Ni 1 Hawaï van Japan bevalt Dorian 22 Wereldkampioen Tom Dumoulin laat Chris De regenboogtrui. En dat na de roze trui. Het succesjaar van Tom Dumoulin (26) is uniek en ongekend. Misschien is het wel het begin van een tijdperk. c Kort 'Raging Buil' overleden Oud-bokser Jake LaMotta (95), wiens ge welddadige leven in 'Raging Buil' werd ver filmd, is overleden. De keiharde LaMotta, die op last van de Amerikaanse maffia ooit bewust een gevecht verloor, leidde zowel in als buiten de boksring een turbulent leven. Van liefst 106 gevechten won hij er 83, waar van 30 op knock-out. Zijn autobiografie Ra ging Bull: My Story werd in 1980 verfilmd, met Robert De Niro in de hoofdrol. CL-finale in stadion Atlético De finale van de Champions League wordt op 1 juni 2019 in het nieuwe stadion van At lético Madrid afgewerkt. Dat heeft de UEFA besloten. Atlético Madrid speelde zaterdag voor het eerst in het Wanda Metropolitano, dat plaats biedt aan 65.000 toeschouwers. Voor de ogen van de Spaanse koning Felipe VI werd Malaga verslagen (1-0). Ook Benzema tekent bij Real Madrid heeft op nieuw het contract van een speler verlengd. Na Marcelo, Isco en Dani Carvajal blijft ook Ka- rim Benzema (foto) langer bij de winnaar van de Champions League. Benzema is nu tot medio 2021 aan Real verbonden. De 29- jarige Franse aanvaller voetbalt sinds 2009 bij 'De Koninklijke'. Volgens Spaanse media bedraagt de vastgelegde transfersom voor Benzema in zijn nieuwe contract liefst 1 miljard euro. Roglic Froome Km/u I Als hij in de bochten van Mount Floyen - het zijn er 27 in totaal - om hoog kijkt, ziet Tom Dumou lin hem rijden. Chris Froome is anderhalve mi nuut eerder ge start, maar na 31 ki lometer heeft de winnaar van de Tour en de Vuelta nog maar negen tellen voorsprong. Dumoulin: „Ik zag hem en dat voelde goed. Ik wilde hem pak ken." Flier op de smalle weg om hoog is Froome de prooi waarop gejaagd wordt. Hij weet het. Achter hem hoort Froome het gejuich van het publiek, ver telt hij na afloop. „Toen ik omkeek, zag ik dat oranje shirt. Hij vloog. Dat hij wint, is geen verrassing. Hij behoort al een paar jaar tot de top." Dat Dumoulin in de finale Froome binnen schootsafstand krijgt, is de zoveelste bevestiging dat hij wereldkampioen gaat wor den. Dumoulin is zo goed dat hij zijn eigen powermeter niet ge looft. Op weg naar de regenboog trui trapt hij wattages die hij voor onmogelijk houdt. Vanaf het mo ment dat hij van het startpodium rolt, is Dumoulin ongenaakbaar. Overal waar hij langskomt, klokt hij de snelste tussentijd. Op 20 sep tember 2017 is niemand sneller op een racefiets. Tijdsverschillen? Tom Dumoulin hoeft ze niet te weten. Dat Rohan Dennis, die hij vooraf aanwees als zijn grootste concurrent, is geval len? Heeft Dumoulin geen bood schap aan. Dat Wilco Kelderman - uiteindelijk zevende - zijn plek in de hotseat kwijtraakt vlak voordat Dumoulin start. Het ontgaat hem. Dumoulin rijdt zijn eigen wed strijd en maakt zijn concurrenten tot figuranten. Nummer twee Pri moz Roglic is de enige die binnen één minuut - 57 seconden - finisht. Froome is 1 minuut 21 langzamer en krijgt als troost een bronzen Het zeewater in de Sagamibaai hoeft maar het kleinste rimpeltje te vertonen of een legertje van honderd surfers pakt zijn board en gaat het water op. Aan de prach tige kustlijn zitten surfwinkeltjes en hangt de relaxte, gezellige sfeer waar Dorian van Rijsselberghe zo gevoelig voor is. „Ze noemen dit het Hawaï van Japan", zegt de tweevoudig olympisch kampioen windsurfen (28) vanuit Enoshima, de plek waar over drie jaar ook om olympisch goud wordt gevaren. W „Ik heb het hier prima naar mijn zin. Japan is een prachtig land." Voor Van Rijsselberghe, wereld kampioen in 2011, telt deze week niet het resultaat, maar zijn gevoel. Als hij zich prettig voelt, op het water en aan de kant, en er niet te genop ziet om hier de komende drie jaar met enige regelmaat 'heen te moeten' om te trainen, zet hij zijn carrière voort tot en met de Spelen van 2020. Wie hem beluis tert, hoort geen redenen waarom hij zijn carrière na dit toernooi zou beëindigen. Volgende week hakt hij de knoop door. „Ik heb het hier prima naar mijn zin. Japan is een prachtig land met een rijke cul tuur, de mensen zijn heel aardig en behulpzaam en dat wordt door mij ten zwaarste gewaardeerd. Als surfer word je hier niet met de nek aangekeken. Integendeel: iedereen wil een steentje bijdragen om er voor jou een prettige ervaring van te maken." Van Rijsselberghe staat na twee dagen varen 18de. Dat klinkt te- Noorden wil WK in 2023 De Stichting Cycling Championships Nort hern Netherlands ziet kansen om de WK wielrennen naar Nederland te halen. Na een gesprek met vertegenwoordigers van de in ternationale wielrenunie UCI is gekozen voor 2023 als streefjaar. „Dat jaar is het meest kansrijk", liet oud-schaatsster Renate Groe- newold namens de stichting weten. „We kunnen nu opschalen om ons kandidaat te gaan stellen", aldus de stichting die steun heeft van de provincies Groningen en Dren the en de gemeenten Groningen, Emmen en Assen. Bauke Mollema is ambassadeur. Quote van de dag 'Dacht dat mijn powermetertje kapot was' donderdag 21 september 2017 GO BOKSEN VOETBAL VOETBAL SI Tom Dumoulin had in Bergen een ruime marge op de concurrentie. De Sloveen Primoz Roglic van Lotto- Jumbo bleef het dichtst in de buurt van de Limburger. Toch gaf ook hij al 57 tellen, dus bijna een minuut, toe. n Vooraf werd Chris Froome, winnaar van de Tour en Vuelta, als de grootste concurrent van Tom Dumoulin gezien. De Brit eindigde uitein delijk, op liefst 81 seconden, nog net als derde. Dit is een r Daan Hakkenberg 1 Bergen Dorian van Rijsselberghe doet bij het WK windsurfen nog niet mee om de medailles, maar belangrijker: hij is in zijn element op het olympische water van 2020. Rik Spekenbrink Enoshima Als enige wist Tom Dumoulin de uitermate lastige tijdrit- klus, met het nodige klim werk, met een gemiddelde van boven de 41 kilometer per uur af te leggen. WIELRENNEN -Tom Dumoulin snapte er niets van dat hij de kilometers tijdens het WK tijdrijden zo makkelijk wegtrapte. Hij had een superdag.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 22