiele praatpaal gisteren sa men met de leerlingenraad. De oud-commissaris van de Koningin in Zeeland is onder meer lid van de Raad van de Toezicht van de ANWB en heeft er mede voor ge zorgd dat de praatpaal naar de school kwam. Elektrobedrijf Paree in 's-Heer- enhoek heeft de paal omgebouwd tot een 'luisterend oor'. Ook heeft het bedrijf het gele gevaarte voor zien van opnameapparatuur. Leer lingen kunnen met een druk op de knop een idee, klacht of zieleroer- sel inspreken. De boodschappen kunnen vervolgens worden be luisterd door medewerkers van de school. Volgens schoolmaatschappelijk werker en aanspreekpersoon bij pesten Angela Hoogesteger van Auris moet binnen het team nog worden besproken hoe dat zal worden aangepakt. „Ik denk wel dat wij de opnames zullen gaan schiften", zegt Hoogesteger. „Maar de paal staat op wieltjes, hij kan dus rouleren door het gebouw en worden gebruikt voor bijvoor beeld rollenspellen of tijdens de sociale vaardigheidsles." Gedeputeerde Jo-Annes de Bat, die in een 'een-tweetje' met Peijs heeft gezorgd dat de paal bij Auris terechtkwam, sprak de eerste boodschap in. Hij zei te wensen dat de paal een plek wordt waar leerlingen die het moeilijk hebben terechtkunnen en dat er „daarna iemand is die je komt helpen." zaterdag 23 september 2017 'Poortvliet knapt er zeker van op' M De nieuwe aanblik, artists IMPRESSION TIMEK Timo van de Kasteele Poortvliet -Piet Alkema, inwoner Poortvliet M Huidige situ atie. FOTOMAR- CELLE DAVIDSE Gedeputeerde Jo-Annes de Bat sprak de eerste boodschap in. Rechts Angela Hoogesteger van Auris. fotolucoggel Leerlingen van het Auris Col lege in Goes die hun hart willen luchten, kunnen dat voortaan in een ANWB-praatpaal doen. Speciaal voor de school is een afgedankt exemplaar omge bouwd tot een 'luisterend oor'. Luc Oggel Goes Woonboulevard Poortvliet ^ouman-pottor Meubelen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 140