Dijkhoffs volgende baan lijkt zeker: fractievoorzitter van de VVD Onenigheid over lengte agenten 13 de formatie Eigen risico stijgt niet, premie wel Dag190 Dinsdagavond bij BNR zei Hennis op de vraag of ze terugkeert als mi nister: „Waarschijnlijk wel. Het zou me verba zen als het niet zo is." Dijkhoff, die naar verluidt evenmin staat te trappelen, toonde zich gisteren verbaasd over de timing van Hen nis. „Dit debat is nu ontijdig: Rutte is onze fractievoorzitter. Wij zijn daar niet mee bezig." Hennis worstelt al langer met de publieke perceptie dat zij, naast Dijkhoff, wordt gezien als de nieuwe WD-fractievoorzitter. Volgens ingewijden speelt Hennis met haar uitlatingen power play. Schijn Voor de buitenwacht heeft de WD-partijtop lang de schijn op gehouden dat er sprake zou zijn van een rijkdom met twee goede kandidaten voor het fractievoor zitterschap. Intern wordt Klaas Dijkhoff echter al langer als de beste kandidaat gezien. Hij is rustiger, politieker en zeer ge vat; eigenschappen die hem van pas zullen komen in de slangen- Dit debat is nu ontijdig: Rutte is onze fractievoorzitter kuil van het Binnenhof. Hennis is onzeker en heeft pas na een moeizame start als defen sieminister het vak in de vingers gekregen. Om een insider te cite ren: „Jeanine kan heel goed gepre pareerd worden door 150 ambte naren voor een Kamerdebat. Maar het fractievoorzitterschap vergt andere eigenschappen." Die ana lyse wordt breder gedeeld in de VVD-top. In het magazine bij deze krant zei Hennis begin februari heel graag de eerste vrouwelijke minis ter van Buitenlandse Zaken te wil len worden. Tijdens het voorjaars congres van de VVD was ze op het podium drie minuten aan het woord over haar toekomst. „Ja, er wordt veel over mij gespeculeerd", zei ze. Hennis stipte meerdere mogelijke ministerschappen aan. „Ik zou blind tekenen voor nog een keer op Defensie." Het zou haar ook fantastisch lijken minster van Buitenlandse Zaken te wor den. De allerlaatste optie was: „En ik kan ook nog de Kamer in." De goede verstaander begreep de boodschap. Zijlstra-route Dijkhoff heeft er binnenskamers geen geheim van gemaakt dat hij eveneens liever minister zou wor den in het derde kabinet-Rutte. Hij wordt echter geacht dezelfde route te volgen als Halbe Zijlstra in 20t2, die evenmin veel trek had in de 'grootste hondenbaan van het Binnenhof. Wilde Zijlstra minister worden, dan zou hij toch eerst het fractievoorzitter schap moeten vervullen. Zijlstra is als medeonderhandelaar naast Rutte verzekerd van het minister schap. BERLIJN In Duitsland moet een hoge rechter uitspraak doen in een opmerkelijke zaak. Mag de politie een man afwijzen die 1,66 meter lang is? De wet schrijft voor dat een agent minstens 1,68 meter moet zijn. De 32-jarige afgewezen kandi daat stapte naar de rechter in Gelsenkirchen, die hem gelijk gaf: de politie moest hem aanne men. Daar ging de staat tegen in beroep. De zaak trok flink de aandacht. Inmiddels hebben ook vrouwen die naar de letter van de wet te klein zijn, hun afwijzing aanhangig gemaakt. In alle zeven gevallen gaf de rechter ze gelijk. Vrouwelijke agenten moeten in Duitsland minimaal 1,63 me ter lang zijn. In Nederland be staan er geen restricties voor de lengte van politiemensen. Budapest: parel aan de Donau Boek nu op oad.nl/lezersreis of C0547 28 44 88 (ma-za) m donderdag 21 september 2017 GO september Staatssecretaris Klaas Dijkhoff van Veiligheid en Justitie wordt vrijwel zeker de nieuwe fractie voorzitter van de VVD. Hij is de enig overgebleven serieuze kan didaat nu minister Jeanine Hen nis van Defensie in de slotfase van de formatie de verwachting uitspreekt minister te worden. Jan Hoedeman Den Haag —Klaas Dijkhoff M Klaas Dijkhoff zou eigenlijk lie ver minister worden dan fractie voorzitter. FOTO HILZ VERHOEFF DEN HAAG De partijen die onderhandelen over het kabi- net-Rutte III verhogen de zorgpremie voor burgers, zodat het verplichte eigen ri sico volgend jaar niet hoeft te stijgen. Dat lieten ze informa teur Gerrit Zalm gisteren be kendmaken. Voor mensen die veel gebruik maken van zorg komt het jaar lijks verplichte eigen risico in 2018 weliswaar 15 euro lager uit dan de 400 euro die eerst was gemeld, maar iedere vol wassen verzekerde moet straks wel zo'n 10 euro meer premie betalen om deze in greep financieel te dekken. Voor 2018 raamde het kabinet vooralsnog een zorgpremie voor de burger van 113,50 euro per maand, ongeveer 6 euro meer dan dit jaar. Daar komt dus ruim 80 cent per maand bij door deze ingreep. De formerende partijen heb ben er niet voor gekozen de stijging van het eigen risico in 2018 te repareren via een mil joeneninvestering, terwijl er geld over is. De maatregel van VVD, CDA, D66, en de Chris tenunie zal ook gevolgen heb ben voor de beloofde stijging van de zorgtoeslag, al is nog niet duidelijk welke. „Het is voor burgers een si gaar uit eigen doos", zegt PVV'er Fleur Agema. Haar collega Lilian Marijnissen (SP) vindt dat de aanstaande part ners meer kunnen doen om de zorg goedkoper te maken, zodat ze burgers niet in hun portemonnee hoeven te pak ken via het hoge eigen risico. Daar doet deze ingreep niets aan af, meent ze. 8-daagse busreis vertrek 22/12 Tijdens deze kerstspecial geniet u van een volledig verzorgde reis naar Budapest. Interessante excursies naar o.a. het Zomerpaleis van keizerin Sissi en een galadiner in het Gundel Restaurant alléén voor Oad gasten. Hoogtepunten stadsrondritten o.l.v. Nederlandssprekende gids lichttour Budapest lunch in restaurant Matthias Keller nachtmis in de St. Stephans Basiliek galadiner in het Gundel restaurant barokslot Gödöllö o.l.v. Nederlandssprekende gids candle-light dinercruise met muziek 8-daagse busreis va. 899,- reis per Comfort Class bus o.l.v. Oad chauffeur/reisleider verblijf in Hotel Radisson Blu Béke**** in een 2-pers. kamer /VOLPENSION (ontbijt, lunch of kerstsnack en diner) afscheidsdiner vele excursies vertrek 22 december 6-daagse vliegreis va. 999,- -» vliegreis Amsterdam-Budapest v.v. transfers per bus verblijf in Hotel Radisson Blu Béke" in een 2-pers. kamer /VOLPENSION (ontbijt, lunch of kerstsnack en diner) vele excursies y vertrek 23 december Prijzen zijn vanaf prijzen, p.p., excl. res. kosten en calamiteitenfonds. O.v.v. typefouten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 13