24 België eerste tegenstander UITSLAGEN Na zilver komt goud. Natuurlijk, zo kijkt Maret Grothues, aanvoerster van het Nederlands volleybalteam, naar het EK in Azerbeidzjan dat van daag begint. „We willen winnen, het hoogst haalbare", zegt ze. Maar tege lijk weet ze dat dit geen gemakkelijke opgave is. „In Europa wordt nu een maal goed gevolleybald." Bovendien onderging het team de afgelopen tien maanden een aantal veranderingen. Grothues (29) oogt fris in de lobby van het hotel in Ganja. Frisser dan verwacht, nadat ze net verontwaar digd heeft gezegd niets te begrijpen van de wedstrijdorganisatie. Twee dagen voor hun belangrijkste toer nooi van het jaar moesten de volley balsters zich met nachtvluchten van uit Nederland verplaatsen naar Ganja. Een andere optie was er niet. „Onbegrijpelijk. Zo hebben we ge woon een nacht overgeslagen. Geluk kig hebben andere landen in onze poule hetzelfde probleem. Maar dat dit voor teams die we later kunnen treffen niet geldt, wat in hun voor deel kan werken, daar kun je beter niet aan denken." Het EK winnen is het doel. Maar als topfavoriet ziet Grothues haar team niet. Bij het laatste EK, in 2015 in eigen land, werd Nederland tweede. Op de Olympische Spelen eindigden de Oranjevrouwen vorig jaar als vierde. „We zijn een van de favorieten, maar dat geldt zeker ook voor Servië, Rusland en Italië." De afgelopen twee jaar ging het heel goed, maar we moeten niet op een roze wolk gaan zitten En vergeet vooral ook niet Turkije, voegt ze daaraan toe. Het land waar Giovanni Guidetti inmiddels bonds coach is, de succescoach die in de cember onverwacht liet weten zijn gezinsleven niet meer te kunnen combineren met een baan als bonds coach van Nederland. De opmerking dat de Italiaan zijn team niet als favo riet voor de titel ziet, beantwoordt Grothues met: „Ja, ja, ja. Doei!" Sinds mei werken de volleybalsters met Jamie Morrison. Een bedacht zame, rustige Amerikaan, zeker in vergelijking met de temperament volle Guidetti. In eerste instantie wa ren de resultaten teleurstellend. De eerste kans op WK-kwalificatie ging mis, mede door de afwezigheid van de belangrijkste speelster van het team, Lonneke Sloetjes, en een korte gezamenlijke trainingsperiode van wege clubverplichtingen. Maar inmiddels hebben de Neder landse vrouwen er een lange trai ningsperiode opzitten. Grothues: „Dat excuus geldt nu dus niet meer. Maar je ziet ook dat het niveau in de breedte is gegroeid. Het is een heel verschil tussen het begin van de zo mer en nu. Onze coach heeft daar door een luxeprobleem. Hij moet gaan kiezen wie hij opstelt. Ik zou niet graag in zijn schoenen staan." In augustus revancheerden de vol leybalsters zich bovendien in eigen PROGRAMMA land en plaatsten zij zich alsnog voor het WK van volgend jaar. Het team werd wakker geschud. Grothues: „Na de mislukte WK-kwa- lificatie dachten we: het is niet van zelfsprekend. De afgelopen twee jaar ging het heel goed, maar we moeten niet op een roze wolk gaan zitten. Als we wat wilden, moesten we terug naar de basis." Dat was goed voor het team, denkt de aanvoerster. „In de basis zijn wij juist ook harde werkers. En we willen meer." Beleef Kerst in Keizerlijk Wenen vrijdag 22 september 2017 TENNIS Seoul (ZKo). Vrouwen, tweede ronde: Hon (Aus) - Rus (Ned) 7-5 6-4, Os- tapenko (Let/1) - Hibino (Jap) 6-2 6-2, Cirstea (Roe/ 4) - Gibbs (VS) 6-3 6-3, Cepede (Par) - Ahn (VS) 4- 6 6-4 6-3. Vrouwen, Dubbel, kwartfinales: Bertens/Larsson (Ned/Zwe/1) - Han/Jang (Chn) 6-2 7-5. Guangzhou (Chi). Vrouwen, kwartfinales: Wickmayer (Bel) - Cornet (Fra/6) 6-1 7-6 (5), Zhang S. (Chn/2) - Kozlova (Oek) 6-1 6-1, Krunic (Ser) - Peterson (Zwe) 6-1 6- 1, Rodina (Rus) - Cabrera (Aus) 6-1 7-6 (4). Vrouwen. Dubbel, halve finales: Schuurs/Mertens (Ned/Bel/1) - Jiang/Tang (Chn) 6-1 6-3. ZEILEN Enoshima (Jap). WK RS:X. Man nen, na 7 races: 1. Ye (Chn) 21 pnt, 2. Gao (Chn) 24, 3. Sanz Lanz (Zwi) 27,4. Li (Chn) 30, 5. Chang (HKo) 42; 11. Van Rijs- selberghe (Ned) 55,6; 14. Badloe 66. Vrouwen, na 8 races: 1. Wu (Chn) 25, 2. Chen (Chn) 25,7, 3. Klepacka (Pol) 30,4. Shi (Chn) 32,5. Lu (Chn) 39,6. Manchon (Spa) 42,7. De Geus (Ned) 44. Volleybalsters van Oranje zijn op tijd wakker geschud De Nederlandse volleybalsters be ginnen vandaag aan het EK. In 2015 werden ze tweede, maar top favoriet voelt aanvoerster Maret Grothues zich niet. Lisette van der Geest Ganja Maret Grothues (29) België is vanavond de eerste te genstander van Nederland op het EK in Azerbeidzjan. Een dag later treffen de vrouwen van bondscoach Jamie Morrison ti telkandidaat Servië. Zondag spelen zij tegen Tsjechië hun laatste groepswedstrijd. Als Oranje als eerste eindigt in de poule, plaatst het zich recht streeks voor de kwartfinales. De nummers 2 en 3 plaatsen zich voor de tussenronde, die net als de kwartfinales gespeeld wordt in Bakoe. Het toernooi eindigt volgend weekeinde. Maret Grothues gaat voor goud. FOTO RONALD HOOGENDOORN EK volleybal vrouwen, Azer beidzjan. 22 september -1 oktober. Vanavond, 18.00 uur: Nederland - België. 7-daagse busreis vertrek 22/12 Beleef een kerst om nooit te vergeten en geniet van een volledig verzorgde en exclusieve reis! Alleen Oad-gasten hebben tijdens deze reis toegang tot de meest bijzondere locaties in Wenen. Hoogtepunten stadsrondrit en wandeling o.I.v. Nederlandssprekende gids Nederlandstalige kerstavonddienst in de St. Michaelerkirche 4-gangen kerstdiner in de balzaal van Parkhotel Schönbrunn 4-gangen galakerstdiner in Palais Ferstel bezoek aan Paleis Schönbrunn kerstconcert in de Börsensale rondleiding Wiener Musikverein 7-daagse busreis va. 969,- y reis per Comfort Class bus o.I.v. Oad chauffeur/reisleider y verblijf in Parkhotel Schönbrunn'"' in een 2-pers. kamer douche/Wc VOLPENSION (ontbijt, lunch of kerstsnack en diner) afscheidsdiner vele excursies vertrek 22 december 5-daagse vliegreis va. 1069,- vliegreis Amsterdam-Wenen v.v. transfers per bus y verblijf in Hotel Park Royal Palace" in een 2-pers. kamer douche/wc /VOLPENSION (ontbijt, lunch of kerstsnack en diner) vele excursies vertrek 23 december Boek nu op oad.nl/lezersreis of C0547 28 44 88 (ma -Zei) Prijzen zijn vanaf prijzen, p.p., exd. res. kosten en calamiteitenfonds. O.v.v. typefouten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 24