Quick scan handvat nieuwe parkeernota i Jk Boetes voor lastigvallen naturisten ïfe-M' BUITENDEUR WK048 239, 6 Bekijk de bouw van Windpark Bouwdokken JL BfMM-MHOfK speciale prijs: Het Vlissingse gemeentebestuur worstelt al jaren met nieuw par keerbeleid. Na inventarisatie van de wensen van diverse doelgroepen zou vorig jaar nieuw beleid worden vastgesteld. Maar de behandeling van de par keernota is uitgesteld tot eind dit jaar. De rekenkamer besloot daarom tot een 'quick scan' om eer der inzicht te krijgen in het 'ver snipperde' parkeerbeleid. Maar het onlangs gepresenteerde rapportje - dat negen maanden na aankondiging niet echt 'quick' be schikbaar was, constateerden verte genwoordigers van diverse fracties - biedt de raad nauwelijks meer in zicht. Mede doordat de ambtenaren op het stadhuis niet snel uitsluitsel konden geven op de vraag hoeveel betaald-parkeerplaatsen door ver gunninghouders in het centrum worden bezet, geeft ook de quick scan de bestuurders niet het nage streefde diepere inzicht in de (op lossing van) bestaande parkeerpro blemen. Rekenkamer De scan is meer een handleiding om de parkeernota straks te beoor delen. Want de rekenkamer zette wel op een rijtje waar parkeerbeleid aan moet voldoen. Het nieuwe be leid moet de versnippering ophef fen en duidelijk maken wie verant woordelijk is voor exploitatie van diverse voorzieningen. Ook moet het beleid aansluiten op zowel de Omgevingswet als het Provinciaal Verkeers- en Vervoersplan. Daarnaast moet het beleid vol doen aan de tegenwoordig veel ge bruikte of vereiste SMART- doelstellingen: Specifiek, Meet baar, Acceptabel, Realistisch en Tijdgebonden. De gemeenteraad krijgt van avond tijdens de raadsvergadering de gelegenheid de quick scan nog eens door te nemen. Maar diverse fracties lieten al weten de scan voor kennisgeving aan te nemen en het kruit droog te houden voor de be handeling van de parkeernota over twee maanden. Open Dag Via sociale media worden zo af en toe mensen opgeroepen om zich te verzamelen bij het na tuurgebied Oranjezon bij Oost kapelle. Vervolgens gaan ze kij ken naar naaktrecreanten die op het strand van Oostkapelle ver blijven of in de duinen bij Oranjezon. Dat zegt Jos van de Graaf, hoofd handhaving van de gemeente Veere. Twee weken geleden was dat ook het geval. Opsporingsamb tenaren van de gemeente Veere hebben toen samen met de po litie 25 mensen staande gehou den. Volgens Van de Graaf was dat nadat ze meldingen kregen dat mannen de naaktrecreanten lastig vielen, oneerbare voor stellen deden of masturbeerden in het zicht van de badgasten. „We krijgen daar klachten over, dus treden we daar tegen op. Iedereen die in de duinen was, kreeg toen een boete van 140 euro." De politie en ambtenaren gaan volgens hem vaker dat ge bied in om mensen op te pakken die daar anderen lastig vallen. „Dat doen we in onopvallende kleding, in kleding die past bij het weer van de dag." Dat is vol gens hem nodig, omdat die groepen mannen soms iemand hebben die op de uitkijk staat. „Zodra zo'n uitkijk een uniform ziet, zwaait hij met een hand doek en is iedereen gealar meerd." IN DE REGIO Alzheimercafé 'Verborgen' collectie Terra Maris MIJN DORP, MIJN STAD www.jagertolhoek.nl donderdag 21 september 2017 WA De uitkomsten van een door de Rekenkamer Vlissingen gehou den 'quick scan parkeren' vallen de Vlissingse gemeenteraadsle den een beetje tegen. René Hoonhorst Vlissingen 23 september 11.00 - 16.00 uur Bekijk de onderdelen van een windturbine van dichtbij Op de bouwplaats zie je een fundatie, een rotorblad en andere onderdelen. Ook staan er diverse transportvoertui gen en kranen. Neem ook een kijkje bij de bouw van het transformatorstation. Voor kinderen is er genoeg te zien en te doen Kinderen dagen we uit mee te doen aan de windquiz met een prijs voor iedere deelne mer. Verder zijn er springkus sens, een vliegerworkshop en vliegershow. Bekijk ook de vernieuwde getijdenpoelen en het belevingsstrand. Ga het gesprek aan met de mensen achter Windpark Bouwdokken Medewerkers van initiatief nemer E-Connection en haar aannemers GMB, Joulz, Van Gelder en Enercon vertellen u graag meer over de bijzondere werkzaamheden aan het wind park. Van installatie, transport tot het rekening houden met de natuur. Windpark Bouwdokken Aanmelden en parkeren Graag horen we vooraf met hoeveel volwassenen en kinderen u komt via info(a>windparkbouwdok- ken.nl Adres Faelweg 1 te Vrouwenpol der (Neeltje Jans), naast het terrein van Restau rant Proef Zeeland. Op 5 min. lopen vindt u ruime parkeergelegenheid bij het Noordzeestrand. st Meer info op windparkbouwdokken.nl of volg de bouw via (3>Bouwdokken Mannen die naaktrecreanten lastigvallen, moeten elk 140 euro boete betalen. De poli tie gaat in burger de duinen patrouilleren. In kleding die past bij de weersomstandig heden. Emile Calon Oostkapelle MIDDELBURG Alzheimercafé Wal cheren houdt zater dag een bijeen komst in Middel burg. In september bestaat Alzheimer café Walcheren vijf tien jaar, en dit wordt gevierd met muziek van Frans Kasander. Na een korte inleiding over het effect van mu ziek bij mensen met dementie, ervaren bezoekers wat mu ziek kan doen. Na de activiteit is er gelegenheid om in discussie te gaan, vragen te stellen aan professionals en om met lotgeno ten in gesprek te gaan. Het Alzhei mercafé duurt van 14.00 tot 16.00 uur en vindt plaats in 't Gasthuis. De toe gang is gratis. OOSTKAPELLE Bezoekers kunnen zaterdag 'de ver borgen' collectie van Terra Maris in Oostkapelle be wonderen. Vogel kenner Jan Tuin neemt de bezoe kers in groepen van twintig personen mee naar het Open Depot en vertelt daar alle bijzonder heden over één of meerdere vogels die daar te zien zijn. De rondleidingen starten om 13.00 uur, 14.00 uur en 15.00 uur. Reserve ren is niet nodig. SPELLETJES TEGEN DE EENZAAMHEID mÉê\ a MIDDELBURG De Zonnebloem, afdeling Middelburg-Veere, hield gisteren een spelletjesmiddag in het kader van de week tegen de eenzaamheid die volgende week begint. De bijeenkomst was in de kantine van voetbalvereniging Zeelandia. De deelnemers van de Zonnebloem, die allemaal mobiel beperkt zijn, kregen hulp van Adam (I) en Aron, pupil len van de voetbalvereniging. De Zonnebloem hield de spel letjesmiddag in samenwerking met de Rikistichting in Am sterdam, die eenzaamheid bestrijdt door jongeren en oude ren samen te brengen, foto ruben oreel GRIJPSKERKE Poppendamseweg 3a10.00-17.00 uur - Open dag Bro- canteschuur GOEDt MIDDELBURG Plein 40,10.00- 16.00 uur - Bro- cante markt; Balie Zeeuws Museum, 11.15 uur-Start rondleiding door het Abdijcomplex; Balie Wandelkerk, 13.30-15.00 uur- Onder leiding van een gids worden verschillende ker ken en de syna goge bezocht; Port- hos, Sint Sebasti- aanstraat 12,13.30- 15.30 uur - Cursus 'Omgaan met ie mand met demen tie'; Cinema Middel burg, 15.30 uur - Vertoning 'Viceroy's House'; Markt, 17.00 uur - Walk of Peace in kader van Vredes- week; Hildernisse, Plein 1940,17.00- 19.00 uur - Liberaal Café; ZB, Kou- steensedijk 7, 18.00-21.00 uur- Kennismakings- avond 'Robots bou wen'; BOUWMATERIALEN uueekamp deuren Deze aanbieding geldt tot 21 -10-2017 N£ttocxcl.Bt{ Van Wamelweg 4 A/C Bergen op Zoom Tel. 0164-242096 Industrieweg 11 Vlissingen Tel. 0118-410444 Livingstoneweg 40 Goes Tel. 0113-246690

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 34