Groen licht voor hogere windmolens Kamperland Manager moet winkeliers helpen 'Focus bij muziekles op de jonge kinderen' k.1 wSL 6 Uw woning met succes Handje extra voor inwoners verkopen? anthonise Camperwind wil de vijf huidige molens in de Jacoba Rippolder ver vangen door vier hogere. Daartegen was en is veel verzet. Omwonenden vrezen bijvoorbeeld voor belem mering van het uitzicht, slagscha duwen en meer geluid. De vier nieuwe turbines worden namelijk 25 meter hoger dan de molens die er nu staan. Die steken 125 meter de lucht in. Volgens burgemeester en wethouders van Noord- Beveland voldoet de locatie aan het Omgevingsplan Zeeland en de Ver ordening Ruimte Provincie Zee land. Het is aangewezen als 'con centratielocatie' voor windturbi nes, ongeacht de hoeveelheid en de hoogte. Voor het veranderen van het windturbinepark is in oktober 2015 een landschapstoets uitge voerd. Daaruit blijkt dat het veran deren van het windturbinepark landschappelijk gezien geen wezenlijk verschil uit maakt met de bestaande situatie. Hoewel alle 118 bezwaren (waar van 103 identiek) zijn afgewezen, hebben belanghebbenden nog de De plek is aangewezen als 'concentratielocatie' voor windturbines ongeacht de hoogte mogelijkheid om naar de Raad van State te stappen. Dat is de hoogste bestuursrechter. Het is overigens nog niet duidelijk wanneer de bouw van het nieuwe parkje begint. Er is toestemming gevraagd aan de minister van Defensie vanwege de mogelijke verstoring van de ver keersleidingradar van het vliegveld Woensdrecht. Samen hebben ze een plan geëvalu eerd dat ruim een jaar geleden is in gevoerd om de winkelgebieden le vendig en levensvatbaar te hou den. Ze zijn nu tot de conclusie ge komen dat een middenstandsma nager daarin een grote rol kan ver vullen. Hij of zij zou de samenwer king tussen winkeliers moeten ver beteren en proberen lege winkel panden weer te vullen. De inzet van zo'n manager kost 26.000 euro. De ondernemersver enigingen van Sint-Annaland en Sint-Maartensdijk en de sfeergroep Tholen zouden samen zes mille op tafel moeten leggen. Voor de ove rige 20.000 euro kunnen ze een be roep doen op het stimuleringsfonds samenleving van de gemeente. Dat is bedoeld voor initiatieven die de leefbaarheid vergroten. Dit valt daar volgens burgemeester en wet houders onder. Burgemeester en wethouders van Tholen vinden dat de muziek school niet langer gesubsidieerd les moet geven aan kinderen van bo ven de twaalf. De subsidie daarvoor zou langzaam moeten worden afge bouwd. Algemeen directeur Jan Hut van de Zeeuwse Muziekschool legt uit dat er onderzoek is gedaan naar de toekomst van de instelling en dat het algemeen bestuur op basis daarvan in meerderheid heeft geko zen om alle kinderen tot 18 jaar ge subsidieerd te blijven bedienen. In dat bestuur zitten vertegenwoordi gers van alle gemeenten. „Het is een goed gebruik om zo'n besluit ook nog naar de gemeenten toe te sturen. Dat heeft Tholen aan gegrepen om kenbaar te maken dat ze het er niet helemaal mee eens is", zegt Hut. Volgens hem heeft al leen Tholen een zienswijze inge diend en daarmee lijkt de kans op succes erg klein. Het is volgens Hut niet zo dat voor enkel die gemeente een uitzondering kan worden ge maakt. „Zo werkt dat niet in een ge meenschappelijke regeling. Dan wordt het lastig besturen." Hut benadrukt dat de relatie tus sen Tholen en de Zeeuwse Muziek school goed is. De gemeente is vol gens hem niet uit op een bezuini ging, maar wil enkel de prioriteiten verleggen. „Maar een meerderheid lijkt er anders over te denken." Tijdens een vergadering van het algemeen bestuur van de muziek school in oktober wordt de kwestie weer besproken. F. den Hollanderlaan 18 GOES -www.anthonise.nl Een handje extra. Zo heet het nieuwe hulpplatform in Krab bendijke. Het project is bedoeld voor mensen die in het dagelijks leven wel wat hulp kunnen ge- bruiken.Vrijwilligers van de vier kerken in het dorp en andere or ganisaties staan in het kader van het project klaar om zoveel mo gelijk mensen helpen. De vrijwil ligers gaan helpen met bijvoor beeld een klusje in huis/tuin of met boodschappen doen. Maar een dagje uit of samen sporten is ook een mogelijkheid. Het platform is opgericht door de vier plaatselijke kerkgemeen schappen, de gemeente Reimers- waal en NPV (Nederlandse Pa tiënten Vereniging)-zorg voor het leven, een christelijke stich ting die opkomt voor het men senleven. De kerken willen hier mee 'het minder zichtbare leed' in het dorp verhelpen. Het pro ject moet bijdragen aan een zorg zaam Krabbendijke. 'Handje extra' wordt dinsdag om 19.30 uur gepresenteerd aan de inwoners van Krabbendijke in Dorpshuis De Meiboom aan de Kerkpolder 30 in Krabbendijke. Tijdens die avond wordt ook aan dacht besteed aan de project groep Dementievriendelijk Rei- merswaal. Belangstellenden kun nen zich aanmelden voor de bij eenkomst door te mailen naar handjeextrakrabbendijke@gmail. com of te bellen naar 06-20127015. IN DE REGIO Dweilband festival Marjan Berk in Slot Oostende Vredesviering in kerk MIJN DORP, MIJN STAD Zaterdag Zondag zaterdag 23 september 2017 BE De veelbesproken vernieuwing van het windmolenparkje bij Kamperland kan doorgaan. Het Noord-Bevelandse college ver leent de omgevingsvergunning, ondanks de 118 zienwijzen tegen het plan. Luc Oggel Kamperland THOLEN Tholen moet een mid denstandsmanager krijgen. Dat vinden de gemeente en onder nemers uit de drie grootste ker nen. De Zeeuwse Muziekschool zou zich moeten richten op kinderen van nul tot twaalf jaar. Dat heeft de gemeente Tholen kenbaar gemaakt in een brief aan de in stelling. Rob Paardekam Tholen makelaars makelaars Krabbendijke Jari Klapwijk HANSWEERT Muziekvereniging Scheldegalm en haar dweilband Scheldedweilers houden morgen het jaarlijkse dweil bandfestival in Hansweert. Het evenement begint om 11.00 uur. Dweil band Scheldedwei lers verzorgt dan de muziek tijdens de viering van woord en communie in de katholieke kerk. GOES Marjan Berk ver zorgt morgen vanaf 15.00 uur een voor stelling in Slot Oos tende in Goes. Kaartjes zijn ver krijgbaar via stich- tinghistorischslot- oostende.nl. GOES Naar aanleiding van de Dag van de Vrede wordt mor gen in Goes een vredesdienst ge houden. De viering begint om 10.00 uur en is voor ieder toegan kelijk. De dienst vindt plaats in de kerk aan de West- wal 42. MIDDELBURG De heer Van Straalen, directielid van de DLF Group in Kapelle, heeft gisteren een koninklijke onderschei ding gekregen. In de Nieuwe Kerk in Middelburg werd hij be noemd tot Officier in de Orde van Oranje-Nassau. Hij kreeg de versierselen uit handen van burgemeester Cremers van Waddinxveen. Na de overname door DLF in 2003 zette Van Straalen zich in voor het behoud van de bedrijfsactiviteiten en de werkgelegenheid in Nederland, ondanks de Deense wortels van het bedrijf. Hierdoor bleven de honderd arbeids plaatsen in Kapelle en Moerstraten (Noord-Brabant) behou den. FOTO LEX DE MEESTER BORSSELE Quistenburg 3, 10.00-16.00 uur- Viering 75-jarig be staan brandweer post Borssele GOES Grote Markt, 09.00- 16.00 uur - Week markt; Diverse loca ties Goes-West, overdag - Burendag met om 15.00 uur - overdekt springkus sen; 17.00 uur - Buurtbarbecue en 18.30-20.00 uur - Kinderdisco; Eras- muspark, vanaf 17.30 uur - Geza menlijke maaltijd i.v.m. burendag met live muziek van de Da Vinci band; Theater de Mythe, 20.00 uur-Oude jaarsconference 2017 (Try-out) door Guido Weijers; Wijk- gebouw De Spinne, 20.00 uur - Dans avond 'S-GRAVENPOLDER Poelvoordestraat 3, vanaf 20.00 uur - Dansavond door dansclub OVA HANSWEERT Dorpshuis Kaj Munk, 15.00-17.00 uur - Optreden Volksdansvereni ging Scaldis HEINKENSZAND Molen de Vijf Ge broeders, 14.30 uur - Openbare kennis makingsmiddag met de dorpsraad van Heinkenszand KLOETINGE Graaffstraat 30, 10.00 uur - Welpen ochtend KV Blauw wit voor kinderen van 3 t/m 6 jaar; Geerteskerk, 10.00- 16.00 uur - Open stelling kerk en ten toonstelling 'Kloe- tinge voor en na de reformatie' SCHERPENISSE De Sassegrave, 14,00 uur - De Oos- terscheldestappers organiseert wande ling voor ouderen Sint Maartensdijk Sportlaan 3,10.00- 13.00 uur-Open dag dienstencen trum Leger des Heils THOLEN Grote Kerk, 14.30 uur - Zomerconcert Steven Knieriem WOLPHAARTSDIJK Egbert Petruspol derweg 1,10.00- 17.00 uur - Open dag De Boeken wurm GOES Bleekveld, Makers- markt, 11.00-18.00 uur - Makersmarkt met o.m. muziek en foodtrucks; Inloop huis Oase, 11.00- 12.00 uur-Kinder club Schatzoekers voor kinderen van 4-13 jaar; 's-Heer Elsdorpweg 39, 13.00-17.00 uur - Expositie Studio Ineke Otte; Bethel- kerk, vanaf 15.30 uur - Gezamenlijke kerkdienst Vrije Evangelische Ge meenten HANSWEERT Centrum, 12.00- 18.00 uur-Brade rie; 13.00-17.30 uur - Dweilbandfestival met optredens KONINKLIJKE ONDERSCHEIDING

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 139