Kans op droomdebuut geslonken 8i% Bekerwinnaar in eerste ronde uitgeschakeld door hoofdklasser Swift 25 Hattrick Dol berg Nederland krijgt in april 2018 een nieuwe bekerwinnaar. Titelverdediger Vitesse is na een mispeer van ongekende orde na de eerste ronde al klaar. Het sobere sportpark Olympia- plein, liggend in het hart van Oud- Zuid in Amsterdam en voorzien van stokoud, volledig platgetrapt kunstgras, is vanaf nu een stuk his torische voetbalgrond in Neder land. Hier heeft het nietige Swift voor een megasensatie gezorgd in de KNVB-beker. De eliminatie via de strafschopstip van titelverdedi ger Vitesse is ongekend, onver wacht en ronduit absurd. Een blamage. Een echec. Een grove schande. Een afgang. Alle kwalifi caties kwamen gisteren voorbij na de o-o en aansluitende penalty's in de hoofdstad en ze klopten alle maal, zei Edward Sturing. De assis tent was voor de gelegenheid hoofdcoach bij Vitesse, vanwege de griepaanval bij Henk Fraser. Daar stond hij dan, trainer voor één dag, na de meest miserabele uitkomst ooit die de profclub kon overko men. „Ik heb er geen goed woord voor over", sprak Sturing woedend. „Dit is een hoofdklasser. Het vijfde ni veau van Nederland. En wij hebben hier helemaal niets laten zien. Er liepen ego's rond, de afspraken werden niet nagekomen, er was geen snelheid in het voetbal. En wat hebben we aan kansen gekregen? Toch ook niet veel. Iedereen moet zich diep schamen. Dit mag een eredivisieclub, zelfs in slechte doen, nooit overkomen. Kom op, we pra ten hier over Swift. Dit gaat voorbij de grens van blamage of afgang." Vitesse kreeg wel kansen in Am sterdam. Maar Milot Rashica, Bryan Linssen, Luc Castaignos en Thomas Bruns faalden in de afwerking. „Na een minuut of 25 wist ik al wel dat dit een moeilijke avond zou wor den", sprak Sturing. De schlemiel van de avond werd Alexander Büttner. Nadat Vitesse 120 minuten had geworsteld met Swift, het verschrikkelijk slechte kunstgras (door de KNVB ternau wernood goedgekeurd voor voetbal in de KNVB-beker) en de basis principes van balvaardigheid, schoot de linksback de eerste straf schop zwak in. Het was de enige misser, zodat Mike Ruijter de hel denrol in Oud-Zuid mocht vervul len. Hij schoot zijn penalty voor Swift onberispelijk in, waarna het Olympiaplein werd bestormd door dolgelukkige Amsterdamse fans. „Die strafschop is slecht", gaf Büttner ruiterlijk toe. „Maar alle rampspoed ligt daarvoor al. We hebben gewoon heel erg slecht ge voetbald. Verschrikkelijk slecht. Dit was Vitesse onwaardig. Hier geldt geen enkel excuus. Voor niets. Dit is een compleet fiasco." De wereld stond even op zijn kop, wist Sturing. Van een heldhaftig gevecht met Lazio Roma in Europa naar de tenenkrommende mispeer in het bekertoernooi. „Dat zegt ook alweer genoeg", brieste de coach. „Dat verval in één week slaat hele maal nergens op. Bij ons heeft even niemand recht van spreken. Hele maal niemand." AJAX Met het nieuws dat Valentino Rossi het toch wil gaan proberen, stapte Michael van der Mark gistermiddag in het vliegtuig naar Spanje. Een te genvaller voor de 24-jarige Rotter dammer, doorgaans uitkomend in de Superbike-klasse (tooocc), die vorige week door Yamaha als ver vanger werd aangewezen van de geblesseerde Italiaan en op weg leek naar de mooiste dag uit zijn carrière. Toch is er nog hoop. Vandaag zal Rossi een onafhankelijke medische test ondergaan en aan moeten to nen inderdaad op tijd hersteld te zijn, drieënhalve week na zijn dub bele beenbreuk. Zelfs al krijgt Rossi groen licht, dan nog zal Van der Mark zich voorbereiden. Immers kan Rossi zich na de kwalificaties alsnog terugtrekken. Rossi: „Ik ga vrijdag kijken of ik op de Mi-motor kan rijden. Dan weet ik pas echt of het lukt." De zoon van Henk van der Mark, oud-winnaar van de 24 uur in Le Mans, heeft nog nooit op de ma chine gereden van Rossi. Er zullen weinig aanpassingen nodig zijn, de twee zijn beiden 1.80 meter lang. UITSLAGEN GO donderdag 21 september 2017 Spelers Vitesse moeten zich heel diep schamen AW Swift (*wns) Vitesse Lex Lammers Amsterdam Alexander Büttner druipt af nadat hij een cruciale strafschop heeft gemist tegen Swift. FOTO PROSHOTS Ajax heeft zonder veel moeite de tweede ronde van het bekertoernooi bereikt. De Amsterdammers wonnen met 1-5 van amateurclub Scheve- ningen. Kasper Dolberg stond lang droog, maar maakte er nu drie. Ook Siem de Jong scoorde bij zijn rentree. Michael van der Mark leek op weg naar een bijzonder debuut in de MotoGP, maar door een razendsnel herstel van Valentino Rossi is hij nu naar Aragón afgereisd als back-up van de Italiaanse motorlegende. Pim Bijl Aragón .TonelltEnerss® Michael van der Mark. fotoanp TENNIS Metz (Fra). Mannen, eerste ronde: Zve- rev (Dui/5) - Herbert (Fra) 6-7 6-3 6-2, Gil les Simon (Fra/8) - Seppi (Ita) 6-3 6-0, Mahut (Fra) - Brown (Dui) 6-1 7-6, Laakso- nen (Zwi) - Mathieu (Fra) 7-5 6-2. Tokio (Jap). Vrouwen, achtste finales: Muguruza (Spa/1) - Puig (PRi) 6-4 6-0, Pavljoetsjenkova (Rus) - Qiang (Chi) 6-4 4-6 6-2, Kerber (Dui/7) - Kasatkina (Rus) 7-6 6-3, Pliskova (Tsj/2) - Linette (Pol) 6-2 6-1. Seoel (ZKo). Vrouwen, achtste finales: Kumkhum (Tha) - Aleksandrova (Rus) 6-3 6-3, Haddad Maia (Bra) - Begu (Roe/5) 6- 3 4-6 6-2, Sorribes (Spa) - Na-Lae (ZKo) 6-1 6-2, Hogenkamp (Ned) - Allertova (Tsj) 6-4 6-4, Ahn (VS) - Maria (Dui) 7-5 7-5. Guangzhou (Chn). Vrouwen, achtste fi nales: Wickmayer (Bel) - Shuai (Chi/1) 6-4 6-4, Krunic (Ser) - Barthel (Dui) 6-4 6-0, Peterson (Zwe) - Kailin (Chi) 6-3 6-0, Ro- dina (Rus) - Yafan (Chi) 6-1 6-2, Cabrera (Aus) - Kontaveit (Est/3) 6-0 7-5, Kozlova (Oek) - Xinyun (Chi) 6-0 6-0, Shuai (Chi/2) - Soylu (Tur) 6-0 6-0, Cornet (Fra) - Kovi- nic (Mon) 7-6 2-6 6-3. Saint Malo (Fra). ITF vrouwen, eerste ronde: Burger (Ned) - Albie (Fra) 7-5 6-4, Schoofs (Ned) - Herzog (Slo/6) 6-1 7-6. VOETBAL KNVB-beker. Eerste ronde: Capelle - Roda JC 0-5, Scheveningen - Ajax 1-5, asv De Dijk - HHC Hardenberg 2-1, VV Katwijk - Ter Leede 4-0, Achilles'29 - NAC Breda 4-3, VVSB - Telstar 4-1, Excelsior - sc Heeren veen 1-2, Staphorst - Kon.HFC 2-3, ONS Sneek - FC Twente 1-3, Ajax (am) - FC Utrecht 0-6, CSV Apeldoorn - Willem II 2- 4, FC Lisse - HSV Hoek nnb, Feyenoord - ADO Den Haag nnb, AW Swift - Vitesse 0-0 Swift wint na strafschoppen. WIELRENNEN Bergen (Noo). WK tijdrijden, mannen: 1. Dumoulin (Ned) 31 km in 44.41, 2. Roglic (Slv) op 0.57,3. Froome (GBr) 1.21,4. Oliveira (Por) 1.28,5. Kirijenka (WRu) 1.28,7. Kelderman 1.34,33. ZEILEN Enoshima (Jap). WK RS:X. Mannen, stand na 4 races: 1. Giard (Fra) 4 punten, 2. Sanz Lanz (Zwi) 6,3. Tarnowski (Pol) 8, 9. Badloe (Ned) 16,18. Van Rijssel- berghe (Ned) 26. Vrouwen, stand na 5 races: 1. Peina (Chi) 4 punten, 2. Klepacka (Pol) 7,3. Yunxiu (Chi) 10,6. De Geus (Ned) 13.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 25