mm Kust klaar voor seizoensstart Boere bekert met FC Twente verder Gedecoreerdendag is nu ook terug in Zuid I m j 13 zv KARAKTERISTIEK de beste speler van FC Lisse was aangewezen, kwam niet echt in zijn spel. Van Eeuwijk kreeg onlangs in de competitiewedstrijd tegen HHC Hardenberg rood en werd voor vijf wedstrijden geschorst. In de KNVB beker mag hij echter wel spelen. De middenvelder kon in de eerste helft zijn stempel niet drukken, omdat hij steeds een speler van Hoek in zijn nek had. Klasbak Dat beeld veranderde na rust, want toen liet Van Eeuwijk zien wat een klasbak hij is. Met een fantastische trap met zijn linkervoet legde hij de bal langs doelman De Jonghe in de verre kruising (t-o). Hoek moest daardoor in de achtervolging en deed dat op de juiste manier. De ploeg die zich zaterdag een helft lang alle kanten op liet spelen door Ter Leede, liet nu zien wat het in zijn mars heeft. Het resulteerde in de laatste minuut in de gelijkmaker. Wilson kapte zijn man uit, het schot van Chergui zou naast gaan, maar Sidy Ceesay stond op de juiste plaats: t-i. De gelijkmaker zorgde voor een explosie van vreugde bij Hoek en dat tafereel herhaalde zich toen Im pens de 1-2 binnen schoot. Daarna viel er weinig meer te lachen voor Hoek, want eerst maakte Van Eeu wijk gelijk en daarna won de thuis ploeg de loterij vanaf elf meter. Daardoor gaat niet Hoek maar FC Lisse in de koker bij de loting voor de tweede ronde. 14-4 gewonnen bekerwedstrijd te gen OZV uit Oudewater. „De basis ligt er, we moeten alleen de puntjes nog op de i zetten", aldus Bekkers. De selectie van DZK kent niet veel wijzigingen ten opzichte van vorig seizoen. Jasper Rouwendaal is gestopt. Dat verlies wordt opgevan gen met het doorschuiven van Ro bin Breel (24), die samen met zijn jongere broers Alex (19) en Lennard (22) komt te spelen. „Ik vond de be kerwedstrijd behoorlijk zwaar, zo kort na de vakantie", bekent de oudste van de drie broers. Bloedvorm „De tegenstander dacht echter dat wij al in bloedvorm waren, dus dat gaf wel vertrouwen. We hebben een smalle selectie, maar er zit ge noeg potentie in om bovenin de poule mee te draaien." Broer Len nard is vooral erg benieuwd hoe DZK het gaat doen. „Het zijn een hoop nieuwe teams, dus het is voor ons nog even afwachten waar we staan. Afgelo pen zaterdag zijn we overtuigend verder gegaan in het bekertoernooi, dus ik denk dat we er wel klaar voor zijn." De basis ligt er, we moeten alleen de puntjes nog op de i zetten Pedro Mol zal dit seizoen wegens studieverplichtingen slechts een beperkt aantal wedstrijden kunnen spelen. Dat wordt volgens Bekkers opgevangen door het inpassen van jeugdspelers. Zo kan hij beschikken over Jarno de Jonge en Pedro's jon gere broertje Pablo Mol. Naast de gebroeders Mol en de gebroeders Breel kent het eerste team van De Zeeuwse Kust nog veel meer fami lieverbanden. Waterpoloverjaardagen Zo zijn er de broers Bas en Martijn Mechielsen en de neven Sjoerd en Mees Leijnse (zoon van oud-coach Sjaak Leijnse). Bovendien heeft Bekkers ook nog de beschikking over zijn eigen zoon Sjakko. „DZK is een echt familiebolwerk, dus dan weet je wel waar er op verjaardagen over gepraat wordt." Zaterdag begint het seizoen voor DZK, dat het om 19.35 uur opneemt tegen Watervlo in het Utrechtse De Meern. „Voor het bekertoernooi moesten we eerder ook al richting Utrecht", zegt Bekkers. „Aan het aantal kilometers dat we maken zal het dus in ieder geval niet lig gen." Capelle-Roda JC 0-5: Roda JC mag dan na vijf speelronden in de eredivisie nog puntloos zijn, win nen kunnen de Limburgers nog wel. Gisteravond werd derde divi sionist Capelle met 0-5 verslagen. Wilmer Kousemaker uit Tholen was basisspeler bij Capelle, maar kon de goals van Dani Schahin, Nathan Rutjes, Mario Engels en Célestin Djim (2) niet voorkomen. ONS Sneek-FC Twente 1-3: Tom Boere vond afgelopen weekend voor de tweede keer dit eredivi sieseizoen doel voor FC Twente en mocht gisteren opnieuw in de basis beginnen. In het bekerduel met derde divisionist ONS Sneek lukte het de Terneuzenaar echter niet om als spits zijn naam op het scoreformulier te krijgen. De Tukkers wonnen wel. Haris Vuckic opende de score al na een kwartier, waarna Adnane Tigha- douini de marge in de 37ste mi nuut verdubbelde. Micahei Liendl zorgde na de pauze met een schot van afstand voor de 0-3. Curty Gonzales nam de eretreffer voor de Friezen nog voor zijn rekening. Boere werd in de 78ste minuut af gelost door Marko Kvasina. Door de 1-3-zege zit FC Twente donderdagavond in de koker als Wilmer Kousemaker was basisspeler bij Capelle en verloor ruim van Roda JC de loting wordt verricht voor de tweede ronde van het landelijke bekertoernooi. Zondag gaat de ploeg van trainer René Hake op bezoek bij FC Groningen op jacht naar de tweede zege in de compe titie. 'v Hoewel de KNVB nu wel een fi nanciële bijdrage leverde, komt het idee om de dag weer op de agenda te plaatsen niet van de bond zelf, maar de Vereniging Ge decoreerden KNVB Zuid I. Giste ren kwamen ruim 200 van de on geveer 240 leden bijeen in Baarle- Nassau om een bestuur te kiezen. Aansluitend volgde het informele gedeelte van de gedecoreerden dag, het gedeelte waar de meesten voor kwamen. „Zo'n dag is toch een soort reü nie voor veel mensen", wist Mid delburger Wim Jagt, gekozen tot secretaris van de stichting, te ver tellen. „En die mensen misten zo'n dag. Het groepje oude man nen, waar ik zelf inmiddels ook toe behoor, heeft deze stichting onder aanvoering van initiatief neemster Betty Schelle in het le ven geroepen. In de districten West 2 en Oost zijn deze vereni gingen er al" Oude mannen De reünie is er voornamelijk voor 'oude mannen' omdat de KNVB een gouden speld bijvoorbeeld na 25 jaar vrijwilligerswerk geeft. „Tegenwoordig zijn er ook men sen van de bond en professionals die een wat hogere onderschei ding hebben gekregen", vertelde de 71-jarige Jagt. „Die kregen ze voor bepaalde verdiensten. Ik ben zelf 42 jaar lang als onder meer manager van het district Zuid I in dienst geweest bij de KNVB, dus ik hoor daar ook een beetje bij." Jagt denkt dat de stichting met het organiseren van de gedeco reerdendag voorziet in een be hoefte. „Dat zie ik alleen al aan het aantal leden, maar ook aan de re acties. Want het is voorlopig de bedoeling dat we minimaal één keer per jaar een ledenvergadering en een reünie op één dag plannen. Maar ik heb de vraag al gehoord: 'Waarom niet ook een nieuw jaarsreceptie?"' donderdag 21 september 2017 eindigt r HOeH FC Lisse-Hoek 1-1 (0-0, 2-2 na verlenging, FC Lisse wint na strafschoppen). 50. Mar tin van Eeuwijk 1-0, 90. Sidy Ceesay 1-1,105. Rik Impens 1- 2,108. Martin van Eeuwijk 2-2. Scheidsrechter: M. Nagtegaal (Hendrik-ldo-Ambacht). Gele kaart: Koen Fokkema, Justin Valk (beiden FC Lisse), Fabian Wilson, Thomas van Renterg- hem en Zinho Chergui (allen Floek). Aantal toeschouwers: 600. Hoek: Jordi de Jonghe; Fa bian Wilson, Stef de Backer (28. Rik Impens), Kim van den Bergh (83. Zinho Chergui), Thomas van Renterghem; Re- guillo Vandepitte, Aaron Ver- willigen, Bram Leroy, Birgen Martens (76. Titas Vitukynas); Sidy Ceesay (91. Sascha Beshliaha) en Niek van Sprun- del. Birgen Martens (rechts) in duel met FC Lisse-speler Rick Vermeu len. FOTO ORANGE PICTURES - Pim Bekkers, coach DZK Tom Boere blijft met FC Twente actief in het KNVB-be- kertoernooi. De spits uit Ter- neuzen was basisspeler in het duel met ONS Sneek, dat met 1-3 verslagen werd. Godfried Roemeratoe (Oost-Souburg) kwam niet in actie voor de Tuk kers. Wilmer Kousemaker (Tholen) ging met Capelle on deruit tegen de rode lantaarn drager van de eredivisie: Roda JC. Mitchell Minnaard Vlissingen Tom Boere scoorde niet, maar won wel. fotoanp Toen de KNVB de districtskan toren voor Zuid I en II in Breda in 2015 verliet voor een locatie in Eindhoven kwam er ook een einde aan de gedecoreerden dag. De dag voor onderschei den leden van de voetbalbond paste niet meer in het financi ële plaatje. Sinds gisteren is de gedecoreerdendag weer terug. Mitchell Minnaard Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 41