3 Nick Simon Gabrielle Bernstein Kinderen voor kinderen Toppers in concert Negen bekende schilderijen hebben een plaatsje in het stuk Drie clubs worden één PI Cd Boek Cd II Dvd lier, maar voegt er zijn eigen verbeel ding aan toe. En dat is ook letterlijk te nemen. De 'stille levens' die Vermeer schilderde - van Het Melkmeisje tot de Briejlezende Vrouw - zijn bijzonder mooie sfeerbeelden en u zult ze in de voorstelling herkennen. Soms als schilderij (exacte kopieën), soms als een kort momentje in de loop van het spel. Zo loopt het melkmeisje rond in deze Vermeer-huishouding. Ze schept er tegen Griet over op dat hun meester ook haar geschilderd heeft. Op die manier hebben negen bekende schilderijen een plaatsje ge kregen in het stuk. Huiselijkheid Kijken naar deze vertolking van Het meisje met de Parel is een lust voor het oog. Vermeer is de man van het 'Hol lands interieur', waar het licht vanuit de hoogte door een glas-in-lood raam binnenvalt op een zwart-wit bete gelde vloer. Bijna altijd komt dat licht van links en schept een omhulde JUBILEUM sfeer van huiselijkheid en beschut ting. Het laat de heldere kleuren op veren, en omfloerst de donkere meu bels. Precies zó zult u heel de avond binnengluren in het leven van de grote meester en zijn onbeduidende maar slimme en gevoelige meid. Inhoudelijk heeft het toneelgezel schap zich ook een beetje vrijheid ge permitteerd. Ditmaal begint het ver haal in Middelburg. Vermeer is er een paar dagen te gast bij collega-schilder Abraham Borm. Daar ontmoet hij Griet. Haar oog voor detail valt hem op en hij biedt haar een plek aan in zijn huishouding in Delft. In dat huis vol vrouwen heerst een broeierig sfeertje, waarin Griet zich vreemd voelt. Vermeer betrekt het stille, in zichzelf gekeerde meisje meer en meer bij zijn werk in het atelier. En zo heeft het alle schijn dat Griet stil aan zijn nieuwe muze wordt. Er hangt werk van deze Abraham Borm in het Zeeuws Museum en zo is het tot een samenwerking geko men. Ook met het Vermeer Centrum in Delft, trouwens. Driemaal (op 15 okt, 11 en 26 november) zal er enkele uren voor de voorstelling een lezing zijn in het Zeeuws Museum, over de tijd, het werk en het gezin van Ver meer. Met schitterende kostuums, een levend Vermeer-schilderij als de cor, met 'Hollands licht' en een pak kend verhaal, en dat alles perfect his torisch gekaderd, viert het Middel burgs Theater zijn jubileum in stijl. Voor de gelegenheid ook met twee maal zoveel voorstellingen als nor maal. En dat is het stuk zeker waard. donderdag 21 september 2017 Nick Simon zijn in middels toe aan hun ze vende studioalbum. Aangenaam is de opvol ger van Open uit 2015 en bevat in ieder geval de al uitgebrachte singles Welkom, Zing! en Proosten op de doden. De Volendamse vrienden staan met nieuw werk in de hand ook weer aan de vooravond van een nieuwe theatertournee die ze onder meer naar Koninklijk Theater Carré brengt. Aangenaam komt morgen uit. Als je nu eens kon stop pen met het blind najagen van doelen en gewoon kon beginnen met leven. Best sellerauteur en motivatio nal speaker Gabrielle Bern stein claimt de sleutel in handen te hebben en deelt die inzichten in haar nieuwste boek Het universum staat achter je - Van angst naar vertrouwen. Het schijnt allemaal te draaien om acceptatie, overgave en liefde. Is verschenen bij Palaysia Productions. Het 38ste album van Kinderen voor kinde ren is klaar. Voor alle kids van nu en iedereen die jeugdsentiment koestert bij de gouden Gooische kinderstem metjes van het succesvolle liedjescon cept. Tjeerd Oosterhuis schreef voor het nieuwe album twaalf eigentijdse meezin gers waaronder de themasong van de Kinderboekenweek Gruwelijk eng. Gruwelijk eng is vanaf morgen te koop. Voor iedereen die het spek takel nog eens wil beleven of er afgelopen mei niet bij kon zijn, is het glitter- en glamour- festijn Toppers in concert vastgelegd op dvd. De der tiende editie van de meezingshow van Je roen van der Boom, René Froger en Ge rard Joling had dit jaar als thema het Wilde Westen en onder anderen Jan Smit en André Hazes jr. schoven aan. Toppers in Concert - Wild west, thuis best komt morgen uit op dvd. Toneel was naast jaar markten en kermissen eeuwenlang dé grote at tractie. Met de komst van film en tv ging het spekta kel er echter van af en werd het voortbestaan steeds moeilijker, ook voor de drie verenigingen in Middelburg. Die fuseerden in oktober 1977 tot het Middelburgs Theater. Eerst speelde dat nog in de Kloveniersdoelen. In 1983 kreeg de vereniging een oud gymnastieklokaal in de Verwerijstraat toege wezen als decoropslag en repetitieruimte. Een jaar later werd dat omgebouwd tot het knusse Minitheater van nu. De vereniging heeft altijd wel voldoende leden voor drie producties per jaar. Het meisje met de Parel door Middelburgs Theater, Minitheater Middelburg, zaterdag 23 september 20.00 uur. Daarna elk weekend t/m 23 december. Speeldata en tijden: middelburgsminitheater.nl In Het meisje met de parel worden negen schilderijen van Vermeer verbeeld, waaronder Het melkmeisje. FOTO WILIAM WAGENAAR

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 47