Unieke workshop mondharmonica acte? 10 ZE l r CLUB n 2017 vond in Medway bij Londen de 350- ste herdenking plaats van The Battle of Medway: één van Engelands grootste mari tieme nederlagen. In Nederland spreken we over de Tocht naar Chatham. We hebben het dan over een van de meest legendarische zeeslagen uit onze vaderlandse geschiedenis. Michiel de Ruyter werd met het huzrenstukje op de Medway in de zomer van 1667 wereldbe roemd. De Republiek van de Zeven Verenigde Nederlanden streed in die tijd met Engeland om de suprematie op de wereldzeeën. In 1666, een jaar voor de roemruchte tocht, hadden de Engel sen bij Vlieland honderden Hollandse koop vaardijschepen in brand gestoken. Raadpensio naris Johan de Witt had toen al een plan om via de Theems de Engelse vlootbasis aan te vallen en zodoende de Engelsen een fatale klap toe te brengen. In korte tijd werd een ongekende hoe veelheid oorlogsschepen gebouwd waaronder het vlaggenschip van opperbevelhebber Michiel de Ruyter: De Zeven Provinciën. VanafTexel vertrok de vloot naar de Theems. Als afleidings manoeuvre werden er eerst een paar schepen richting Londen gestuurd. De Engelsen dachten dat Londen werd aangevallen en schrokken zich dood. De schepen keerden echter terug om met de rest van de vloot de rivier de Medway op te varen. Dat hadden de Engelsen nooit verwacht. De Medway was grillig en lag vol obstakels maar de mannen van De Ruyter omzeilden zandban ken en blokkades van afgezonken schepen. Zelfs de fameuze, over de rivier gespannen ketting bij Gillingham kon hen geen halt toeroepen. Drie grote en tien kleinere Engelsen oorlogsbodems werden in brand gestoken. De Unity en het vlaggenschip Royal Charles werden meege sleept naar Nederland. De spiegel van het vla- genschip is nog altijd te zien in het Rijksmu seum in Amsterdam. Voor deze grootste neder laag ooit voor de Engelse marine werd Michiel de Ruyter na thuiskomst als een held vereerd. Wilt u zelf een kijkje nemen bij de plekken waar deze historische aanval plaatsvond, zoals Upnor Castle, de verste plek waar De Ruyter is geweest, en de fenomenale Dockyards waar nu een museum is gevestigd en veel uniek materi aal van de maritieme geschiedenis te zien is? Dat kan! PZC Club laat u, in samenwerking met House of Britain, deze unieke tocht naar Engeland herbeleven. Tijdens uw verblijf krijgt u een heerlijk diner en overnacht u in een luxe hotel, want u wordt als abonnee tijdens deze tocht heerlijk in de watten gelegd. PZC geeft een rondje! muziekstijlen. Eenvoudig bespeelbaar en hij past zo in de binnenzak. In deze workshop 'for ab solute beginners' neemt harmonicaspeler Hans 'homesick' de Vries u mee door de wonderlijke we reld van dit kleine en zeer populaire instrument en haar talloze bespelers. Na een kwartier speelt ieder een zijn of haar eerste melodie. Deelnemers aan de workshop hoeven geen noten te kunnen le zen en zelfs nooit eerder iets met muziek gedaan te hebben om mee te kun nen doen. De harmonica, ook wel een bluesharp ge noemd, heeft een razend slim en eenvoudig sys teem om liedjes te leren en te onthouden. Voor jong en oud! Uniek aan deze workshop is, dat het je na een uur plezier lukt om met je 'eigen' harmo nica te spelen. Ga mee op avontuur met PZC Club en treed in de sporen van zeeheld Michiel de Ruyter. Ontdek het boeiende verhaal over het maritieme verleden van Zeeland en aanschouw zelf de plaatsen waar de vloot van De Ruyter zijn klinkende overwinning behaalde. Op 20 of 21 oktober krijgt u de kans om het basis principe te leren van de mondharmonica. Niet al leen een super instru ment voor blues, maar juist ook voor allerlei lied jes en een veelvoud aan AVA electro is verhuisd! Een grotere winkel, een ruimer assortiment, maar dezelfde persoonlijke service en kwaliteit. Kom langs en profiteer van onze spectaculaire openingsacties! Check ook onze vernieuwde website www.avaelectro.nl Ons nieuwe adres is Kanaalstraat 22, Oost-Souburg Spectacle \n de Nét wat makkelijker. donderdag 21 september 2017 m De reis vindt plaats op 27 en 28 oktober en kost 189 euro per persoon, inclusief diner, overnach ting, toegangstickets en gids. Het hele pro gramma is te vinden op: pzc.nl/club. Wees er snel bij, want vol is vol! In het spoor van Michiel De Kustmarathon Zeeland bestaat 15 jaar en dat is reden voor een feestje. De PZC is al vele jaren trotse partner van dit grootse sport evenement aan de Zeeuwse kust. Bovendien is het ook nog eens de 10de editie van de Ladiesrun. De PZC trak teert en geeft een rondje! In een reuzenrad natuurlijk! We nemen u mee tot grote hoogten. Met een prachtig zicht op de Langstraat, waar de duizenden sporters zullen finishen. Vanaf de dijk in Zou- telande mag u als abonnee gratis in het reuzenrad en draait u mee tot ver boven het parcours Uw favoriete at leet ziet u van verre al aanko men. Nieuwsgierig geworden? Kom ook naar de Kustmara thon Zeeland op 6, 7 en 8 ok tober, maar houd vooral de krant van 5 oktober goed in de gaten; daarin vindt u na melijk uw entreebewijs voor het reuzenrad. Komt u pas op zondag langs het reuzenrad? Geen probleem, download de app van de PZC en laat uw telefoon zien aan de balie! Kustmarathon Data: Vrijdag 20 oktober, 20.00 uur - 21.30 uur in Osse- nisse. Zaterdag 21 oktober, 14.00 uur-15.30 uur in Goes. Mogelijkheid tot vragen stellen, lesblaadje en gra tis vervolgles via internet Inclusief: goede kwaliteit mondharmonica in de toonsoort C. Voor tickets en meer in formatie: pzc.nl/club Altijd al mondharmonica willen spelen, maar kwam het er nooit van? Of heeft u er al jarenlang één thuis liggen, maar doet u er niets mee? Tocht naar Chatham, foto kevin clarkson Mondharmonica workshop. ova Domotica Koffiemachines Huishouden Keuken Beeld en geluid Foto en video Persoonlijke verzorging Telefoon

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 38