Abu Dhabi opent mega-Louvre m 59.- 3 dagen Drenthe 10 INTERVIEW MARIANNE THIEME In het jaar van haar relatiebreuk boekte Marianne Thieme haar grootste succes in Den Haag. De Partij voor de Dieren veroverde vijf zetels in de Tweede Kamer. Maar compromissen sluiten is ze nog steeds niet van plan: „We blijven voor de troepen uit lopen." e Partij voor de Dieren heeft een flinke hap geno- i men van de I tweede verdie ping in het Tweede Kamer gebouw. In wat ooit het ministerie van Koloniën was, heeft de nieuwe fractie twaalf ruime kamers. Ze zijn groter dan DENK, 50PLUS, SGP en Forum voor Demo cratie. De andere helft van de verdie ping in de Tweede Kamergebouw is voor regeringspartij Christenunie, die even groot is. „Wow!" zegt fractievoorzitter Ma rianne Thieme op haar werkkamer. „We zaten in de fractievergadering na de verkiezingen opeens met twin tig mensen bij elkaar, met alle mede werkers erbij. Daarvoor waren we met minder dan de helft." „Als het gaat om de boekhoudersde batten, daar doe ik niet aan mee. De platitudes: „de economie groeit, we gaan er allemaal een beetje op voor uit. Cijfers achter de komma, die zijn vaak een doekje voor het bloe den. Wat voor ons belangrijk is, is niet het verschuiven van geld van A naar B, maar een visie over aanpak van klimaatbeleid." „We gaan eerst eens afwachten waar mee dit fletse kabinet straks komt. Als het er komt. Het is lastig om nu al te zien wat dat zal zijn. We willen een luis in de pels zijn, we weten waar de D66 en de Christenunie heel sterk op hebben ingezet. Wij zijn een groene partij, we gaan ze eraan her inneren dat ze een groen geweten hebben. D66 zal het daarbij het moeilijkst krijgen. We gaan ze wij zen op hun beloftes en zullen ze steun aanbieden voor een groenere koers in de strijd om de klimaatver andering op langere termijn. En we gaan de aartsconservatieve CDA en WD aanpakken." „Het waren tropenjaren met zijn tweeën. Ontzettend leuk, maar daar door was het lastig om te blijven fo cussen op onze eigen agenda. We moesten continu opletten dat we niet werden geregeerd door de agenda van de Tweede Kamer. En we namen evengoed de vrijheid om ook buiten parlementair bezig te zijn. Met vijf mensen kun je veel meer al die ver schillende instrumenten inzetten. We hebben nu meer kracht in de Tweede Kamer, waarbij het een In een klein hoekje van het mu seum, dat maar liefst 8.600 vier kante meter aan expositieruimte telt, wordt de Nederlandse eer hoog gehouden. Daar, aan een muur, is Vincent van Gogh te zien. Een klein zelfportret dat hij schilderde in 1887 en dat met zijn 44 bij 35 centimeter bijna ver drinkt in de kolossale constructie. Het werk van Van Gogh is één van de 600 top-kunstwerken die te zien zijn in het 'Louvre Abu Dhabi', dat op 11 november zijn deuren opent. „De kunstcollectie is bijzonder, maar het gebouw zeifis ook een kunstwerk, dat lucht en water verbindt", stelt Jean-Luc Martinez, directeur van het Louvre in Parijs. De Franse toparchitect Jean Nouvel werd ruim tien jaar gele den benaderd door Abu Dhabi. „Ze wilden iets laten maken wat nog nooit eerder en elders was gebouwd", aldus Nouvel. Hij ging zelf poolshoogte nemen op de zandvlakte waar het museum moest verrijzen. „Ik zag een ei land voor me. Er was zand, water en de hemel." Hij besloot de natuurelemen ten overal terug te laten komen in het museum. De immense ijzeren koepelconstructie die boven de zalen hangt (doorsnee: 180 meter) filtert het licht en museumdelen en wandelpromenades hangen deels in en boven het water. Om de bouw en inrichting te realiseren, deed het steenrijke Abu Dhabi een beroep op Frank rijk en het Louvre in Parijs. Het museum in Abu Dhabi mag 30 jaar lang de naam 'Louvre' dra gen, van de 600 huidige kunst werken werden er 300 uitgeleend door Franse musea. Het Parijse Louvre kreeg 400 miljoen euro voor het uitlenen van de naam 'Louvre'. incl. diner Zutphen diner**** Ameland diner**** www.Zoweg.nl/dagblad of 0900-2359693 7ocpg zaterdag 23 september 2017 'We gaan dit kabinet herinneren aan zijn groene geweten' Jan Hoedeman Deze week stond in het teken van de Miljoenennota, ledereen spreekt over cijfers, behalve u. Wat kunt u nu met vijf zetels? Wat kunt u met vijf zetels wat met twee zetels niet lukte? Het emiraat Abu Dhabi houdt niet van half werk. Het nieuwe museum voor kunst bestaat dan ook uit 55 gebouwen voor 600 kunstwerken. Frank Renout Abu Dhabi/Parijs Voor maar: Gelegen in het knusse Zuidlaren, nabij de prachtige natuur en de Hunebedden. 2 nachten inclusief ontbijtbuffet in 3* Brinkhotel (8,2) Q 1 keer diner (hoofdgerecht) Gratis parkeren, wifi en welkomstdrankje Aankomsten t/m feb. 2018. Betaal pas bij aankomst! 4* Inntel Hotels Resort Zutphen (7,9) 4* Resort De Amelander Kaap (8,1) 1 nacht incl. uitgebreid ontbijt 2 nachten incl. uitgebreid ontbijt lx diner (hoofdgerecht) /IQ 50 lx 3-gangen diner TT O lx rondvaart in Zutphen ^M* Gratis wifi en zwemmen Mm*™ Prijs per persoon o.b.v. 2 personen en beschikbaarheid, exclusief reserveringskosten en toeristenbelasting

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 10