Held van zijn eigen jongensdroom corendon Heerlijk naar de Canarische Eilanden... de perfecte zon-, zee- strandbestemming! 10 W\\ Waanzinnig vroegboekvoordeel... boek nu uw winterzonvakantie! Jandia Golf Aguamarina Golf Hotel corendon nl 023 75106 061 Hij was nog maar een knaapje van vier. Zijn handjes vastgeklampt aan de rand van de grote rieten mand. Rode wangen van enthousiasme en een glimlach van oor tot oor. Martijn Hoogeslag maakte ballonvaarten, ter wijl andere kleuters de wipkip ver kenden. Als zijn ballonvarende ou ders geen oppas konden vinden, ging Martijn mee in de mand. Zo kreeg hij als kind al de indrukwekkende doop naam Baron van Neerlage. Martijn is de held van zijn eigen jongensdroom. Vorig jaar haalde hij al zijn brevet zweefvliegen. Afgelo pen zondag slaagde hij ook voor zijn brevet ballonvaren. In heel Nederland zijn er zo'n tweehonderd ballonvaarders en Mar tijn is de allerjongste. Hij deed onder meer examen in meteorologie, navi gatie, communicatie en radio en tele fonie. „Ik ben nog jong, dus ik leer makkelijk." De 5 vwo-scholier van De Thij in Oldenzaal stampt boven dien elke week nog woordjes. „Dus het leren gaat ook lekker snel." Naast het afleggen van de theorie examens maakte Martijn ook ver schillende vaarten met zijn vader als instructeur. En nee, dat leidde nooit tot heibel in de mand. De vereiste solovlucht was wel even spannend. Helemaal alleen in een ballon, waar van de omvang in de lucht te vergelij ken is met zo'n zes huizen. Dat is niet niks voor een 16-jarige. "Maar het is boven echt heel stil en vredig. Zelfs de wind hoor je niet, want je vaart met de wind mee. Ik hield m'n koppie er wel bij hoor, want ik moest in mijn eentje nog een goede landing maken." Ook dat ging helemaal vol gens het boekje. Denksport Dat kan ook bijna niet anders met ouders die al 25 jaar in de ballonvaart zitten. „Maar geen twee vaarten zijn hetzelfde", weet ook Martijn inmid dels. „Je hebt altijd een andere wind en een andere snelheid. Ballonvaren is daarom 95 procent denksport." Het gaat over concentratie, verant woordelijkheid nemen, plannen en beslissen. Ballonvaren is veel meer dan een spel met een brander. Het is een ultiem luchtspel met Martijn als piloot. „Hier in de mand houd ik de brandstof, landingsplek, gps, hoogte meter, luchtvaartradio en natuurlijk de passagiers in de gaten." Jipen Janneke Martijn is verslaafd aan het luchtspel, maar heeft het gek genoeg niet zo op vliegtuigen. „Alles is dan geregeld. In een ballon zit ik zelf aan het stuur en dat is echt uniek." Het staat dus nog niet vast dat Martijn straks piloot van een Boeing wordt. Misschien neemt hij het bedrijf Wilco Air van zijn ou ders in Ootmarsum wel over. „Dat is ook nog een optie." Met zijn brevet op zak mag Martijn recreatief de lucht in met vrienden en familie. Nog geen commerciële ballonvaarten tegen betaling. „Dat mag pas vanaf mijn achttiende, dus ik heb nog twee jaar om veel ervaring op te doen." Een ballonvaart naar school staat deze winter al gepland. „Dat wil ik echt. Op school zijn ze gelukkig ook enthousiast." Klein probleem: na de landing proosten met de gebruikelijke bub bels mag niet. „Een glaasje jip-en- jannekechampagne dan maar." Tenerife X nu vanaf VlflVnu vanaf Fuerteventura All Inclusive Tenerife All Inclusive \C\eS't W tr\Ckbf Vie-t VOOT U donderdag 21 september 2017 GO Martijn Hoogeslag is als 16-jarige de jongste ballonvaarder van Nederland: geen rijbewijs, wel een vliegbrevet. Mandy de Jong Ootmarsum Brander open, en Martijn Hoogeslag stijgt op. foto FRANS NIKKELS .1 X i DAGEN^j DAGEN^ 2 zwembaden met apart kinderbad Ca. 150 m van zee Gratis shuttle naar Plaga de las Americas en het strand Badhanddoekenservice 2 specialiteitenrestaurants Uitstekende prijs-kwaliteitverhouding Ruim opgezet resort Appartementen tot wel 6 personen 2 grote zwembaden Ligt aan een golfbaan Gratis wifi VERTREK Nov. nu v.a.€449 Dec. nu v.a. ...€399 Jan. nu v.a. ...€499 Feb. nu v.a.€499 Mrt. nu v.a. ...€499 VERTREK Nov. nu v.a.€499 Dec. nu v.a.€449 Jan. nu v.a.€549 Feb. nu v.a. ...€599 Mrt. nu v.a. ...€599 Prijzen zijn per persoon en gebaseerd op een 2-persoonsbezetting bij 8 dagen. Reissom exclusief Calamiteitenfonds van €2,50 en reserveringskosten per boeking. Druk- en zetfouten voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 10