Leges ambtelijke diensten niet omhoog i Jk BUITENDEUR WK048 239, i 6 Bekijk de bouw van Windpark Bouwdokken Biz Renesse in de steigers Twee jaar procederen over muurtje Bruinisse OEMER-MHOEK speciale prijs: De gemeenteraad dacht zeven ton te verdienen door het volledig in re kening brengen van ambtelijke diensten, maar dat blijkt tegen te vallen. Al in mei, bij de presentatie van het onderzoek naar kostendek kende tarieven, was duidelijk dat de gemeenteraad niet alle leges too procent kostendekkend wilde ma ken. Dan zou bijvoorbeeld een ge handicaptenparkeerplaats een tien tje duurder worden, een horecaver- gunning van 243 naar 520 euro gaan en Concert at Sea geen 1800 maar 33.000 euro moeten betalen voor de door alle ambtenaren verleende diensten. Op de afdeling financiën zijn daarom de rekenmachientjes nog eens getrokken. De uitkomst is dat op basis van de begroting 2018 de winst geen zeven, maar iets meer dan vier ton is. Wethouder van Financiën Wout van den Berg: „Dan is er nog een soort leges die wij wettelijk niet mogen verhogen. En verder liggen legesverhogingen voor horeca en evenementen politiek gevoelig. Als je daar allemaal rekening mee houdt, dan denk ik dat je iets van 1,5 ton verdient. De keuze is aan de ge meenteraad, maar wij als college denken dat we het moeten houden bij een indexering van 2,95 pro cent." Verder stelt het college voor drie legestarieven te hanteren bij evene menten. Een groot evenement (Concert at Sea, Havendagen, Vis serij dagen) gaat 1825 euro betalen, een middelgroot evenement 250 euro en voor een niet-commercieel, niet groot evenement wordt 50 euro in rekening gebracht. Tenslotte hebben de ambtenaren nog uitgerekend dat de door LSD bepleitte en door de raad aangeno menverlaging van de precariorech ten een jaarlijks nadeel oplevert van 34.000 euro. De gemeenteraad buigt zich in november over de begroting en stelt in december de nieuwe lege starieven vast. Open Dag RENESSE Renesse krijgt waar schijnlijk nog dit jaar een Bedrij ven Investerings Zone (Biz). In oktober is daar nog een laat ste bijeenkomst over en in no vember vindt de formele draag vlakmeting plaats. Naar ver wachting zijn er voldoende on dernemers die mee willen doen. In de Biz int de gemeente via de onroerendezaakbelasting een bijdrage, waarmee een investe ringsfonds wordt gevuld. Uit dat fonds doet de Biz uitgaven voor het collectief. De gemeente rekent op 175.000 euro en draagt daar zelf ook in bij. Het innen van de be lasting kost 600 euro. Dat bedrag houdt de gemeente in op haar bijdrage. BRUINISSE Na twee jaar proce deren over een muurtje en een vlonder in Bruinisse heeft de Raad van State de gemeente in het gelijk gesteld. De erven Rupert vroegen in 2015 vergunning aan voor de bouwwerkjes bij de vijver in hun tuin aan de Hoogerwerfsweg. De gemeente wees die af omdat de vijver niet in hun tuin ligt, maar op het terrein van buur man Hoogerwerf en dat geldt als recreatiegebied. Daarop stelde de rechtbank Middelburg de erven in het gelijk. Het gaat dan wel om een recreatiegebied, maar dat is nog geen reden vlonder en muurtje te verbieden. Dat is het wel, stelde de ge meente in hoger beroep bij de Raad van State. Want het is een bijzonder recreatiegebied met de bestemming 'groen en land schappelijk'. De Raad van State is het daarmee eens. IN DE REGIO Blues Night Kunst-Rondje Schouwens Westhoek MIJN DORP, MIJN STAD www.jagertolhoek.nl donderdag 21 september 2017 SD Feestgangers, cafébazen en vooral organisatoren van festi vals kunnen opgelucht ademha len. Het Schouws gemeentebe stuur is niet van plan de leges te verhogen, maar alleen inflatie correctie toe te passen. Ton van den Nouweland Zierikzee 23 september 11.00 - 16.00 uur Bekijk de onderdelen van een windturbine van dichtbij Op de bouwplaats zie je een fundatie, een rotorblad en andere onderdelen. Ook staan er diverse transportvoertui gen en kranen. Neem ook een kijkje bij de bouw van het transformatorstation. Voor kinderen is er genoeg te zien en te doen Kinderen dagen we uit mee te doen aan de windquiz met een prijs voor iedere deelne mer. Verder zijn er springkus sens, een vliegerworkshop en vliegershow. Bekijk ook de vernieuwde getijdenpoelen en het belevingsstrand. Ga het gesprek aan met de mensen achter Windpark Bouwdokken Medewerkers van initiatief nemer E-Connection en haar aannemers GMB, Joulz, Van Gelder en Enercon vertellen u graag meer over de bijzondere werkzaamheden aan het wind park. Van installatie, transport tot het rekening houden met de natuur. Windpark Bouwdokken Aanmelden en parkeren Graag horen we vooraf met hoeveel volwassenen en kinderen u komt via info(S)windparkbouwdok- ken.nl Adres Faelweg 1 te Vrouwenpol der (Neeltje Jans), naast het terrein van Restau rant Proef Zeeland. Op 5 min. lopen vindt u ruime parkeergelegenheid bij het Noordzeestrand. st j Meer info op windparkbouwdokken.nl of volg de bouw via (SBouwdokken ZIERIKZEE Brogum in Zierikzee houdt op zaterdag 23 september een Blues Night. Colonel Jetski en Six Strings Down kleuren de avond. Naast originals speelt Colonel Jet ski bewerkte covers van muzikanten als Monti Amundson of the Paladins. Sex Strings Down speelt covers van onder anderen The Free, Johnny Lang, Cream, Stevie Ray Vaughan en King King. Tussen 21.00 en 00.45 uur is ieder een welkom. Kaar ten kosten 7,50 euro. Meer informa tie is te vinden op brogum.nl. BURGH-HAAM- STEDE Galeries en ateliers in Burgh-Haam- stede en omstreken houden zondag 24 september open deur tijdens het Kunst-Rondje in Schouwens West hoek. De deelne mers zijn galerie Borsboom in Burgh, Rina van Dijk in Haamstede, galerie ZeellwArt in Re- nesse en atelier Mira de Koning in Haamstede. De open dag duurt van 12.00 tot 17.00 uur. De toegang is gra tis. Voor meer infor matie zie website: kunst-rondje.com. ZIERIKZEE De sociale kaart van Schouwen-Duiveland staat online. Wethouder Cees van den Bos nam gisteren in het ge meentehuis in Zierikzee de nieuwe digitale voorziening als eerste in gebruik. Wie vragen heeft op het gebied van wonen, werk en inkomen, welzijn, zorg en ondersteuning heeft voortaan de beschikking over een enorme bron met gegevens. Op zoek naar bepaalde hulpverleners? Met de juiste postcode en steekwoorden zie je in één oogopslag bij wie je kunt aankloppen. In de loop van de tijd wordt de soci ale kaart verder uitgebreid. Zie: schouwen-duiveland.socia- lekaartnederland.nl foto dirk-jan gjeltema BRUINISSE Brusea, 14.00-17.00 uur: Musea ge opend; BURGH-HAAM- STEDE Dorpshuis De Schutse, 10.30 uur: Yoga; 14.00-18.00 uur: Muziekles, 19.30-23.00 uur: Bridge, 19.30-21.30 uur: Zangvereniging Zilt; DREISCHOR Trefpunt De Dors vloer, 13.00-17.00 uur: Bridge, 18.45 uur: Repetitie Cres- kidz Muziekvereni ging Crescendo, 19.45 uur: Repetitie Fanfare Muziekver eniging Crescendo; Streek- en land bouwmuseum Goemanszorg, 11.00-17.00 uur: Wisseltentoonstel ling Aardappel'; KERKWERVE Dorpshuis 't Zuud- ènde, 13.30-14.30 uur: 55+ Gym, 13.30-15.30 uur: Schilderclub; OUWERKERK Dorpshuis, 13.30- 15.30 uur: Koers- balmiddag van dAntilopen. BOUWMATERIALEN uueekamp deuren Deze aanbieding geldt tot 21 -10-2017 SOCIALE KAART Van Wamelweg 4 A/C Bergen op Zoom Tel. 0164-242096 Industrieweg 11 Vlissingen Tel. 0118-410444 Livingstoneweg 40 Goes Tel. 0113-246690

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 62