kroniek Wekelijks schrijft Hugo Borst over zijn moeder, die aan alzheimer lijdt. De zaal in Het Verpleeghuis puilt uit want Willeke Alberti treedt op. k zwaai nog één keer naar Willeke Alberti. Met een vette glimlach op mijn gezicht verlaat ik Het Verpleeghuis. Wat een top middag was dit. Als het aan mij had gelegen had ma het concert van Willeke en haar band in Het Verpleeghuis niet bijgewoond. Het tijdstip, tussen twee en drie in de middag, was gewoon niet handig. Ma slaapt dan altijd diep. Maar Margi Geerlinks, de vaste fotografe en een goede vriendin, drong aan. 'Ik haal haar wel even. Komt goed.' Daar kwam ma uit een stampvolle lift. Met een verdrietig gezicht. Ik gaf haar een kus en zei dat ik een leuke verrassing voor haar had. 'Willeke Alberti zingt vandaag.' Ma's medebewoners Ad en Floor waren er ook. Verzorgende Martha had mevrouw Dullaart meegenomen. George bleef op zijn kamer. Tegen Margi zei hij dat hij Willeke Alberti ouderwets vond, hij luisterde liever naar jazzmuziek. En meneer Groene- veld die van opera houdt, had over Willeke Alberti gezegd: 'Ze kent mij niet, dus waarom zou ik er naartoe gaan?' Jammer, ze hadden vast genoten. 'Ik ben er nog', zo opende Willeke haar concert vol medleys. Ik zat naast de rolstoel van mijn moeder op de grond en keek een beetje om me heen. Allemaal verwachtingsvolle blikken. Tussen de nummers door zei Wil leke dat het mooi was dat niemand ons onze herinneringen kan afne men. Het was niet het moment om dat te betwisten, ik begreep ook wel wat ze bedoelde, ze ging terug in de tijd, dat is veilig en met haar liedjes slaagde Willeke erin herinneringen op te diepen, vergeten ervaringen te reconstrueren. De benedenzaal van Het Verpleeg huis puilde uit en bestond voor de helft uit bewoners in rolstoelen. Familieleden genoten stiekem mee, ik ook. Willeke zong niet alleen eigen werk, ze liet haar vader herleven, en Ramses Shaffy en Tom Manders (Dorus) weerklonken. 'Kruipen die motten dan in ons?' vroeg een bewoonster bezorgd aan Willeke. 'Welnee, ben je gek.' Voor ons zat ma's medebewoonster H Reageren? magazine @persgroep.nl Een topmiddag 361 zaterdag 23 september 2017 WG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 100