MIJN HOBBY 7 I I if 11 Flippo's, winkelwagenmuntjes en oldtimer modelauto's. Er is eigenlijk niets wat Dingeman Priemis (71) uit Zierikzee niet spaart. Maar zijn meest indrukwekkende verzameling bestaat uit balpennen. o «'1 l <*1111 M' donderdag 21 september 2017 BE leder mens heeft wel 'n ticje Esme Soesman 1 Wanneer bent u met uw hobby begonnen? Ik denk wel een jaar of vijftien geleden. Ik ging wandelen bij Wandelsportvereniging Goes. De man die de routes uitpeilde, spaarde pennen. Ik heb ze een tijdje voor hem gespaard maar op den duur sloeg de vonk over. 2 Wat is er zo leuk aan uw hobby? Bezig zijn. Je hebt altijd wat uit te zoeken. Met regenachtig weer bijvoorbeeld. Als je niet naar buiten kunt, heb je altijd iets te doen. 3 Hoeveel tijd besteedt u eraan? Soms een uurtje ofzo. Niet langer want dan word ik geschift van al die kleuren. Voor zover het kan, sorteer ik de pennen op kleur. En ik spreek mensen er voor aan. Staat er ergens een vrachtwa gen geparkeerd, dan vraag ik aan de chauffeur of hij een pen heeft. 4Hoeveel geld geeft u eraan uit? Misschien een tientje per jaar. Dat zijn dan pennen die ik koop voor een goed doel of bij een museumwinkel. 5 Zit u bij een club? Nee. Er zit wel een club in Barneveld. Maar het moet allemaal niet te snel gaan. Daar is mijn kamer te klein voor en dan gaat de fleur er ook af. 6 Hoe informeert u zich over uw hobby? Ik ga nooit naar verzamelbeurzen, maar wel naar andere beurzen. De Contacta, de Uien- dag in Colijnsplaat en open dagen van bedrijven. Als ik maar denk dat er pennen met reclame te vinden zijn. Bij sommige beurzen zitten ze vast aan een touwtje, maar die zal ik nooit meenemen. Ze moeten ze wel spontaan geven. Wat vindt uw partner ervan? Ik denk niet dat zij er problemen mee heeft. 8 Met wie deelt u uw passie? Ik geef weieens pennen weg, maar daar krijg je vaak niets voor terug. Het is vooral mijn eigen ding. 9 Wat is uw topstuk? Een pen in de vorm van een serveerstertje van Vitel. Die heb ik ooit van een Belg gehad. Dat is mijn vriendinnetje. Verklaren mensen u wel eens voor gek? Haha. Nou ieder mens heeft wel wat, geen mens is hetzelfde, ledereen heeft wel een ticje. Bent u van plan om uw verzameling nog uit te breiden? Ik probeer het rustig aan te doen, maar als er iets langskomt durf ik niet te garanderen dat ik het niet aanpak. Ik ga voorlopig wel door. Zoiets schuif je niet zomaar aan de kant. b! Dingeman Priemis bewaart zijn pennen in hangmappen. Zo kan hij er duizenden kwijt, veelal geselecteerd op kleur en SOOrt. FOTODIRK-JANGJELTEMA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 73