9 zo op het eerste oog Rare boete voor Celta 23 Froome merken dat hij hem in 2018 naar de kroon wil steken - medaille mee naar huis. Dumoulin: „Ik had een goede dag, dat voelde ik vanaf de start. Bergop moest ik in de bochten inhouden. Ik reed met gladde banden en mijn achterwiel schoot weg. Echt een superdag." In de regen van Bergen laat Du moulin - opnieuw - zien dat hij dingen kan die andere Nederlan ders niet kunnen. Hij doet dingen die nooit gedaan zijn. Zijn zege in de Giro is uniek en hij is nu ook de eerste Nederlandse wereldkampi oen tijdrijden. „Al train ik er niet het hele jaar op, het is mijn specia liteit. Tijdrijden voelt natuurlijk. En als tijdrijder is deze trui het meest speciale dat je kunt bereiken. Sa men met goud op de Spelen." Dat Dumoulin op een dag de re genboogtrui aan zou trekken, lag in de lijn der verwachting gezien zijn overmacht in de tijdritten van de afgelopen jaren. Zijn Giro-winst duidt hij zelf, ook nu nog, als een veel grotere verrassing. „De Giro heeft mij het gevoel gegeven dat ik dingen kan die ik niet voor mogelijk hield. Ik dacht niet dat het mogelijk was een grote ronde te winnen. Nog niet. Dat was verrassend en heeft me veel vertrouwen gege ven." Het maakt dat Dumoulin na dit seizoen een gelauwerd ronderen ner is met een tijdrit van wereld klasse. Een winnaar wiens honger nog niet gestild is. Zijn tijdrit is een voornaam wapen. Maar hij heeft er nog een. Zijn wilskracht. Hij kan zich doelen stellen, daar naartoe werken en slagen. In het huidige wielrennen zijn scherpe keuzes noodzakelijk en Dumoulin maakt die. Dus rijdt hij na de Giro geen Tour. En ook geen Vuelta. Ook niet om zijn ploegmaat Kelderman bij te staan. Froome Dus weet ook Froome dat hij de ko mende jaren, misschien wel vaker dan hem lief is, te maken krijgt met Dumoulin. „Tom heeft een fantas tisch seizoen en won ook al de Giro. Het laat zien waar hij toe in staat is als hij zich focust." Is dit het begin van het tijdperk Dumoulin? „Dat weet ik niet", zegt hij met een gouden medaille om zijn nek. „Mijn mogelijkheden zijn vrij breed. Ik kan klaarblijkelijk een grote ronde winnen en tijdritkam pioenschappen. Het een bijt het an der nu nog niet, misschien wel in de toekomst. Tot nu toe wordt mijn carrière elk jaar beter en dit is wel een heel speciaal jaar." Het maakt de vraag wat het vol gende grote doel van Dumoulin wordt interessant. Op 17 oktober wordt in Parijs het parkoers van de Tour de France bekendgemaakt. Dan weet Dumoulin of hij de jacht kan openen op het geel. VIGO De Spaanse voetbalbond heeft Celta de Vigo een bijzon dere boete opgelegd. De club trok in de eerste twee thuiswedstrijden in de competi tie te weinig toeschouwers. Daarom moet Celta de voetbal bond nu compenseren. Er kun nen 29.000 fans in Estadio Balaidos. De duels met Real So- ciedad en Alaves trokken respec tievelijk 16.961 en 17.384 toe schouwers. De voetbalbond eist een minimale bezettingsgraad van zeventig procent. De hoogte van de boete die Celta kreeg op gelegd is overigens niet bekend gemaakt. leurstellend, maar zo ervaart de Texelaar het niet. Hij nam na het goud van Rio een lange break, zijn voorbereiding was verre van ideaal. „En de omstandigheden waren afgelopen dagen ook niet in mijn voordeel, er stond amper wind. Voor mannen van 75 kilo, zoals Kiran Badloe en ikzelf, is dat lastig. De top 10 bestaat minimaal voor de helft uit jongens die 15 kilo lichter zijn." Voor vandaag is o tot 4 knopen wind voorspeld, 1 tot 1,5 Beaufort. „Wij hebben toch echt 2,5 tot 3 Beaufort nodig, en dat is al een pielwindje. Toch hoop ik ko mende dagen te klimmen, ik zou teleurgesteld zijn als ik uiteinde lijk de top 10 niet haal." Dat pielwindje speelt, net zo min als het resultaat, een rol bij zijn be slissing om door te gaan of niet. „Toen ik hier in juli was om te trai nen, stond er wel wind. En ook al zou het bij de Spelen zo zijn als nu, dan moet je daar iets op verzinnen. Dat is het spelletje van zeilen. Rio was wat dat betreft ook een shit- hole, daar was het supermoeilijk varen. Maar zoals gezegd: hoe ik me hier voel, is doorslaggevend." Van Rijsselberghe woont in Amerika, is getrouwd en heeft een dochtertje. Hij wil niet meer lang van huis. „Ik ben hier met een rechtstreekse vlucht in 10 of 11 uur. Alles minder dan 12 uur vliegen voelt voor mij als om de hoek." donderdag 21 september 2017 GO heel speciaal jaar Sunweb ra Tom Dumoulin gefocust op weg naar het goud in Bergen. De beloning volgt niet veel later: een gouden medaille en een regenboogtrui. FOTO'S COR VOS/REUTERS Dorian van Rijsselberghe tracht op het WK in Japan een boei wel heel kort te ronden, fotoroberthajduk/shuttersail

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 23