H HZ-opleidingen in september 2018 naar Middelburg 4 Kermiskinderen volgen excellent onderwijs in Rijdende School Net als alle andere kinderen in Nederland moeten ook de kinderen van kermisexploitanten naar school. De Rijdende School reist met de kinderen mee. Op de parking van de Vliegende Vaart in Terneuzen krijgen ze les van juf Sara. 'e zijn met een klein clubje", verontschul digt juf Sara van der Linden zich (26). „Eén kindje is er niet bij. Zijn ou ders moesten ineens naar Eindho ven omdat de kraam daar afgebro ken moest worden. Ja, dat heb je op de kermis." Klein clubje is heel relatief. Stich ting De Rijdende School is in Ter neuzen aanwezig met de Prins Wil- lem-Alexanderschool; een grote wagen waar maximaal een dozijn kinderen naar school kunnen gaan. De stichting geeft les aan basis schoolkinderen van kermissen en circussen en beschikt ook over klei nere wagens voor maximaal vier kinderen. Zo nodig kan er ook van achter het beeldscherm les worden gegeven. Het is maatwerk. „We hebben ondersteunend personeel in Geldermalsen die de planning maakt. Aan de hand daarvan weten wij waar we moeten zijn. Zonder die mensen zou het echt niet gaan." Dat het werkt blijkt uit het feit dat de Rijdende School begin dit jaar het predikaat Excellente School in de wacht sleepte. Er hangt een losse sfeer in de klas. Jo-An (10) is bezig met spelling, Niels (8) laat zien welke kleurplaat hij gaat maken en de kleinsten zit ten samen aan een tafel knipwerk jes te doen. De wagen herbergt alles wat een school nodig heeft. Tafeltjes en stoeltjes, een bibliotheek, een com- puterhoek. Het enige verschil is dat je hier uitkijkt op wagens en waslij nen. Jo-An is de oudste van de klas. Ze zit in groep zeven. Nog even en dan moet ze naar de middelbare school. Niet alleen voor de ouders van Jo- An een vraagstuk, meerdere ker- misouders zitten met hetzelfde probleem. Voorheen werd er altijd wel een oplossing gevonden bij opa en oma of op een internaat, in de De vrijheid die de mensen van de kermis ervaren hebben wij hier ook kermiswereld 'De BakschooT ge noemd. „De Bakschool in Bergen op Zoom gaat sluiten en opa en oma zijn al 76, dus dat gaat ook niet." Jo-An haalt haar schouders op. „Ik weet het ook niet." Ze lijkt zich er niet erg druk om te maken. Later wordt ze ook kermisexploi tant. Ze weet alleen nog niet met welke van de zes attracties van haar ouders. Juf Sara pendelt twee weken op en neer tussen haar woonplaats Halsteren en het parkeerterrein aan de Vliegende Vaart. Nu is het Ter neuzen maar het kan net zo goed Assen, Weert of Eindhoven zijn. Thuis heeft ze een kleine van een halfjaar. „Ik wilde desondanks full time blijven werken. En het lukt. De vrijheid die de mensen van de kermis ervaren hebben wij hier ook. Ik zou niet meer anders willen. In het reguliere onderwijs wist ik in het begin van het jaar wat ik in week 34 moest doen. Daar werd ik zo kriegel van. Dit werk is zo afwis selend." Anders dan op sommige andere basisscholen is de doorstro ming van personeel binnen de Rij dende School klein. Mensen kiezen er bewust voor en blijven het heel lang doen. Niels van de poffertjeskraam komt er gezellig bij staan. Zijn teke ning is af. Keurig binnen de lijntjes gebleven. Hij krijgt een aai over zijn bol. „Je moet flexibel zijn, net als de mensen van de kermis zelf, anders word je gek. Ik ben een burger" - Niels, die meeluistert, knikt in stemmend - „maar ik hoor er vol gens mij wel bij." De HZ neemt in september vol gend jaar het gebouw aan het Groene Woud in Middelburg in ge bruik. De Zeeuwse hogeschool ver huist acht opleidingen op het ge bied van water, techniek en inno vatie naar de provinciehoofdstad. Het is de bedoeling dat 1200 stu denten hun intrek nemen in het gebouw. Daarnaast biedt het on derdak aan ongeveer zestig lectoren en onderzoekers. Het voormalige gebouw van de Provinciale Waterstaat wordt op dit moment grondig verbouwd. Het wordt geschikt gemaakt om stu denten volgens een 'modern on derwijsconcept' te laten studeren. „Studenten gaan vanaf het eerste leerjaar meteen aan de slag met vraagstukken uit de beroepsprak tijk", aldus HZ-bestuurder Adri de Buck. Het gebouw heeft daarom veel projectruimtes en een groot Studenten gaan vanaf het eerste leerjaar meteen aan de slag met vraagstukken uit de beroepspraktijk open leercentrum. Eén van de vleu gels van het gebouw wordt binnen kort gesloopt, om plaats te maken voor een 'joint research centre': een gezamenlijk onderzoekscentrum van de HZ, University College Roosevelt en mbo-school Scalda. Deze voorziening, waar ook andere scholen gebruik van kunnen ma ken, wordt onder meer bekostigd met bijna zeven miljoen euro rijks- geld. Het centrum moet over twee jaar klaar zijn. 112 NIEUWS In de sloot na achtervolging Politie rukt uit voor knokpartij 190 km per uur kost rijbewijs donderdag 21 september 2017 PC Les tussen wagens en waslijn De Rijdende School in Terneuzen. Vlnr: Niels Ritsma, juf Sara van der Linden en Kaylee Mobran. fotoboaztimmermans Guido van der Heijden Terneuzen w -Sara van der Linden, juf Cornelleke Blok MIDDELBURG -Adri de Buck, bestuurder HZ ZIERIKZEE De politie heeft gisterochtend een 36-ja- rige Belg aangehouden, die na een wilde achtervolging in een sloot was beland in Zierikzee. De man had - met een rijverbod op zak - te hard gereden en zat onder invloed van drugs achter het stuur. Agenten namen de man mee naar het bureau voor een bloed proef. De aanhouding ver liep niet soepel, omdat de verdachte weigerde mee te gaan. Hij werd uiteindelijk geboeid afgevoerd. OOST-SOUBURG De politie is gistermiddag met zo'n tien man uitgerukt na mel ding van een massale vechtpartij in de Kanaal straat in Oost-Souburg. Toen ze aankwamen bleek de rust weergekeerd. Nie mand wilde aangifte doen of een verklaring afleggen. Ook werden geen gewon den aangetroffen. De politie besloot vervol gens de zaak te laten rus ten. Na het vertrek van de politie meldden enkele pas santen dat twee mannen de vechtpartij waren be gonnen. De politie was ge beld, omdat mensen zagen dat één van de vechtersba zen een mes trok. Een poli tiewoordvoerder meldde dat aanwezige agenten dat verhaal ook hadden ge hoord. Ter plaatse wilde niemand een schuldige aanwijzen, ook werd geen wapen aangetroffen. Aan houdingen bleven daarom uit. KRABBENDIJKE Een 23- jarige man uit Kruiningen is dinsdagavond aangehou den omdat hij met een snelheid van 190 kilometer per uur over de A58 racete. Hij is zijn rijbewijs voorlopig kwijt. De automobilist werd ge klokt ter hoogte van Krab- bendijke door het ver- keersteam van de politie. Na correctie bleef er een snelheidsoverschrijding over van 55 kilometer per uur; op de A58 geldt op die locatie een maximumsbel- heid van 130 kilometer per uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 32