9 ■1^9 44 Kleine Beer hoeft niet bang te zijn voor het donker mmmm 'jmm CHECK DIT! John Poot (33) is zelfstandig chauffeur en maakt graag muziek met vrienden. Hij is al zestien jaar de drummer van de bluesband Six Strings Down. Blues „Ik ben gefascineerd door muziek en ik houd van uiteenlopende stijlen. Maar voor de blues ga ik helemaal. Wat mij er zo in aanspreekt is de rauwe en eerlijke sound van de mu ziek. Muziek maken en optreden met vrienden is nu al zo'n 16 jaar een heel belangrijk onderdeel van mijn leven, maar ik heb nooit de gedachte gehad om met muziek mijn brood te gaan verdienen. Zonder muziek geen le ven, maar er moet wel brood op de plank komen." Transport „Voor de kost ben ik vrachtrijder in het transport. Ik heb een eigen truck en ik neem dus vrachten aan die in de Benelux-landen, en soms verder, moeten worden afgeleverd of moeten worden opgehaald. School is nooit een grote hobby van me geweest. Ik ben van kleins af aan al gek op grote- jongensspeelgoed. Dat zijn voor mij motoren, trucks, grote machines en natuurlijk het drumstel. Hier kan ik veel energie in stoppen en ook kan ik er energie in kwijt." Zessnaren „Zestien jaar geleden zijn we begon nen met de bluesband Six Strings Down. Gitarist Peter Mol was toen gestopt met zijn oude band. Hij wilde I een andere muzikale weg inslaan, an dere muziekstijlen spelen en dus for meerde hij een nieuwe band met Freek den Toom als leadzanger - die ook mondharmonica speelt - Collin Clement als bassist en mij als drum mer. We vormen met zijn vieren een mooie eenheid. Onze muziek heeft een rauwe en ongepolijste sound. Pe ter Mol heeft de naam bedacht. Om dat zijn oude band zes snaren minder bezat na zijn vertrek, noemde hij de nieuwe formatie Six Strings Down. Bovendien refereert die aan de mu ziekstijl van de band. En er is nog een extra betekenis: Jimmy Vaughan, de broer van de legendarische gitarist Stevie Ray Vaughan, schreef het Zonder muziek geen leven, maar er moet wel brood op de plank komen nummer Six Strings Down, als hom mage aan zijn overleden broer. Six Strings Down speelt blues en rock, zoals covers van The Free, Johnny Lang, Cream, King King en natuur lijk Stevie Ray Vaughan, maar we im proviseren ook graag en hebben zelf nummers geschreven. Onze fans vin den vooral het nummer Woodstock het einde." Toffe bands „Ik vind dat er in Zeeland een aantal erg toffe bluesbands zijn. Het is fan tastisch dat Poppodium Brogum in Zierikzee elk jaar meerdere blues avonden organiseert. Die avonden worden druk bezocht. Ik kwam al als kleine jongen in Brogum. Mijn vader speelde daar toen en daar heb ik tij dens het jaarlijks terugkerende festi val Anywave ook mijn vuurdoop ge had. Ik trad op met het toenmalige bandje Fitting. Dat we zaterdag tij dens the Blues Night samen met Co lonel Jetski optreden is geweldig. Co lonel Jetski is een te gekke bluesband met zeer fijne en ervaren muzikan ten. Het is gaaf om met deze gasten blues te spelen in Brogum." Favoriete plekje „Ik woon op Schouwen-Duiveland, in Zonnemaire, vlakbij de oude werkhaven Bommenede in het Gre- velingenmeer. Er zijn veel 'Zonne- menairs' bezig met muziek maken in talloze oefenruimtes in de boeren schuren in de polder. Het is een pa radijs voor het ontstaan van nieuwe muziek. Het Grevelingenmeer is mijn favoriete plek. Ik ga er graag met mijn vriendin Terry en wat vrienden varen en naar de zeehon den kijken natuurlijk. Ik ga niet in Zeeland vakantie houden, ik woon er al, dus daarvoor zoek ik het wat ver der weg." Lekker eten „Naast mijn hobby's, muziek maken en alles wat te maken heeft met mo toren, houd ik ook van lekker eten. In Zonnemaire ga ik dan naar res taurant d'Ouwe Smisse of Brasserie Op d'n diek. Maar ik eet ook graag thuis, vooral als Terry weer eens een van haar Indische gerechten be reidt." Wie: donderdag 21 september 2017 PZ 'Ik had mijn vuurdoop op Any wave' Jeanette Vergouwen ijf John Poot John Poot: „Ik ben van kleins af aan al gek op grotejongensspeel- goed." FOTO MARIEKE MANDEMAKER Blues Night, met de bands Colonel Jetski en Six Strings Down. Zater dag 23 september in Brogum Zierik zee, aanvang 21.30, deuren open om 21.00 uur. Naam voorstelling: Welterusten, Kleine Beer Theater Terra Genre: Familiemusical Leeftijd: vanaf 4 jaar Waar: Theater Zuidplein in Rotterdam Wanneer: zaterdag 30 sep tember, 14.00 uur Je kent het vast wel. Als kind moest je naar bed, maar je had liever niet dat het licht uitging. Je was bang in het don ker en zag graag dat er een klein nachtlampje bleef branden. Kleine Beer heeft daar ook last van. Maar ondanks het licht van een lan taarn is hij toch nog bang, want buiten blijft het donker. Grote Beer wil rustig zijn boek lezen, maar dat gaat niet met zo'n bange Kleine Beer. Daarom draagt hij Kleine Beer naar buiten en kijken ze samen naar de sterren. Het is een van de ver halen van de wereldbe roemde boeken van Martin Waddell en Bar bara Firth. Het prenten boek Welterusten, Kleine Beer vormde een inspiratie voor theater makers Theater Terra. Het gezelschap heeft een wereldprimeur met deze productie. Het verhaal heeft een musi caljasje gekregen. De cast van Welterus ten, Kleine Beer bestaat Grote Beer neemt de bange Kleine Beer mee naar buiten. FOTO BOY HAZES uit jonge acteurs, die onder meer de poppen bespelen. Wesley de Ridder is Kleine Beer. Hij speelde eerder in de musicals Voor je het Weet en De Rozettes. Robin Hissink, die de buteert in deze voor stelling, speelt Grote Beer. Verder speelt Linda Korevaar (eerder te zien in De Kabouter) meisje Masha. Marieke Labeur wekt de eek hoorn tot leven en as sisteert ook bij de an dere diertjes die in de voorstelling langsko men. Welterusten Kleine Beer is geen griezelig ver haal. Het laat kinderen juist zien dat er niets is om bang voor te zijn. Het verhaal is kleurrijk en boeiend verpakt in een familiemusical. Na de voorstelling mag iedereen op de foto met Kleine Beer. —Valeska Nastaly

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 53