Heerlijk hap, slik, weg M JA Klacht: Regio's zijn te groot De inzet van politiehonden loopt gevaar. Hondengeleiders stellen dat ze een te groot gebied moeten bestrijken. Ook dreigen zij hun dienstauto kwijt te raken. Penaltygate Vincent Bijlo En weer speelde Hoek een memorabele wedstrijd zeeland 13 Binnen Buiten Altijd iets om voor I te leven Croeps Tegen het wegbezuinigen van de dienstauto's hebben hondengelei ders uit de regio Midden Nederland vier bezwaarprocedures aange spannen. Ze worden gesteund door de politievakbonden NPB, ACP en ANPV. Er werken rond de 400 hon dengeleiders in Nederland. In gevaarlijke situaties maakt een politiehond vaak het verschil. De zwaar getrainde Mechelse herders schakelen gewapende mensen uit, grijpen inbrekers en zijn in staat woedende menigtes te beteugelen. Omdat je te lang onderweg bent, word je ondertussen weer afgebeld Hondengeleiders stellen dat zij sinds de vorming van de Nationale Politie een te groot gebied moeten bestrijken, soms zelfs drie provin cies. „Op papier zijn we met even veel, maar het lijkt alsof we in aan tal zijn gehalveerd", zegt Maarten Liebregts. „De aanrijtijden zijn te lang. Ik rijd soms tussen de meldin gen door. Omdat je te lang onder weg bent, word je ondertussen weer afgebeld." Hondengeleiders hekelen het af pakken van hun dienstauto, die ze eerst voor de deur hadden staan. „In noodsituaties moet je dus eerst ruim een halfuur rijden om zo'n auto op te halen, om in het slechtste geval weer een halfuur terug te rij den", zegt Anno Zondervan. „Dit zijn plannen die achter het bureau ontstaan en waar niemand bij ge baat is." Geen signalen Woordvoerder Frank van der Voort zegt namens de korpsleiding van de politie dat er geen signalen zijn dat er onvoldoende dekking van hon dengeleiders is. Volgens hem zijn ze per week gemiddeld 34 uur in zetbaar en staat de rest van de week de dienstauto stil voor de deur. „Dat is niet uit te leggen aan de burger." Volgens de korpsleiding moeten hondengeleiders 'in principe' altijd eerst naar het bureau komen, dus maken ze niet meer reisbewegin gen. „Of dit wel of niet gebeurt met een dienstauto, maakt niet uit." Paul Lathouwers van politievak- bond NPB zegt wel verontrustende signalen te ontvangen. „Regelmatig is een politieman met hond ge wenst, maar door de nieuwe ma nier van werken komt hij te laat of wordt hij afgebeld, omdat het geen zin meer heeft." Nieuwsmedia HSVH°C neemt je mee Aan de lopende band werden gisteren in Yerseke oesters geopend tijdens de officiële eerste dag van het oesterseizoen. Het smaakte Kees van Beveren (I) en tv-kok Alain Caron (tweede van links) uitstekend, fotomarcelledavidse ZEELAND 5 Politiehond arriveert vaak te laat Meer weten? Bel 070 30 76 700 of kijk snel op nrv.nl/groepsreizen Kijk voor de voorwaarden op NRV.nl. Prijs incl. snelle beslisserskorting. Excl. reserveringskosten 25,- en calamiteitenfonds 2,50 per boeking. Koen Voskuil Utrecht —Maarten Liebregts, hondengeleider »P9 Boek nu met korting een van onze 50 wereldwijde groepsreizen met vertrek in 2018 Uniek: bekijk alle flexibele mogelijkheden om uw groepsreis online uit te breiden en aan te passen. 19°C Rustig weer met zo nu en dan zon pzc.nl Ook voor het laatste <n> regionale nieuws Jaargang 259 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,20 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 1