Weer eentje uit de bocht Meer doden in verkeer door e-bike Van de slachtoffers is 87 procent 60 jaar of ouder Walcheren Tom Dumoulin is de eerste Nederlandse wereldkampioen tijdrijden bij de mannen Lisse stoot Hoekuit de beker in penaltyserie Sinds 2014 zijn zeker 79 e-bikers in Nederland omgekomen bij een ver keersongeval, blijkt uit politiecij fers die vandaag openbaar worden gemaakt. Met name senioren lopen gevaar: 87 procent van de verkeers doden op een e-bike is 60 jaar of ou der. De elektrische fiets is nu een 'dodelijker' vervoermiddel dan de bromfiets. „Zorgwekkend", zegt Egbert-Jan van Hasselt, landelijk projectleider infrastructuur bij de Nationale Po litie. „Door de vergrijzing zien we dat mensen steeds langer mobiel blijven en kiezen voor een e-bike. Op zich is dat mooi, want het is ge zond. Helaas missen sommige ou deren de vaardigheid om een e-bike te besturen." Het zou goed zijn als meer mensen een cursus volgen Het aantal ongelukken neemt daardoor toe, zegt Van Hasselt. „Het zou goed zijn als meer mensen een cursus volgen. De e-bike geeft een extra zetje, en dat gebeurt soms on verwachts. Daardoor kun je wanke len, slingeren en zelfs vallen." Van Hasselt wijst op de toegeno men drukte op het fietspad. „Vroe ger fietsten mensen daar ongeveer even snel. Nu zien we e-bikes, ge wone fietsen, supersnelle elektri sche fietsen en bakfietsen. Kortom: het is gevaarlijker geworden." De politie geeft een dringend ad vies: „Draag een helm, zeker als je wat ouder bent", zegt Van Hasselt. „Het dragen van hoofdbescher ming kan ernstig letsel voorko men." Niet eerder bracht de politie cij fers naar buiten over het aantal overleden e-bikers. In 2016 vielen in totaal 629 doden in het verkeer, on der wie 189 fietsers. Onder die do den waren zeker 28 e-bikers, blijkt uit de nieuwe cijfers. In 2017 is geen daling in het aantal verkeersdoden te verwachten, zegt de politie. Van daag doet de politie mee aan het Europese project EDWARD, met als doel een dag zonder verkeersdo den. Rijkswaterstaat plaatst op ma- trixborden boven wegen de tekst 'Rij bewust en kom veilig thuis'. »P11 Nieuwsmedia »P22 HSVH°C Bergers van Multraship en Kotug Smit hebben woensdag opnieuw puik werk afgeleverd op de Westerschelde bij Bath. Voor de tweede keer in ruim een maand strandde er een schip, de Duitse olietanker Seatrout. Om kwart voor zes 's ochtends liep het schip aan de grond na een aanvaring als gevolg van een inhaalmanoeu vre in het beruchte Nauw van Bath. Zes slepers slaagden er tien uur later, om kwart voor vier 's middags, in de Seatrout vlot te trekken. Heel anders dan bij de vorige stranding van de CLCS Ju piter, half augustus, was dat de politie deze keer op tijd was om toeschouwers op grote afstand te houden.ZEELAND 5 Het aantal dodelijke verkeerson gevallen met e-bikes neemt toe. Vooral ouderen zijn het slachtof fer, blijkt uit nieuw onderzoek. De politie adviseert e-bikers dringend een helm te dragen. Peter Winterman Den Haag -Egbert-Jan van Hasselt donderdag 21 september 2017 20°C Zonnige pzc.nl perioden Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 259 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,20 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 1