woon square 15 Bestuur Wc i de crisis ni t meester FOUTEN ten. „Het is inderdaad een vraag die ik erg vaak krijg. Ik ben blij dat ik eindelijk weer anoniem over straat kan, en dat wil ik graag zo houden. We hebben altijd de koers gehouden dat we de media niet spreken, en we zitten nog steeds op dezelfde lijn", is het enige dat ze kwijt wil. Het kassameisje van weleer is inmiddels een bevlogen 21-jarige vrouw met nu al een indrukwek kende staat van dienst. Haar pro pedeuse International Business haalde ze met gemiddeld een 8.1. Ze volgde een aanvullend pro gramma voor uitblinkende stu denten. Was druk met zomer school in China, studeerde maan den in de VS. Is nu student-consu lent bij een grote overheidsinstel ling. Ze sport op hoog niveau. De wereld aan haar voeten. Merthe praat naar de buitenwereld toe niet over Project X. Net als een groot deel van Haren. Orkaan Galeriehouder en toenmalig raadslid van de VVD Hein Frima praat wel. Hij bevestigt net als vele buurtgenoten het beeld dat Haren verder wil. Op die bewuste avond stond Frima in het oog van een zich langzaam verplaatsende or kaan. Voor de deur van zijn kunst handel Aanblick. Op links de in derhaast uit onder meer Emmen, Leeuwarden, Twente, Gelderland en Noord-Holland opgetrom melde Mobiele Eenheid. Op rechts honderden jongeren. „Ze gooiden met alles wat los en vast zat. Angstaanjagend. De adrenaline stroomde door mijn lijf. Ik riep te gen een jongen met een bivak muts dat hij het tuinhek van mijn buren moest laten staan en zag la ter pas dat mijn eigen buxus ook op CNN door de lucht vloog. Het begon met alleen maar vrolijke en gezellige mensen. Tegen half acht had je dat omslagpunt, toen trok ken de studenten met een taartje voor Merthe zich terug en kwa men de petjes en de bivakmutsen. Om acht uur die enorme knal, toen ging het gecoördineerd los." De theorie van Frima komt niet uit de lucht vallen. Politiechef Cor de Lange vertelde ooit dat de op roerkraaiers inderdaad comman do's kregen 'van een hooligan'. Ooggetuige Rik-Jan Wesselink be vestigde de theorie. Nu is alles an ders. Het dorp krijgt niet langer bezoek van ramptoeristen die het Haren van CNN willen bezoeken. Ik ben blij dat ik weer anoniem over straat kan „Als je op 21 september door het dorp wandelt met de vraag of het een bijzondere datum is, komt denk ik bijna niemand op Project X. Ze zeggen misschien dat hun tante jarig is", stelt Frima. Haren veranderde in vijfjaar tijd. „Op de avond van de rellen bracht ik een kennis op de fiets naar huis. Opeens sprong er een ME'er uit de bosjes. Wat wij wel niet aan het doen waren. Dat was nog een soort paranoia. De volgende dag zag je al saamhorigheid. Buurtbe woners die de rotzooi oppakten. In Haren zijn mensen normaal erg op zichzelf en kennen ze soms de overburen niet eens, maar toen sprak je er ineens wel met elkaar over. Maar dat ebt weg. Mensen die er dichter op stonden, voelden woede. Nu niet meer." CBW-erfeend Compleet interieur Versailles tabacco oak donderdag 21 september 2017 GC Het onderzoeksrap port Cohen zag de volgende proble men: wankele crisis beheersing, ineffi ciënt contact tussen gemeente en politie, gebrekkige commu nicatieapparatuur en een uniek incident waarbij een steeds groter wordende groep door sociale media werd opge zweept. Er was 1,0 fte voor openbare veiligheid. De noodverordening werd aangekondigd, maar niet in werking gesteld. Er was een alcoholverbod, maar handhaving ontbrak. Toenmalige politie chef Oscar Dros had antwoorden: de poli tie gaat sociale media beter volgen en online ingrijpen. Een ME-team moet 24 uur per dag standby staan om in te grijpen. —Merthe -4 A 21 september 2012: 600 rellende jongeren zetten het vredige Haren op zijn kop. De ME grijpt in. fotos anp rtcntic Bergen op zoom Wassenaarstraat 45 - Centrum stad Eindhoven W. van Konijnenburglaan 1d - Woonboulevard De Kade Heerlen In de Cramer 76 - Woonboulevard Heerlen Middelburg Mortiereboulevard 12 - Woonboulevard De Mortiere Nieuwegein De Liesbosch 70 - A12 afslag 18, Ind. terrein Liesbosch Oosterhout Beneluxweg 3 - A27 afslag 17, naast McDonalds Oss Frankenweg 31 - Woonboulevard Oss-Oost in alle bovenstaande filialen is een Slaapsquare aanwezig Maandag Dinsdag Woensdag Donderdag Vrijdag Zaterdag Zondag 9.30-21.00 uur 9.30-21.00 uur 9.30-21.00 uur 9.30-21.00 uur 9.30-21.00 uur 9.30-17.00 uur ALTIJD GESLOTEN Koopavond Koopavond Koopavond Koopavond Koopavond www.woonsquare.nl woon square Fauteuil Bern Kubistische fauteuil met trendy ruitstiksels in Artificial Leather. Normaal sdingcn greep collectie taan ooms uitgevoerd in stof Supreme. Rugkussens voorzien van ergonomische eder en leder. Inclusief 4 Relaxsystemen. Normaal^JTfr'T^ Ook in talrijke stoffen leverbaar Ook los leverbaar en in verschillende maten! TV/Audio/HIFI- Dressoir Eetkamertafel 4 Eetkamerstoelen Salontafel 3+2 zits/hoekbankstel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 15