Familiebolwerk De Zeeuwse O O) CD O 12 ZE Elderson krijgt de voorzittershamer Van Drongelen weer in voorselectie De Bruijn laat twee gezichten zien Hoek toont karakter tegen FC Lisse en komt zelfs op voorsprong, maar moet na strafschoppen het hoofd buigen. KNVB BEKER STRIJDEND TEN ONDER De COVS (Centrale Organisatie Voetbal scheidsrechters) Zeeuws-Vlaanderen koos maandag tijdens de algemene ledenvergade ring een nieuwe voorzitter. Peter Scherpe- nisse gaf na zeventien jaar - waarin het leden aantal daalde van 162 naar 52 leden - de hamer over aan Nieck Elderson. Ook penningmees ter Eric van Nieuwehuyze legde na zeven jaar zijn functie neer. Zittend bestuurslid Eric Rooze wordt de nieuwe schatbewaarder. Matthias Caluwé trad toe tot het bestuur. Rick van Drongelen uit Axel is door bonds coach Art Langeler opgenomen in de 28-kop- pige voorselectie van Jong Oranje voor de aan komende EK-kwalificatieduels. Op vrijdag 6 oktober nemen de Nederlandse talenten het in Doetinchem op tegen Letland, vier dagen later wacht de ploeg een uitwedstrijd in Kiev tegen Oekraïne. Van Drongelen debuteerde op r september tegen Engeland (1-1) in Jong Oranje. Enkele dagen later verloor hij met 2-0 van Schotland. Of hij bij de volgende inter lands alweer inzetbaar is, is overigens nog maar de vraag. De verdediger kampt met een bekkenblessure en moest het competitieduel van HSV met Borussia Dortmund gisteren nog aan zich voorbij laten gaan. Op de eerste dag van het hoofdtoernooi van de derde Grand Prix driebanden van dit jaar heeft Jean Paul de Bruijn twee gezichten laten zien. In zijn eerste partij leek hij regelrecht op een debacle af te stevenen. Tegen Harrie van de Ven werd het 0-11,5-15 en 27-31 voor de Bra bander vooraleer De Bruijn iets terugdeed. Bij een 37-39-achterstand deed De Bruijn wat hij moest doen: met 3 uitmaken. In zijn tweede partij zette hij Roland Uytdewilligen in no time op grote achterstand en in 13 beurten was het 40-15 voor de Bruijn. Gisteravond laat speelde hij nog tegen Wim van Cromvoirt, maar een plaats in de achtste finale kon hem al niet meer ontgaan. zv, Van Goethem HWP Aan het einde van een enerverende avond, bogen de spelers van Hoek in Lisse teleur gesteld het hoofd. De hoofdklasser was in het bekerduel met tweededivisionist FC Lisse héél dicht bij een plek in de tweede ronde, maar moest vanaf elf meter haar meerdere erkennen in de thuisploeg. Aanvoerder Reguillo Vandepitte en Zinho Chergui mis ten hun strafschop, waardoor het avontuur in de KNVB beker ten einde kwam. De strafschoppenserie vormde de apotheose van een heerlijk be keravondje. Hoek leek toen de slot minuut liep al verslagen, maar kwam via Sidy Ceesay alsnog langs zij (1-1). Daarmee dwong de ploeg van Jannes Tant een verlenging af en dat was meer dan verdiend. Hoek liet zich in Lisse van haar be ste kant zien en van enig klassen verschil was heel weinig te zien. In fases was Hoek zelfs de betere ploeg, alleen schoot het zichzelf - niet voor de eerste keer dit seizoen - in de voet. Wat gebeurde er in de verlen ging? Daarin kwam Hoek na een kwartier op voorsprong door Rik Impens, die zijn basisplaats kwijt was geraakt maar na 28 minuten al mocht invallen. Impens verving de opnieuw geblesseerde Stef de Bac ker. De Belgische middenvelder viel matig in, grossierde in balverlies maar Impens is ook een onbereken bare voetballer. Dat bleek aan het eind van die eerste verlenging, toen Impens ineens opdook in de as van het veld en de 1-2 binnen schoof. Hoek leek met één been in de tweede ronde van de KNVB beker te staan, maar gaf de voorsprong nog knullig uit handen. Misschien had Fabian Wilson de bal gewoon weg moeten roeien, maar hij besloot Jordi de Jonghe in te spelen. De harde pass van de doelman kon door Titas Vitukynas niet gecontroleerd worden, waar door FC Lisse kon overnemen. De bal werd voor het doel geslingerd en daar rondde Martin van Eeuwijk af (2-2). Weg was de voorsprong, Missers van Reguillo Vandepitte en Zinho Chergui braken Hoek op in de penaltyreeks weg was het vertrouwen, dat bij FC Lisse na die gelijkmaker juist weer toenam. De krachten namen af, de ruimtes op het veld werden groter en een echte kans op de winnende treffer viel niet meer te noteren. Hoek had het in de openingsfase lastig gehad tegen FC Lisse, dat steeds de snelle Koen Fokkema zocht. De linksbuiten had een paar aardige acties in huis, maar kwam er daarna achter dat hij het op snel heid niet kon winnen van Wilson, die opnieuw een sterke wedstrijd speelde. Fokkema verhuisde daarom halverwege de eerste helft naar de rechterkant, in een fase dat Hoek het betere van het spel had. Wilson stoomde op over rechts, Bram Leroy probeerde tussen de li nies te spelen en ook Birgen Mar tens probeerde ballen op te eisen. Het ontbrak bij Hoek alleen aan de laatste, beslissende pass, waardoor het weinig echte kansen wist te creeëren. FC Lisse kreeg er voor rust twee maar scoorde niet. Van Eeuwijk, die vooraf door Hoek-trainer Tant als De competitie telt volgens Bekkers veel nieuwe, onbekende tegenstan ders voor DZK. „Dat wordt dus af tasten waar we staan, maar dat maakt de uitdaging alleen maar groter." Aan zelfvertrouwen zal het bij DZK niet ontbreken. De Vlissingers konden afgelopen flink vertrouwen tanken in de met donderdag 21 september 2017 VOETBAL Rick van Drongelen. fotoproshots VOETBAL A Jean Paul de Bruijn. fotoizaakverkeste BILJARTEN i Brian van Goe them (foto) flikte het weer eens: in een ontsnapping zitten die het tot de meet houdt. De wielrenner uit Sluiskil deed het gisteren in de Om loop van het Hout- land Lichtervelde en zat namens Team Roompot- Nederlandse Lo terij mee in een groepje van drie. Van Goethem moest de dagzege aan Tom De- vriendt (Wanty- Groupe Gobert) laten en finishte achter Maarten Wynants (Lot- toNL-Jumbo) als derde. 12 Schaakvereniging Het Witte Paard uit Sas van Gent organiseert zater dag alweer het twaalfde jeugd schaaktoernooi. De eerste partijen staan vanaf 10.00 uur op het pro gramma, om 16.30 uur wordt de prijs uitreiking ver wacht. Inschrijven is nog mogelijk via www.hwpsasvan- gent.nl. Bekeravontuur Barry van der Hooft Lisse HfHtYKn, De waterpoloërs van De Zeeuwse Kust (DZK) beginnen zaterdag aan hun tweede sei zoen in de tweede klasse. „We gaan voor een plek in de top zes. Als we aan het begin van het sei zoen goed presteren, kunnen we vanzelf verder omhoog kijken", licht coach Pim Bekkers de doelstelling van zijn team, dat vorig seizoen als derde ein digde, toe. De broers Lennard, Alex en Robin Breel (vlnr) komen weer samen te spelen bij DZK. archieffoto lex de meester Menno Kole Vlissingen a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 40