Omroep Hulst krijgt smak geld voor kwaliteitsslag Metal uit Botswana op achtste editie Kashfest Nieuw mfc waar mogelijk duurzaam 6 Nog geen actie tegen truckers Koeien spotten en natte voeten in de Zwinstreek zv Het bedrag komt bovenop de jaar lijkse subsidie van circa 17.500 euro, omgerekend 1,30 euro per Hulsters huishouden. De ge meente stelt dat de eenmalige ex tra bijdrage voor Omroep Hulst nodig is voor het maken van een kwaliteitsslag, in de vorm van de aanschaf van eigen opname- en zendapparatuur. Het is niet de be- We stimuleren Omroep Hulst om zelf meer inkomsten te genereren doeling dat de gemeente de beurs blijft trekken. „We stimuleren Omroep Hulst om zelf meer in komsten te genereren, bijvoor beeld via Vrienden van Omroep Hulst, waarmee sponsorgelden van kijkers en bedrijven binnen gehaald kunnen worden", zegt gemeentewoordvoerster Micaëla Boone. Ook is het de bedoeling dat Omroep Hulst meer invulling geeft aan landelijk be leid en meer samenwerkt met Omroep Zeeland. De twee sloe gen tijdens de Marathon Zeeuws- Vlaanderen en Vestingcross al de handen ineen en maakten samen producties. Omroep Hulst begon de uitzendingen in 2010. De zen der is te ontvangen via de kabel, de eigen website en via digitale televisie. Metalfestival Kashfest wordt jaar lijks gehouden in The Lane, en trekt ook bezoekers van buiten Zeeuws-Vlaanderen. Naast lokale helden, zoals het Terneuzense Burial dat na een aantal stille jaren de gitaren weer oppakt en de jon gere band Xeno uit Middelburg, haalt organisator Martijn van den Beukei ook steevast internatio nale bands naar Oostburg. Dat zijn niet de minste: hoofdact Pun gent Stench uit Oostenrijk bestaat al bijna dertig jaar en stond aan de wieg van de Europese metalmu- ziek. Overthrust uit Botswana treedt voor het eerst op in Neder land maar speelde eerder op het Duitse Wacken Open Air, het grootste Europese metalfestival. Daarnaast treedt het Duitse Con- greed op, de Belgische band Po- werstroke en The Monolith Deathcult uit Kampen. Kashfest begint om 16.00 uur. Een kaartje kost 10 euro vooraf en 15 euro aan de deur. Meer infor matie op kashfest.nl. HULST De geplande controle- en flyeractie van de gemeente Hulst tegen in hun vrachtwagen over nachtende chauffeurs op bedrij venterrein Hogeweg in Hulst is een maand uitgesteld. Er waren geen controleurs beschikbaar. Hulst wil af van chauffeurs die langs de weg in hun truck slapen. Op de Hogeweg zijn dat met name Oost-Europese chauffeurs. Dit is tegen Europese regels. Boven dien klagen omwonenden over rot zooi in de bermen. Hulst wilde vanaf september de buitengewone opsporingsamb tenaren (boa's) inzetten om te fly- eren en te beboeten. Dat paste ech ter nog niet in de planning. De con troles starten nu in oktober. RETRANCHEMENT Zeehondjes spotten in Breskens, een strandjut- terstocht in Cadzand-Bad of lekker nijen uit het Meetjesland proeven in Sint-Laureins. Een week lang staat de Zwinstreek aan beide kanten van de grens bol van activiteiten. De Week van de Zwinstreek wordt voor de eerste keer gehouden en is een initiatief van Instituut Voor Natuureducatie en duurzaamheid (IVN). Het doel is om inwoners, toe risten, ondernemers en scholieren warm te maken voor het veelzijdige gebied. Vanaf zaterdag 24 september tot en met zondag 1 oktober zijn er da gelijks activiteiten in de Zwinstreek. Vogels in het Zwin Natuur Park in Knokke-Heist trappen af. Zij krijgen zaterdagochtend voor publiek een ringetje om hun poot. Aan Neder landse zijde wordt in Groede een cu linaire natuurwandeling gehouden. Ook zetten verschillende boerde rijen en hoeves, zoals de Struisvogel boerderij in Sluis, de deuren open voor publiek en staan er lezingen op het programma. Alle activiteiten en tijdstippen zijn te vinden op weekvandezwinstreek.eu. Bij aannemers zijn drie prijzen opgevraagd, vertelt Werkman. „Eentje volgens de huidige wetge ving en twee die meer rekening houden met duurzaamheid, waarvan één met 'nul-op-de-me ter' als uitgangspunt." Dat bete kent dat het gebouw zelfvoorzie nend zou zijn op het gebied van energie. Het liefst wordt zo duurzaam mogelijk gebouwd, zegt Werk man. „Maar we moeten natuurlijk ook kijken naar de prijs." De Sluise gemeenteraad heeft bijna 2 miljoen euro beschikbaar gesteld voor de bouw van het mfc. „Als we daarboven komen, ga ik terug naar de raad met de vraag wat die wil: extra geld beschikbaar stellen voor duurzamer bouwen, of voor een goedkoper en minder duurzaam plan kiezen." Aannemers hebben tot eind deze maand om een prijs opgave te doen. Het plan voor de komst van het gebouw aan de Prinses Irenestraat werd twee weken geleden door B en W gepresenteerd en heeft warme steun van de Sluise ge meenteraad. Het nieuwe gebouw wordt aan de huidige gymzaal vastgebouwd, en komt groten deels op het trapveld achter de gymzaal. Die blijft dus behouden, maar moet wel worden opge knapt. In het mfc komen ruimten voor basisschool St.Petrus-De Wegwijzer, de kinderopvang, de jeugd- en seniorensoos en een dorpshuis. IN DE REGIO Kunstenaars collectief Culturele avond AARDENBURG Schilderijen bij Landschap MIJN DORP, MIJN STAD Donderdag AARDENBURG donderdag 21 september 2017 De gemeente Hulst trekt een malig 35.000 euro extra uit voor Omroep Hulst. De lokale tv-zender gaat het bedrag ge bruiken voor de aanschaf van eigen opname- en zendappara tuur. Sheila van Doorsselaer Hulst -Micaëla Boone, gemeente Hulst Een reünie van de Terneuzense band Burial, 'metalveteranen' uit Oostenrijk en bands uit Bel gië, Duitsland en zelfs Bots wana. Allemaal komen ze za terdag naar Oostburg voor de achtste editie van Kashfest. Sophie Stockman Oostburg Bij de bouw van het nieuwe mfc in Schoondijke wordt waar mogelijk rekening gehouden met duurzaamheid. Maar het beschikbare budget moet daarvoor wel toereikend zijn, geeft wethouder Jack Werk man aan. Martijn de Koning Schoondijke Jack Werkman. TERNEUZEN Collectief 08 expo seert in De Passe relle, in het stadhuis van Terneuzen. De kunstenaarsgroep bestaat uit Eric Ver- cammen, Corrie Vet-Bakker, Rian van Leeuwen, Pie- ter Bosscher, Theo Strik, Ton Pelle, Iny den Engelsman en Nora van der Veeke die elkaar leerden kennen bij het Open Atelier bij Toon beeld. Elke maan dag komen ze bij el kaar en de werken die daar zijn ont staan, tonen ze aan publiek. De exposi tie is tot en met 16 oktober te bekijken, van maandag tot en met donderdag van 08.30 tot 16.30 uur en op vrijdag van 08.30 tot 18.00 uur. TERNEUZEN Wieke Muiier en Sander Compiet spelen morgen de serieuze cabaretto neelvoorstelling 'Uit het leven gegrepen' in dienstencentrum De Veste in Terneu zen. Dat doen ze tij dens de culturele avond van Stichting Welzijn Ouderen Terneuzen. Entree bedraagt 4 euro en de voorstelling be gint om 19.30 uur. Een Nieuwe Aarde is de titel van de expositie van Ant- hoinette Versluijs die vanaf morgen bij Stichting Inner lijk Landschap aan de Herendreef in Aardenburg te zien is. Van 14.00 tot 21.00 uur wordt de tentoonstelling ge opend en de schil derijen zijn daarna nog te zien op za terdag en zondag van 14.00 tot 17.00 uur en op zonda gen 1 en 8 oktober. TERNEUZEN In het Terneuzense stadhuis ontvingen Uni- fil-veteranen gisteren het draaginsigne voor hun inzet tij dens de VN-missie in Libanon. De missie, eind jaren zeven tig, beginjaren tachtig, moest strijdende partijen uit elkaar houden. In Terneuzen kregen 21 militairen het insigne. Zeven van hen kregen het insigne van burgemeester Jan Lonink. Op de foto, van links naar rechts: Jeroen Vons, Bram de Pooter, Ronald van de Pas, Bram van den Brink, burgemeester Jan Lonink, Ivo Celie, Etienne Smit, Jack ten Hake. FOTO BOAZ TIMMERMANS Dorpshuis, 13.30 uur: Kaarten; AXEL Gregorius- centrum, 13.30 uur: Vrij kaarten, biljar ten; 14.00 uur: Bie den; BRESKENS Oran jeplein, 08.00 uur: Weekmarkt; CLINGE Malper- tuus, 13.30 uur: Dansen; 14.00 uur: Hobbymiddag; HEIKANT 't Heike, 13.30 uur: Kaarten; HENGSTDIJK 't Ja gershuis, 13.30 uur: Kaarten; HOEK De Loven- hoek, 09.30 uur: Biljarten, koersbal; 13.30 uur: Soos; HULST De Serre, 14.00 uur: Sjoelen; Blaauwe Hoeve,9.00 uur: Handwerken; 9.30 uur: Kaartjes maken; 18.45 uur: Bingo; De Lieve, 9.00 uur: Vrij biljar ten; 13.00 uur: Koersbal, handwer ken, biljarten; 19.00 uur: Bridge; Brasse rie Oud Hulst, 13.30 uur: Kaarten; KLOOSTERZANDE Antonius, 14.00 uur: Zangers van Toen; KOEWACHT De Lange Akkers, 10.00 uur: Brei -en haakcafé; LAMSWAARDE Café de Koning, 13.30 uur: Schieting voor ouderen; PHILIPPINE De Kaaie, 14.00 uur: Biljarten, koersbal; SAS VAN GENT De Statie, 13.00 uur: Biljarten; Voormalig gemeentehuis, 14.00 uur: Wande ling met gids; TERNEUZEN De Veste, 12.00 uur: Biljarten; 13.00 uur: Handwerken, sjoe len, soos; 18.30 uur: Bridge; De Hoeve, 13.00 uur: Biljarten; 19.00 uur: Sjoelen, jeu de boules; De Zeemeeuw, 19.00 uur: Smartlappen zingen Steunpunt Terneuzen; WESTDORPE Café de Tukker, 13.00 uur: Kaarten. UNIFILLERS BELOOND

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 78