Gezocht: publiekstrekker voor binnenstad Hulst 7 Verkeersweek Analyse VERKEERSVEILIGHEID VOOR SCHOLEN Nog even en de jeugd van Zeeuws- Vlaanderen fietst weer in het donker naar school. Reden voor veel scholengemeenschap pen om, vaak samen met Veilig Verkeer Nederland (VVN), extra aandacht te schenken aan verkeersveiligheid. Bij het Zwin College in Oostburg werden gisteren de fietsen van de kinderen uit te tweede klas gecon troleerd. „We kijken naar de bel, de remmen en vooral de verlichting", vertelde Han van Opdorp, één van de vrijwilligers van VVN. „Geluk kig zijn er maar weinig problemen. Vrijwel alle kinderen hebben goede fietsen. Soms doet een bel het niet en af en toe zijn de batte rijen van de verlichting op. Kleine problemen." Iedereen met een goedgekeurde fiets ontving een sticker en een wekker, om zeker niet te laat op school te komen. Kantelende auto Ondertussen kregen de brugklas sers de kans om te leren wat ze moeten doen als een auto kantelt. Niet iedereen durfde dat aan. Kristin (12) vond het supereng: „Toch wilde ik het wel doen, geluk kig heb ik niet geschreeuwd!" Anderen mochten in een grote vrachtwagen om te kijken waar de zogenaamde 'dode hoek' zit. „Ik zag best nog iets", aldus Mike (12). Hij was niet echt onder de in druk. Ach, vergeleken met dat kan telen stelt zo'n dode hoek natuur lijk ook niet zo veel voor... AANDACHT Ronnie Roctus van Algemeen Belang Groot Hulst liet het vo rige week vallen tijdens een commissievergadering in het Hulster stadhuis: het zou mooi zijn als de binnenstad van Hulst een grote win kel krijgt, met het allure van V&D. De failliete warenhuisketen zal niet komen, maar de zorgen van Roctus en meerdere mede-commissieleden zijn logisch. Als Action uiterlijk no vember de binnenstad verlaat, ver trekt de grootste trekker. De vraag is of iemand in dat gat springt. De budgetwinkel aan het 's-Gra- venhofplein zorgt sinds zes jaar voor een grote toeloop van (Vlaamse) koopjesjagers. Even zo lang is het klip en klaar dat het zou verhuizen, om dat het huidige pand tegen de vlakte gaat. B en W hebben geprobeerd Ac tion voor het centrum te behouden, maar het werk is voor niets gebleken. Helaas voor Hulst. Als Action een maal aan de Absdaalseweg zit, is het de vraag of winkelend publiek (hoe wel het nog altijd op loopafstand ligt) de binnenstad nog weet te vinden. Dat is slecht nieuws voor alle onder nemers. Voor de komst van Action in 2011, zat Albert Heijn in dat pand. Daar kwamen de klanten voor naar het centrum. De supermarkt is nu al ja ren aan het Stationsplein gevestigd. Verder terug in de tijd hadden wa renhuis Wilking, de bioscoop, seks shops en de banken een aanzuigende werking. Met het verdwijnen van Action is dus een vacature voor de functie 'pu bliekstrekker' vrijgekomen. Vraag is óf en welke grote keten zal sollicite ren en wat de standplaats wordt. Weinig winkels staan te springen om zich te vestigen in een gebied waar betaald parkeren geldt. Sinds de in voering van het nieuwe parkeerre- gime van vorig jaar kan niemand zijn auto nog gratis kwijt in de stad. Heeft Hulst zich daar achteraf mee in de vingers gesneden? Action is dolblij dat klanten bij het nieuwe pand gra tis parkeren. En wie moet het dan worden? Een supermarkt staat al ja ren hoog op het verlanglijstje in het stadhuis. De kans een tram te pakken op een onbewoond eiland lijkt in middels groter. Alleen een locatie vinden moet niet al te ingewikkeld zijn. Aannemers kunnen de ko mende jaren geen vakantie nemen om alle nieuwbouw af te krijgen. Wellicht komt het aan bod in de nieuwe retailvisie. De gemeenteraad behandelt dat plan over de toekomst van winkelstad Hulst in decem ber. Want heel ondernemend Hulst plukt vruchten van een grote pu bliekstrekker. woensdag 20 september 2017 Best eng, zo'n auto op z'n kant Wilma Valk Oostburg Han van Opdorp keurt de fiets van Senne Verstraeten. Het Zwin College in Oostburg besteedt de hele week aan dacht aan verkeersveiligheid. Niet alles is daarbij zo luchtig als het controleren van fietsen of het bemannen van een kan- telwagen. In de vierde klassen bijvoorbeeld komen verkeers slachtoffers en nabestaanden vertellen over hun ervaringen. Daarnaast zijn er gastlessen en toneelstukken. Tijdens de natuurkundelessen gaan scholieren op pad met een ra darpistool, waarmee de snel heid van passanten wordt ge meten. Derdeklassers doen in Terneuzen mee aan de ZLM Junior Trials, waarbij jongeren vanuit het perspectief van au tomobilisten naar het verkeer kijken en ook zelf - uiteraard op een afgesloten parcours - een stukje mogen rijden. Aan die Trials doen ook leerlingen van andere scholen mee. Action verlaat bin nen twee maan den de binnenstad van Hulst. Daar mee gaat een grote publieks trekker verloren. Bob Maes A Jeremy Trapman (I) en Willem de Jonge fotosboaztimmermans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 78