Zeeland heeft een nieuwe politiechef 3 MAATREGELEN Herstel zou maanden gaan du ren. Als ze hadden geweten dat de woning tot drie keer toe blank zou komen staan, hadden ze tweeën half jaar eerder het huis nóóit ge kocht. „We hebben hier drie ton in gestoken en je ziet het nu voor je ogen verdwijnen", verzuchtte ze vorig jaar in de PZC. Ze vertelt hoe het haar gezin het sindsdien is vergaan: „Tot 23 sep tember hebben we in een caravan in de tuin gebivakkeerd. Toen werd het te koud en zijn we onderge bracht in Hotel Goes. Op 29 oktober konden we weer terug naar ons huis." De totale schade was zo'n 120.000 euro. „Gelukkig zijn we goed verzekerd." Vele tientallen woningen liepen waterschade op. De gemeente be sloot met het waterschap de water overlast aan te pakken. Carin is vol lof over de onlangs vertrokken bur gemeester Piet Zoon. „Hij kwam regelmatig langs om te vragen hoe het met ons ging. Het probleem van wateroverlast bij een forse bui be stond al tientallen jaren, maar nu werd er eindelijk wat aan gedaan." Dit voorjaar ging de Sinkegroep aan de slag in de straat. „Elke week kregen we een foldertje met daarop informatie over het werk. Super." Er kwam bestrating die het water sneller afvoerde. Er werd een he melwaterriool aangelegd met een reeks putten. Om de hoek van de straat kwam een 'wadi', een vijver tje waarin overtollig water kan worden opgevangen. In het voorjaar werd de straat op geleverd. Het was toen wachten op de eerste zware regenbuien om te zien of de maatregelen het gewen ste effect zouden hebben. Dat vergde enig geduld want het voor jaar en de vroege zomer was uit zonderlijk droog. Maar afgelopen weken was het zover. „Ik moet zeg gen dat we wel met samengekne pen billen zaten, maar warempel het werkt! Er ligt nog geen plasje water in de straat." „We keken altijd naar Buienra dar. En als het regende zag je het water naar ons toe stromen en gin gen de zandzakken voor de deur." Het gezin kan nu met een gerust hart afkicken van Buienradar. De zandzakken heeft Carin nog. Een paar zakken worden nog gebruikt. Niet om water tegen te houden, maar als verzwaring van de parasol voet. Voor als de zon schijnt. Hanneke Ekelmans (1965), moeder van drie dochters, studeerde rech ten aan de Universiteit van Amster dam en begon haar loopbaan in 1988 als officier van justitie bij het arrondissementsparket van achter eenvolgens Den Haag, Dordrecht en 's-Hertogenbosch. Vanaf 2006 fungeerde zij als hoofdofficier voor het regiokorps Brabant Zuid-Oost. Vier jaar later trad Ekelmans als di recteur Opsporing en Informatie toe tot de regiopolitie Haaglanden. In 2013 werd zij benoemd tot hoofd Operatiën van de Eenheid Amster dam. Strijd Daar valt Ekelmans op in de strijd tegen de golf liquidaties. De moor den worden midden op straat ge pleegd, met zware, volautomati sche wapens. Er vallen ook on schuldige slachtoffers, door per soonsverwisselingen. Wat eind 2012 begon met een ruzie om een grote partij verdwenen drugs in Antwerpen, is uitgemond in een alsmaar groeiende lijst van inmid dels tientallen doden. Twee jaar ge leden zei Ekelmans hierover: „Wat Daders lijken er niet wakker van te liggen als de verkeerde wordt omgebracht nieuw is, is de manier waarop de li quidaties gepleegd worden. De da ders lijken er niet wakker van te lig gen als de verkeerde wordt omge bracht. Er wordt veel meer geweld gebruikt, veel zwaardere wapens en de liquidaties vinden niet meer plaats op afgelegen bedrijventerrei nen, maar midden op straat. Dat was twintig jaar geleden ondenk baar." Ekelmans ziet haar overgang naar Zeeland-West-Brabant als een uit daging. „De oriënterende ontmoe tingen met Zeeuwse en Brabantse collega's versterkten mijn enthou siasme om me in te zetten voor de vraagstukken in dit gebied en mijn trots dat ik aan deze eenheid leiding mag geven. Zeeland-West-Brabant kent uiteenlopende culturen, stij len en aandachtspunten. In zo'n omgeving een heldere koers varen met oog voor de complexiteit en waardering voor de bestaande ver schillen, daar gaat mijn bloed van stromen", zegt zij. 'Zwaargewicht' Met Ekelmans komt een 'zwaarge wicht' naar het door de georgani seerde drugsmisdaad geplaagde re gio. Landelijk korpschef Erik Aker boom zelf omschrijft het wat om- floerster. „De eenheid Zeeland- West-Brabant bestrijkt een uitge sproken gevarieerd gebied. Met de hardnekkige ondermijningsproble- matiek als een van de dominante factoren", wordt in een persbericht van de politie uit zijn mond opge tekend. woensdag 20 september 2017 afkicken van Buienradar Als het om wateroverlast gaat, waren ze al wat ge wend in Yerseke. Maar zoals op donderdagavond 16 juni vorig jaar het regenwater naar beneden kwam was onge kend. Straten kwamen blank te staan. Vijftig woningen liepen in meer of mindere mate schade op. De herstelkosten liepen in de tonnen. Bewoners eisten maatregelen en gemeente en waterschap kwamen in actie. In februari begon de aanpak van de laag gelegen Kerkhoekstraat. Een hemelwaterriool, waterdoorla- tende verharding en een vijver (wadi) in de aangrenzende Marijkelaan moesten water overlast voorkomen. De kos ten voor de maatregelen wer den begroot op 186.000 euro. Deze week maakte de Sa menwerking Afwaterketen Zeeland (gemeenten, water schap en drinkwaterbedrijf) bekend dat in de provincie 750 straten zijn die extreme regenbuien niet aankunnen. Overigens is in lang niet al die gevallen sprake van de mate van overlast zoals vorig jaar in Yerseke. Carin Kiepe-Goossens met kleinzoon Eli-Jayh voor haar woning in Yerseke. Vorig jaar liep het huis onder water, foto links marcelledavidse/foto RECHTS DIRK-JAN GJELTEMA Hanneke Ekelmans wordt de nieuwe politiechef voor de een heid Zeeland-West-Brabant. Zij volgt per 1 oktober Hans Vissers op. Momenteel is Ekelmans hoofd Operatiën van de Eenheid Amsterdam. Geert Nijland Breda -Hanneke Ekelmans (foto), politiechef Zld-West-Brabant

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 76