Anita Witzier vertrekt 'met pijn in het hart' bij Memories Zin in dé feestd 21 Soek rvfcuw J^eVstVeis V géén 849 Met Ryan Gosling in Blade Runner 2049. foto Columbia Na twintig jaar neemt presentatrice Anita Witzier (55) afscheid van het televisieprogramma Memories. Haar opvolger is Katja Schuurman. 'Ik heb gezegd: kind, als jij wilt huilen, moet je dat gewoon doen.' V 1 langere tijd was Anita Witzier in ge sprek met KRO- NCRV over Memo ries, het programma waarin ze al twintig jaar oude ge liefden met elkaar herenigt. De gesprekken gingen over de vorm van het programma, hoe was het na zo'n lange tijd nog fris te houden? Het antwoord bleek tweeledig: een aan gepast format én een nieuwe pre sentatrice, Katja Schuurman (42). Zij is vanaf het voorjaar van 2018 te zien in zes afleverin- gen. Dat wordt wennen voor de vaste kijker. Witzier was hét ge zicht van Memories, maar ook zij erkent dat er iets moest gebeuren. „Ik riep jaren geleden al: als je echt iets wilt veranderen, neem dan ook een andere presentator. En nu kwam inderdaad die vraag: Jammer, want ik had er echt 100 mee kunnen worden wat zou je ervan vinden als Katja het van je overneemt? Nou, dat leek me een heel goed idee. Een andere persoonlijkheid, andere energie. Ze wilden de titel graag houden en dan moet je af en toe rigoureuze beslissingen nemen. Dit is er zo een." „Nou, nodig niet. Het is goed om iets nieuws te proberen. En dat is geen politiek correct praatje. Jam mer, want ik had er echt too mee kunnen worden, maar ik voel me niet aan de kant gezet." „Op Bali kwamen twee 80-jarigen bijeen. Ze hadden elkaar 60 jaar niet gezien. Dat moment. Bij zijn huis. Aan zee. Dat ze op een rots stonden, hij haar aankeek en zei: 'Je bent niets veranderd'. Zo oud, zo breekbaar, het leven samen was aan hen voorbijgegaan. De cameraman, geluidsman, iedereen stond te brullen en grienen. Ik krijg er nu weer kippenvel van." „Het hele proces. Het opsporen van de liefdes. Je bent betrokken, voelt de spanning, gaat terug in de tijd. Bouwt een band met mensen op. En je leeft samen toe naar het moment van weerzien. Ik vertrek met pijn in mijn hart, maar het is niet zo dat ik niets te doen heb. Anita wordt opgenomen, Dokters vs internet, De Reünie, niet alles is voor Bassie hè." „Niet echt. Katja moet het vooral op haar eigen manier doen. En ze heeft een geweldige redactie om zich heen die haar steunt. Zelf huil ik niet zo snel, maar ik heb haar gezegd: 'Kind, als jij wilt hui len, moet je dat gewoon doen'." Martin Garrix blij met uitspraak rechter reservenngs- 'VSfl f- 499 569 m® Haar rol in de film lijkt aan zienlijk. „Mijn naam stond als vierde op de callsheet, na Har rison Ford, Ryan Gosling en Ana de Armas. Dat geeft wel licht een indicatie. Ik heb in middels de hele film gezien en moest na afloop wel even hui len. Het greep mij naar de keel. Het verhaal is, net als de eerste film, een zoektocht naar identiteit." Met haar eigen persoonlijk heid heeft Hoeks ook een pe riode gesukkeld. De actrice, bekend uit films als Duska, The Best Offer, BRO'S Before HO's en de series Overspel en Bloedverwanten, kreeg een aantal jaren terug een behoor- lk heb mijn zes koffers gepakt en ben naar Los Angeles gegaan. En ik ben weer gelukkig in de liefde lijke inzinking. „Vijfjaar gele den kreeg ik een burn-out. Het klinkt gek; maar het is een van de beste dingen die mij is overkomen. Ik was heel lang van mezelf aan het wegren nen. Maakte film na film. Had moeite met zelfrelativering, mijn opvoeding, mijn angsten. Bovendien was mijn relatie op dat moment ook net afgelo pen. Hij was toch acht jaar lang mijn steun en toeverlaat. Ik ben op een zoektocht ge gaan naar mezelf en zit nu be ter in mijn vel." talentvolle actrices. De audi tietape van Sylvia blies mij omver. Wat een kracht straalde daarvan uit. „Ook haar tweede auditie was heel indrukwekkend. Ik merkte dat zij een actrice is met heel veel diepte. Zij kent geen angst en heeft een sterke fantasie. Zij was altijd uitste kend voorbereid en deed zelfs suggesties die ik van haar heb overgenomen. Na haar eerste opname viel iedereen stil. Van bewondering. Ik vergelijk haar met een Stradivarius. Zij weet het nog niet, maar ik wil zeker weer met haar een film ma ken." Hoeks mag niet uit de school klappen over haar aan deel in de film. Wel laat zij als Luv in een scène met Robin Wright een traan over haar wang biggelen. „Dar gebeurde spontaan. Dat was niet gere gisseerd." Nomade Hoeks woont in middels in Los Angeles. „Ik leefde toch als een soort nomade. Door mijn vele films in het buitenland verbleef ik maar een maand per jaar in Nederland. Toen heb ik dus mijn zes koffers gepakt en ben naar Los Angeles gegaan. En ik ben weer gelukkig in de liefde." Door Blade Runner 2049 lijkt Hoeks aan de vooravond te staan van haar grote interna tionale doorbraak. Zij werd al geïnterviewd door het topma- gazine Vanity Fair, compleet met een fotoshoot, waar zij als voormalig model haar hand niet voor omdraait. „Ach, ik probeer het allemaal maar zo nuchter mogelijk te onder gaan," zegt Hoeks op zijn Hol lands. „Ik zie wel wat de toe komst brengt. In mijn vak kun je niets echt plannen. Ik heb er ook zeker niet over nagedacht hoe mijn leven er in 2049 uit zal zien." donderdag 21 september 2017 GO Dennis Jansen A S* Katja Schuurman Dus het initiatief om te stoppen kwam van KRO-NCRV? —Anita Witzier Anita Witzier is al sinds 1997 het gezicht van Memories. FOTO WESSEL DE GROOT Had het programma een ander gezicht nodig? Twintig jaar Memories zijn tien tallen verhalen. Welke springen eruit? Wat ga je het meest missen? Heb je Katja nog tips gegeven? Martin Garrix is blij dat hij door de rechter in het gelijk is gesteld in een slepende zaak tegen zijn voormalige ma nagement MAS en platen maatschappij Spinnin' Re cords. „Niet alleen voor me zelf, maar ook voor alle an dere dj's en producers", ver klaart de 21-jarige dj. „Deze zaak ging niet alleen om mij, maar om al mijn collega's." Volgens de rechtbank werd Garrix misleid bij het tekenen van zijn eerste contract en droeg hij onbedoeld alle rech ten van zijn muziek over. Dad m Kerstreis Duitse Harz gegarandeerd vertrek op 22/12 inclusief ontbijt, lunch en diner 6 dagen oad.nl/BKDE93 Kerstreis Reutte in Tirol bezoek aan Swarovski KristalIwelten incl. entree slot Neuschwanstein 8 dagen oad.nl/BKAT27 Kerst- en nieuwjaarsreis Krakau en Bratislava >o.a. stadstours Krakau, Bratislava en Wenen o.I.v. gids va y y 12 dagen oad.nl/BKOEOI mn Kerstreis Dresden Leipzig o.a. Zwinger paleis en Frauenklrche verblijf in prachtig 4* hotel 6 dagen oad.nl/BKDEI3 OSS Boek nu op oad.nl/krant C 0547 28 44 88 (ma-za) of ga naar uw reisbureau Prijzen zijn vanaf prijzen, p.p., excl. res. kosten en calamiteitenfonds. O.v.v. typefouten. *oad.nl//oorwaarden Sylvia Hoeks Het ex-model heeft geen moeite met foto- shoots of rode lopers. „Ik probeer nuchter te blijven." foto photo news

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 21