is het beste wat mij is overkomen' 20 MEE ANGELA KIJKT TV In het langverwachte vervolg op de sciencef ictionklassieker Blade Runner speelt Sylvia Hoeks vermoedelijk de belangrijkste rol van haar filmcarrière. „Mijn naam staat na die van Harrison Ford, Ryan Gosling en Ana de Armas. Dat zegt wel iets." SYLVIA HOEKS BLADE RUNNER 2049 RTL 4 heeft een probleem. Waar de zender jaren achtereen geen kwaad kon doen bij de kijker en op primetime zelfs met de zoveelste herhaling van Herrie in de Keuken of Help mijn man... moeiteloos een miljoen of meer scoorde, holt diezelfde kijker nu in rap tempo weg. Naar SBS 6, naar NPO1 of naar Netflix - al les is kennelijk goed, zolang het maar geen RTL is. Met als voorlopig dieptepunt afgelopen dins dag: Vermoord in het buitenland bleef steken op 555.000 belangstellenden, Spreekrecht vervolgens op 424.000. Natuurlijk zijn er nog steeds pro gramma's die wél goed scoren of die de moeite van het kijken waard zijn, maar die uitzonderin gen zijn nagenoeg op één hand te tellen. Ik moet bekennen dat ik de malaise met enig leedvermaak bezie. Ik erger me als kijker name lijk de laatste tijd dood aan RTL en dan vooral aan de stuitende arrogantie die van het scherm spat. Wat altijd gewoon een leuke zender was, is verworden tot een vervelend egocentrisch clubje dat ervan overtuigd is dat de hele wereld om RTL draait. Kijk naar RTL Boulevard, kijk naar RTL Late Night, kijk naar het gros van de andere shows waarin steeds weer dezelfde koppen op duiken. Alle creativiteit is op. Met veel bombarie ge presenteerde nieuwe programma's zijn een schaamteloze kopie van een oud format. Little Big StarsGewoon Superkids. The Big Music Quiz Ik Hou van Holland, maar dan net een fractie an ders. Wie is de MolOh nee, Kroongetuige. wij kijkers zo dom zijn dat we dat niet doorheb ben? Of dat we het pikken dat Humberto Tan daar weer vrolijk staat te dansen op vrijdag avond, alsof hij sinds zijn buitenechtelijke af faire geen levensgroot imago-probleem heeft? Gewoon, omdat messias Erland Galjaard, de grote baas daar, heeft bedacht dat dit goed is voor ons? Ook typische RTL-logica: is de kijker Late Night beu vanwege de schaamteloze RTL-pro- motie die er wordt bedreven, dan voeren ze de RTL-promotie gewoon nog wat op, 'want dat vindt de kijker leuk'. Nou, dan heb ik nieuws: die kijker wil graag een mix van zwaardere en lich tere onderwerpen met een authentieke presen tator. Daarom scoorde Jinek zo goed. Bij dezen pleit ik voor een frisse najaars- schoonmaak bij RTL, voor én achter de scher men. Zodat het gewoon weer een leuke zender wordt. Tweede dochter voor Caro Quote van de dag 'Ik ga niet vreemd en dat kost me geen enkele moeite' Nieuwe plaat Kostgangers ok haar fa milieleden moesten even wen nen toen zij de foto's van de transfor matie van Sylvia Hoeks (34) zagen die zij in de scienceficti onfilm Blade Runner 2049 had ondergaan. Haar geblondeerde haar was pikzwart geverfd om haar een Aziatisch uiterlijk te geven. „Ik droeg geen pruik. Ik was de Japanse versie van mezelf geworden. Met mijn beste vriendin wisselde ik af en toe zelfs Japanse begroetingen uit", zegt Hoeks. „Niemand herkende mij aanvankelijk in de film. Zelfs een van de schrij vers niet, terwijl hij een half uur met mij in gesprek was. Hij vroeg me echt: wat doe jij ei genlijk in deze film?" In de langverwachte opvol ger van Blade Runner (1982), die van Rutger Hauer een wereld ster maakte, speelt Sylvia Hoeks vermoedelijk de belang rijkste rol van haar filmcar rière. Ze vertolkt Luv, de rech terhand van een sinister perso nage, gespeeld door Oscarwin naar Jared Leto, voor wie zij door het vuur gaat. Die auditietape van Sylvia blies mij omver. Wat een kracht straalde daarvan uit Veel diepte Wat vond regisseur Denis Villeneuve van de auditie van de Nederlandse ac trice? De Canadees (maker van veelgepre zen films als Arrival, Si* cario en Incendies) kan zijn enthousiasme nauwelijks in toom houden. „We hebben over de hele wereld gezocht naar jonge, Haar vertolking in Blade Runner 2049 dankt Hoeks deels aan een zelfgemaakte auditie tape die zij ruim een jaar gele den 's nachts maakte in haar hotelkamer in München. „Ik speelde een scène van Rutger Hauer uit de eerste film na. Ik kreeg geen script van de ver volgfilm. Dat nieuwe verhaal was een groot geheim dat niet mocht uitlekken. Ik heb me te gen de deur van mijn hotelka mer gefilmd omdat daar de meeste stopcontacten waren voor de lampen die ik nodig had. Zelf auditietapes maken vind ik heel leuk om te doen." —Voor Beau van Erven Dorens vormen vrouw Selly en zijn gezin zijn ankerpunt donderdag 21 september 2017 GO Stuitend Wat denken ze daar als ze het verzinnen? Dat Reageren? angela@persgroep.nl MUZIEK Caro Emerald (36) is opnieuw bevallen van een dochter. Het meisje kwam al in au gustus ter we reld. In 2014 verwelkomden de zangeres en haar vriend hun eerste dochter. 'Die burn out MUZIEK Het tweede album van Bou- dewijn de Groot (foto), George Kooymans en Henny Vrienten als de Vreemde Kostgangers verschijnt op 24 november. De nieuwe plaat van het gele genheidstrio gaat Nachtwerk heten. Ab Zagt 1 —Regisseur Denis Villeneuve De 'Japanse versie' van Sylvia, foto Columbia pictures

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 20