Passief of actief genieten 4 Sass Jordan De Canadese rockdiva Sass Jordan (54) lanceerde 25 jaar geleden haar tweede album, 'Racine'. Dit jaar werd het opnieuw uitgebracht. De zangeres, die morgen optreedt in De Spot, kijkt terug op haar carrière. Samen op tournee Van popkoor tot hiphop in de Leutfabriek Luistermuziek en lichaamstaal ^^Vijfentwintig jaar ge- leden... Ik kan niet geloven dat ik zo oud ben", roept Sass Jor- dan verontwaardigd uit. „Wat er veran- derd is in die 25 jaar? Ik heb meer compassie met mezelf en dus ook met andere mensen. Ik weet wanneer ik 'nee' moet zeggen tegen dingen. Vroeger durfde ik dat niet, want ik wilde dat iedereen me leuk vond. Maar hoe ouder je wordt, hoe beter dat gaat." Jordan boogt op een rijke carrière. Ze scoorde vanaf de jaren negentig Het voornaamste is dat ik nog steeds leef, na al die jaren CHRIS CADDELL verschillende hits, zoals de Highroad Easy en Make You A Believer, won de Billboards Best Female Rock Vocalist Award en zong een duet met Joe Coc ker voor de soundtrack van de film The Bodyguard. Daarnaast werkte ze samen met onder andere Aerosmith, Alice Cooper, Van Halen en Carlos Santana. „Ik heb zo veel interessante mensen ontmoet. Fans, maar ook idolen van me, waarmee ik heb mo gen samenwerken." Ook haar gastrol in de Canadese serie Sisters was een hoogtepunt voor Jordan. „Maar het voornaamste is dat ik nog steeds leef, na al die jaren", zegt ze lachend. „Mijn leven kende veel ups en downs, de afgelopen 25 jaar. Ik had slechte liefdesaffaires en wist to taal niet waar ik mee bezig was." Ze heeft roem gekend, maar is achteraf blij dat ze geen 'nummer-één-rock ster' is geworden. Terwijl dat wel al tijd haar doel was toen ze jonger was: „Bekend zijn, is niet alleen maar sun shine, unicorns and roses. Het lijkt me verschrikkelijk om zo beroemd te zijn als bijvoorbeeld Justin Bieber. Zeker nu, met alle sociale media. Het maakt niet uit of je rijk bent, ieder een wil iets van je en wil je gebrui ken. Vroeger wilde ik een big deal zijn, nu eerder iemand die integer en authentiek is. Al is dat makkelijker als je onbekend bent, denk ik." Voor opnieuw uitbrengen haar al bum Racine ging Jordan terug in de tijd. „We woonden allemaal samen en namen alles tegelijk op in dezelfde kamer. Net als vroeger. Het was net een sciencefictionfilm." De zangeres is erg enthousiast over het resultaat. „De remake is nog beter dan het al bum van 25 jaar geleden." En dat zegt wat, want volgens Jordan is Racine vandaag de dag nog steeds fris en re levant. „Dat is heel bijzonder, want ik heb zeker ook albums gemaakt die nu echt gedateerd zijn." Bluesrock Na de heruitgave van Racine staat nu een nieuw album in de planning, waaraan de zangeres begin 2018 wil werken. „Op dit moment hou ik erg van het bluesrockgenre, maar dat kan snel weer veranderen. Ik heb genoeg nummers voor een nieuw album, maar ik wil ook nog een aantal nieuwe schrijven." Wanneer de nieuwe plaat uit zal komen, kan de zangeres nog niet vertellen. Waar ze nu vooral naar uitkijkt, zijn haar semi-akoestische shows in Vroeger wilde ik een 'big deal' zijn, nu eerder iemand die integer en authentiek is 4 REDENEN OM UIT TE GAAN Festival Zang en dans donderdag 21 september 2017 Gelukkig geen superster Gertie de Boey 44 Sass Jordan Sass Jordan brengt Chris Cad- dell and the Wreckage uit To ronto mee naar De Spot in Mid delburg. Chris Cadell produceert bluesmuziek met een zuiders randje. De artiest haalt inspiratie uit de muziek van Stevie Ray Vaug- han, Doyle Bram hall II en Jimi Hen- drix. Caddell toerde met pop zanger Fefe Dob- son en speelde samen met arties ten als Thornley en Rex Goudie. In 2008 bracht hij zijn soloalbum Chris Caddell The Wreckage uit. In 2014 volgde het tweede album: Tough Lung. De band vergezelt Sass Jordan al jaren in de studio en op het podium. Info: chriscaddell- music.com. 44 Sass Jordan Je kunt achterover leunen en ge nieten van een dansvoorstelling op liederen van ensemble Vier. Of van muziek van Heinrich Schütz en de try-out van Veldhuis en Kemper. Of je gooit zelf je voeten van de vloer tijdens de optredens op Factory Festival in Sas van Gent. Jarenlang was het festival Rock around the Bridge een begrip in Sas van Gent en om streken. Na 23 edities werd het echter tijd voor iets nieuws. Na de geslaagde eerste editie van het Factory Festival in 2016, kijkt organisator Jan Vinke uit naar de tweede editie. „Vanaf het eerste moment ben ik be trokken geweest bij Rock around the Bridge. Na een tus senjaar in 2015 hebben we be sloten om geen festival meer op een buiten-, maar op een binnenlocatie te houden." Er zijn nog een paar activiteiten buiten. „Met de Vlaanderenhal en het omliggende terrein (de Leutfabriek) hebben we echt de perfecte plek in handen. In totaal hebben we zeven ver schillende zalen, waar letterlijk alle muziekstijlen te vinden zijn. Van popkoren tot aan hiphop en alles wat daar tussenin zit. Hierbij leggen we vooral de na druk op regionale acts. In to taal treden er deze editie meer dan 25 bands op. Nieuw dit jaar is onze bioscoop, waar films van festival Tegenstroom ge draaid worden." Zaterdag 30 september, Vlaanderenhal, Sas van Gent, vanaf 13.00 uur Muziekensemble Vier en stichting Dansz treden samen op. Vier heeft liedjes van onder meer Flerman van Veen, Claudia de Breij en Jacques Brei op het repertoire staan. Het semi-professioneel dansgezelschap Dansz beoefent verschillende dans stijlen. Vier en Dansz noemen hun samenwer king zelf 'luis termuziek en lichaamstaal'. Morgen, hal gemeentehuis Kapelle, 20.00 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 48