ollecti 14 PROJECTX-RELLEN 5 JAAR LATER Ze was 15 jaar toen ze ongewild met een Facebook-post de massale Project X-rellen in het Groningse Haren ontketende. Hoe gaat het inmiddels met Merthe? Het jonge kassameisje Merthe van Albert Heijn zweeg jarenlang te genover de buitenwereld. Om weer een kans te hebben op een normaal leven. Vijfjaar later staat ze symbool voor het breed ge deelde standpunt dat het dorp weer verder wil: „Ik ben blij dat ik weer anoniem over straat kan." Om dat zo te houden, wil ze niet worden gefotografeerd. Nederland was vijfjaar geleden geschokt. Over de eruptie van ge weld in het welgestelde dorp in de schaduw van grote broer Gronin gen als gevolg van een ongeluk kige openbare uitnodiging van Merthe op Facebook om haar 16de verjaardag te komen vieren. Merthe zelf twittert eerst nog met gevoel voor humor: „Wordt een gezellig feestje, de 21ste, maar 3.500 mensen". Dan gaat het mis. De door Merthe weggehaalde uit nodiging is al opgepikt. En mas saal doorgegeven. Tienduizenden jongeren melden zich aan op Face book. Naar schatting 1.600 men sen komen echt opdagen. Van heinde en verre. Om de Ameri kaanse speelfilm Project X, waarin duizend jongeren een feestje met veel geweld kapen, te kunnen na spelen. Merthe vlucht naar een onderduikadres. Nederland ziet dan op 21 sep tember 2012 vanaf een uur of acht in de avond live op internet en te levisie zeker 600 doorgedraaide jongeren een poging doen om een dorp te slopen. Er vallen 34 gewon den. Merthe kan niet meer anoniem over straat. Wat is er geworden van het meisje dat de wereld bijna letterlijk op haar dak kreeg? Het antwoord is gerust stellend. Het gaat goed met Merthe. Ze mijdt nog altijd bewust journalis- 3+2 zits Duke Kubistisch bankstel in Supreme inclusief 2 sierkussens. Diverse bekledingen en kleuren. NormaalJ1J)99T 3+2 zits Rio Ruim en comfortabel relaxbankstel lendesteun.Leverbaar in diverse kleuren stof, kunstl donderdag 21 september 2017 Merthe én Haren zij n er weer bovenop Chris Klomp Haren roon f Deze week is de gehele 1 Droomcollectie van Woonsquare extreem laag geprijsd. In verband met deze actie hebben wij deze week EXTRA KOOPAVONDEN tot 21.00 uur! Woonlandschap Mexico Industriële hoekbank met sledepoot en stoer stiksel. Aanbieding in Supreme. Ook leverbaar in afgebeelde microvezelstof met leerstructuur. Normaal^J69^- De in deze adve getoonde aanbii zijn slechts eer uit onze enorme meubelen Alle stijlen in onze showr opgesteL relax systeem

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 14