Alpaca's gaan graag onder de douche 9 Zolder, kelder, schuur of werkkamer: gun een man zijn eigen honk. Jesse de Vries (38) uit Middelburg kan zich in zijn kelder gedragen als een echte man. Ik ben een man van de handleidin gen", verklaart Jesse de Vries. „Apparatuur moet op de juiste manier geïnstalleerd worden. Daarin ben ik een nerd. Zo is mijn beamer een zeer afgewogen aankoop, omdat het de enige is die op precies 3.30 meter afstand van het scherm een beelddiameter van 100 inch projec teert. Alle audiovisuele apparatuur is in perfecte harmonie met de ruimte." In 2015 kochten Jesse en zijn vrouw hun grachtenhuis in Middelburg. Tij dens de rondleiding met de makelaar ontstond bij Jesse al het idee voor zijn eigen mancave. Het zou in de kelder gaan gebeuren. Nadat het woongedeelte van het huis redelijk op orde was, kluste Jesse iedere avond aan zijn eigen ruimte. Masculien „Mijn kamer is een masculien ant woord op de feminisering van de maatschappij", zegt hij. „Veel gelegenheden zijn speciaal in gericht voor vrouwen; ladies nights in de bioscoop of theehuisjes in de stad. Ik wil mijn mannelijke behoeften kunnen uitdragen zonder dat ik me moet conformeren aan een vrouwe lijke sfeer of omgeving. Mijn vrouw zit thuis ook niet te wachten op het 'banale' gedrag van mij en mijn vrienden, terwijl we ons als mannen soms wel zo willen gedragen. Dan kijken we Rocky op het grote scherm, drinken we whisky of bier en spreken we vrijuit als kerels onder elkaar." Jesses guilty pleasures bestaan uit pokeren, films kijken, boksen, scha ken en het spel Stef Stuntpiloot spe len. „Het is eigenlijk een kinderspel, maar heeft een beruchte reputatie verworven als drankspel onder stu denten. Omdat ik in mijn grot eeu wig student mag zijn, spelen we ook potjes Stef Stuntpiloot." Als het huis tot rust is gekomen, Met mijn vrienden kan ik me hier af en toe banaal gedragen trekt hij zich graag voor een uurtje terug in zijn eigen wereld. „Als alles is geregeld, van werken tot en met het naar bed brengen van mijn kinderen, dan is het tijd voor mij. Het voelt als een ritueel. Het brengt me volledig tot rust en ik ge niet op die momenten van wat ik heb gecreëerd." Kracht Overigens is het voor vrouw en kin deren ook uit te houden in Jesses mancave. Al die avonden klussen le verden een resultaat op waarmee ie dereen tevreden is. Dat komt goed uit, want het gezin kan letterlijk niet om Jesses cave heen: de keuken is al leen via zijn kamer te bereiken. „Maar het is overwegend mijn ruimte. Ik ben trots op wat ik met dit project heb bereikt. Ik kan hier nog steeds rondkijken en me goed voelen over wat ik kan en wat ik wil. De cave herinnert me aan mijn eigen kracht en ik kan er mijn energie en jongens streken in kwijt." STEFANIE& JORIS vrijdag 22 september 2017 SB Tegen de feminisering Marloes Hoeks —Jesse de Vries Na een dag hard werken is het voor Jesse de Vries goed toeven in de kelder. FOTO JOHAN VAN DER HEIJDEN Volwassenen vinden de alpaca's van Stefanie Dingemanse (41) eng, maar kinderen aaien Joris en Paco graag. „Mijn zus Lilian en ik von den het een goed idee om dieren op onze cam ping te hebben, voor de kinderen. Per toeval kwamen we deze alpaca's tegen. Twee broers, die we Paco en Joris hebben genoemd. Kleine kinderen mogen dicht bij komen en ze aaien. Grote mensen vinden ze een beetje eng. Maar die kunnen de poes aaien. Het poepscheppen vin den we iets minder, maar voor de rest zijn ze mak kelijk te verzorgen. Eén keer per jaar laten we ze scheren. Dat vinden ze vreselijk, maar het moet. Een campinggast had de wol gekocht, na het sche ren. Het volgende seizoen kwam ze terug met een kussentje gemaakt van Joris' wol. Dat kussentje ligt nu in de gemeen schapsruimte van de camping. Als het warm is in de zomer, moeten ze afkoe len. Dan zetten we de sproeier aan en gaan ze onder de douche. Dat vin den ze zo leuk. Ik kan zien dat ze plezier heb ben. Als er nieuwe gasten op de camping komen, wor den ze begroet door Paco en Joris. Dan komen de dieren bij het hek staan, om te kijken wie de nieuwe gasten zijn. Een soort welkomstcomité. Ze horen echt bij de cam ping." —Annemarie van de Vreugde

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 53