24 Dankzij deze pot kunnen we in de winterweer op trainingskamp, vier dagen naar Torremolinos Tennissters treffen VS Hogenkamp in kwartfinale Tennismannen naar Frankrijk Het is dinsdagavond, kort voor de laatste training van SDC Putten voorafgaand aan PSV-thuis, als Sander Duits zijn zes maanden oude zoontje Storm nog maar eens een voetballetje toewerpt. Want: oefening baart kunst. Al is 'kunst' natuurlijk een relatief be grip. De afgelopen seizoen als prof afgezwaaide mannetjesputter (34) weet dat als geen ander. Dat blijkt wel als hij junior van zijn speel- kleedje tilt en hem vervolgens in babytaai toefluistert: „Het is te ho pen dat jij straks wat beter kunt voetballen dan je vader, hé." Zelfspot heet zoiets. Het is een eigenschap die de geboren Putte- naar nooit vreemd is geweest tij dens de loopbaan die hem leidde langs De Graafschap, Omniworld, RKC en Go Ahead Eagles. En die hem nu, als speler van zijn jeugd liefde SDC Putten, goed van pas komt. Bijvoorbeeld als het laatste trainingskamp van zijn club ter sprake komt. In Uddel, op penalty afstand van het eigen sportpark. De enige bal die er centraal stond had een krokant korstje, merkte Duits. En vormde de ideale bo dem voor de goudgele sport drank die er uit de tappen kwam. Of, doelend op de generale repetitie voor PSV-thuis: „Met 4-0 verloren van W Eemdijk. We hebben dus wat goed te maken voor eigen publiek." Vandaar de drukte deze dagen bij sigarenspeciaalzaak Ko Jager in Putten, voorverkoopadres voor de kraker. Het Veluwe-dorp hoopt hartstochtelijk op een stunt. Notitieblok Voor coach Michael van den Berg reden om de training deze dins dagavond maar het predikaat be sloten te geven. Stel je immers voor: heb je net je ideale plannetje bedacht om PSV's looplijnen te verstoren, zie je Phillip Cocu met zijn notitieblok langs de lijn staan in Putten. Moet je niet willen. Duits: „Weet je, we hadden ook Telstar of FC Oss kunnen loten. Dan verlies je waarschijnlijk ook. Dan is PSV natuurlijk veel mooier. Ook financieel. Dankzij deze be- kerpot weten we nu al dat we in de winter wéér op trainingskamp kunnen, vier dagen naar Torremo linos." Het is de nieuwe realiteit voor de middenvelder voor wie een ka potte knie een langer profbestaan belette. Nog niet zo heel lang gele den speelde Duits tegen Dirk Kuyt, tegen Hakim Ziyech. Van avond bindt hij met mannen als Manuel Hoogewoning en Kees Pluim de strijd aan met PSV. En zijn broer niet te vergeten, Mar- tijn Duits. „Vooraf denk je: 'ik ga me ergeren aan dat mindere niveau'. Is totaal niet aan de orde", stelt de ex-prof. „Natuur lijk zou ik nu het liefst bij mijn droomclub Feyenoord spelen, maar ik ben wel zo realistisch dat het er nooit heeft ingezeten." Duits mocht dan niet de kwali teiten hebben van een Feyenoord- speler. Hij zag er wel zo uit. Dat ge blokte lijf onder het robuuste hoofd, de weinig fluwelen tackles die uit zijn benen rolden. Het gif in de ogen, identiek aan die van de jongens op Vak S. En de indruk wekkende gele kaartenverzame ling die hij overhield aan zijn prof- bestaan, 92 stuks. Al zegt Duits zich wel enigszins te storen aan dat beeld. „Omdat ik zoveel gele kaarten kreeg, zien mensen me als schopper. Maar volgens mij kon ik ook wel aardig voetballen." Dat hoopt hij vanavond nog één keer te laten zien in de eerste echte wedstrijd ooit van SDC Putten die live wordt uitgezonden op tv. Duits is, nog altijd, een liefheb ber. Een man die zo mogelijk elk duel van Feyenoord live ziet. Die, met TC3 op zak, snel de andere trainersdiploma's wil halen. En die nu regelmatig tegenstanders van Go Ahead analyseert. „Vrij dagavond, Emmen-uit", zegt Duits. „Er zullen mensen zijn die zeggen: dan ben je niet goed bij je hoofd. Maar ik vind het gewoon écht leuk. Dat voetbalspelletje is zo prachtig, man." Zeker als je wint. Dat moet dus vanavond maar gebeuren voor SDC Putten. Begin deze week belde de voorzitter hem nog met een dringend verzoek. Of hij, on der toeziend oog van de besnorde specialist Heinrich Welling, de lo ting bij FOX wil verrichten wan neer PSV verslagen is? Duits, met een knipoog: „In de volgende ronde graag Feyenoord thuis." donderdag 21 september 2017 Sander Duits vindt het spellet) e zó mooi SDC Putten maakt zich op voor hét hoogtepunt in de clubhisto rie. Vanavond (20.45 uur) treft de club uit de hoofdklasse PSV. Inzet: het bereiken van de vol gende ronde in het KNVB-beker- toernooi. Ex-prof Sander Duits, sinds dit seizoen terug bij de amateurvereniging waar hij begon, kan niet wachten. Dennis van Bergen Putten A Sander Duits gaat voorop tijdens de besloten training van SDC Putten. FOTO'S ROB VOSS —Sander Duits (34) c TENNIS De Nederlandse tennissters treffen op 10 en 11 februari 2018 de Ver enigde Staten in de eerste ronde van de Fed Cup in 2018. Het team van captain Paul Haarhuis speelt in principe op eigen bodem. Oranje handhaafde zich in april in de wereldgroep I door met 3-2 van Slowakije te winnen. De VS is een ge duchte tegenstander. Het team heeft zeventien keer de Fed Cup gewonnen, ook al was dat in 2000 voor het laatst. Amerika domineerde dit jaar de US Open met vier speelsters bij de laat ste vier. Sloane Stephens won het toernooi. TENNIS Richèl Hogenkamp (foto) heeft de kwartfinale bereikt van het tennistoer nooi in Seoel. De 25-jarige Nederlandse won gisteren in de tweede ronde in twee sets van Denisa Allertova uit Tsjechië: 6-4, 6-4. De partij duurde vijf kwartier. Het was de eerste ontmoe ting in het WTA-circuit tus sen Hogenkamp en Aller tova. Beide tennissters wachten nog op hun eerste toernooizege op het hoog ste niveau. Hogenkamp is de nummer 119 van de wereld, de één jaar jongere Allertova staat op plek 95. Hogenkamp schakelde in Zuid-Korea in de eerste ronde land genote Kiki Bertens uit. TENNIS De Nederlandse tennissers nemen het vol gend jaar (2-4 februari) in de wereldgroep van de Da- viscup op tegen Frankrijk. De Fransen, die dit jaar de finale van het landentoer- nooi spelen tegen België, treden thuis aan en mogen ook de ondergrond bepa len. Het Nederlandse team won afgelopen weekeinde een play-off tegen Tsjechië en keerde door die zege na vier jaar terug in de wereld groep. De Fransen hebben met Jo-Wilfried Tsonga, Lucas Pouille en Richard Gasquet drie spelers in de top-dertig. Nederland en Frankrijk speelden tien keer eerder tegen elkaar. De tussenstand is 10-0 in het voordeel van Frankrijk.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 24