Kras Kortingsdagen 3 Concern kiest voor genderneutraal en schrapt 'jongen' en 'meisje' uit labels OVATIE ZIEKE VAN DER LAAN Hema verkoopt eind van dit jaar alleen nog genderneutrale kinderkleding. De aandui dingen 'jongen' en 'meisje' verdwijnen van de verpakkingen en labels. De reacties op het besluit variëren van 'krankzinnig' tot 'het is de tijdgeest'. „Hema wil graag kinderen in staat stellen te zijn wie ze willen zijn. Van stoere meisjes, lieve jongens, echte prinsessen en astronauten in de dop", staat in de persverklaring van de Hema. „In de afgelopen twee jaar hebben wij van onze klanten veel verzoeken gekregen om onze kindercollectie zo te maken dat jongens- en meisjeskleding meer uitwisselbaar is. Hema is er voor ie dereen en daarom hebben we dat onderzocht." Het levert naast begrip ook felle reacties op. Tegenstanders noemen het 'krankzinnig'. „Jongens zijn geen meisjes en omgedraaid. Dus welk probleem lossen we precies op?", vraagt VVD-Kamerlid Ockje Tellegen. In een poll op de AD-site zegt 59 procent het besluit belache lijk te vinden en alles graag bij het oude te laten. Van de ruim 13.000 mensen die reageerden juicht slechts 9 procent de beslissing toe. De rest haalt zijn schouders op. Retaildeskundige Paul Moers ver baast zich daar niet over. Zelf vindt hij dat de Hema met deze actie de plank misslaat. „Ze spelen handig in op een discussie over gender neutrale kleding die een heel kleine groep mensen aangaat en maken daar vervolgens een marketings tunt van. In wezen is het een ordi naire bezuiniging, want door de collectie te versimplificeren kun nen ze geld besparen." Mode-expert Thijs Willekes noemt de keuze van Hema 'logisch' en 'binnen de tijdgeest passend'. „Het is niet zo gek dat we ons daar langzamerhand van losmaken. Bo vendien, wat is een écht jongetje of een meisje eigenlijk? Zet tien jon gens naast elkaar en geen een is het zelfde als de ander." Overigens is Hema niet de eerste die de overstap maakt naar gender neutrale kinderkleding. H&M claimt al langer geen geslachtsaan duiding op kinderkleertjes te heb ben. Wel hebben ze nog een duide lijke jongens- en meisjesafdeling, waar de Hema al eerder vanaf is ge stapt. Zeeman laat in een reactie weten dit ook al langer te overwe- Jongens zijn geen meisjes en andersom. Welk probleem los sen we precies op? gen. „Veel van onze klanten hoeven niet per se roze sokken voor hun meisje. Daarom is een aantal artike len bij ons al genderneutraal, zoals bijvoorbeeld babyrompers of-sok- jes. Het is ook een slimme com merciële keuze die in heel de mo dewereld gaande is, meent de tv- presentator. „Vrouwen lopen in een 'boyfriend' jeans en dragen grote houthakkershemden. En mannen gaan gewoon naar de pedicure. Consumenten willen het allemaal niet meer zo afgebakend als vroe ger." Toch is niet iedereen meteen om. De Bijenkorf heeft 'nog geen plannen in die richting'. Alhoewel ze bij een 'interessant genderneu traal merk zeker overwegen om deze toe te voegen', aldus Suzanne van de Velde. Alleen C&A is tegen: „De realiteit is dat er gewoonweg verschillen zijn tussen wat jongens en meisjes mooi vinden. Gezien onze focus op de klant houden we daar rekening mee bij het samen stellen van de collectie", aldus zegs vrouw Kim Boomstra. De wereld is Kras REACTIES KLANTEN: voordeel p.p Korting op alle reizen met vertrek t/m maart 2018! Kras.nl/kortingsdagen of bei oss-osss 886 -Zie: kras.nl/actievoorwaarden donderdag 21 september 2017 Honderden Amsterdammers hebben gisteravond op de He rengracht hun burgemeester een staande ovatie gegeven. De ernstig zieke Eberhard van der Laan maakte maandag bekend zijn werk neer te leggen: hij is uitbehandeld en hem rest niet veel tijd meer. Met de groet, een minutenlang durend applaus, wilde het publiek hem een hart onder de riem steken. Massaal zongen ze: Aan de Amsterdamse Grachten. Femke, de vrouw van Van der Laan, kwam met hun kinderen even naar buiten om iedereen namens haar man te bedanken. Ze zei dat van der Laan ervan had genoten. Op Twitter stelt Pieter van Vollen hoven voor om er een landelijk saluut van te maken. „Laten we een tijd en een dag afspreken, dan kunnen wij tegelijk in heel Nederland klappen." fotoanp Hema-kinderkleding: modern, stunt of bezuiniging? Renske Baars Natasja de Groot Rotterdam -VVD-Kamerlid Ockje Tellegen »ZEELAND2 Linda Reemst, moe der van Bink „Ik kleed Bink vaak in het blauw, wat als jongensachtig wordt gezien. Ik vind dat mooi en het past ook goed bij zijn vader, die graag blauw draagt. Zolang hij heel klein is, bepaal ik wat hij draagt. Als hij een eigen mening krijgt, dan mag hij het echt zelf weten. Ik heb er geen proble men mee dat Hema nu genderneutrale kleding aanbiedt. Dan hebben kinderen meer keuze." Alaide Martins, moeder van Jozua en Isaiah „Roze niet voor jon getjes? Onzin. Het staat hen juist heel goed. Ik koop regel matig roze kleding voor mijn zoons. Het is misschien een ge neratiedingetje - dat jonge mensen er nu open voor staan. Ik vind dat volwasse nen hun probleem niet op kinderen moeten projecteren. Jongen of meisje: het maakt niet uit. Laat ze zelf hun kle ding uitkiezen." Priscilla Beijert, moeder van Madley „Voor mijn oudere dochter is het wel fijn, die wil graag wat stoerdere kle ding aan, maar per se niet met een la beltje 'boys' erin. Voor haar is de stap van Hema dus een uitkomst. Toch denk ik ook: als mijn zoontje een jurk aan wil, dan doet hij dat maar thuis. Maar als je naar buiten gaat, trek je wel je gewone kleding aan." v°ór 28 septembe'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 3