M Digipunt in bieb is geopend L.\1'0v4& TEL: 0113-229021 Tekort aan leden nekt jeugdclub SJK 7 Sociaal restaurant Het Melkmeisje opent in Kruiningen Eind jaren negentig telde het Christelijk Jeugdwerk Krab bendijke nog ruim honderd le den. Koeman: „En met de tien tallen vaste bezoekers aan de we kelijkse knutselclub kwamen we wel op tweehonderd." Het CJK is in de jaren tachtig opgericht door de gezamenlijke kerken in Krab bendijke. In 2008 verhuisde de club van een gebouw van de Her vormde Kerk naar een nieuwe ruimte aan de Noordweg en ver anderde de naam in S]K. In het oude onderkomen van het CJK, begon de Hervormde Gemeente zelf met het organise ren van jeugdactiviteiten. Met succes, volgens Koeman. „Ook veel kinderen van andere kerken of die niet lid zijn van een kerk komen daar op af." In zekere zin heeft de Hervormde Gemeente de rol van de SJK overgenomen. Koeman, in het dagelijks leven jongerenwerker bij de gemeente Reimerswaal, tekent aan dat jeugd ook makkelijker dan vroe ger bijvoorbeeld naar een sport club, muziekles of toneelvereni ging in bijvoorbeeld Goes wordt gebracht. De SJK organiseert samen met de Ondernemersvereniging de jaarlijkse braderie in Krabben dijke. Koeman kan zich voorstel len dat een andere (sportvereni ging in Krabbendijke de organi satie van de rommelmarkt op zich neemt. Aan de organisatie van de Jeugdvakantieweek, waar veel SJK-vrijwilligers bij betrok ken zijn, verandert niets. NaTerneuzen heeft ook Kruiningen nu een sociaal restaurant van Zeeuwse Gronden, de instelling voor mensen met een psychiatrische stoornis. Als Silvana Kunst (33) druk bezig is in de keu ken van 'Het Melk meisje' is ze even uit beeld. Maar zodra ze bij één van de tafels voor het grote raam een be stelling opneemt of een broodje brengt, volgt poes Adèle de ver richtingen van haar baasje. „Daar in mijn slaapkamerraam kan ze me goed in de gaten houden als ik aan het werk ben." Het met groene planken betim merde appartementje in het cen trum van Kruiningen is sinds juni het nieuwe thuis van Silvana en poezen Adèle en Amy. „Het is on geveer de vijfentwintigste keer dat ik verhuisd ben, dat past onder tussen gewoon een beetje bij me", lacht ze. Voor haar doen hield ze het in haar vorige woning behoor lijk lang vol. „Ik heb daar zo'n vijf jaar bij Zeeuwse Gronden in Mid delburg gewoond, in de stad waar ik ook vandaan kom. Maar ik wilde graag de rust opzoeken, ik kan niet zo goed tegen prikkels", legt ze uit. Kruiningen bevalt goed. Niet al leen omdat het zo lekker rustig is, maar ook vanwege het nieuwe werk aan de overkant. „In Middel burg had ik veel moeite om dagbe steding buiten de deur te volgen." Sinds vorige week maandag werkt ze in Het Melkmeisje, het tweede 'sociaal-maatschappelijk restau rant' van Zeeuwse Gronden. Wat nu een sfeervol restaurantje met hoog huiskamergehalte is, was een paar maanden geleden nog een 'bouwval'. „Het zag er écht niet uit." De ruimte was, net als de tien appartementen in gebruik bij Gors. Volgens operationeel inko per Gea Korver kostte het heel wat moeite om de 'instellingssfeer' weg te poetsen. „Het was een kale, sobere ruimte. De linoleumvloer was nog niet slecht, maar toch hebben we er een andere vloer overgelegd." In combinatie met fluwelen gele en groene fauteuils, de vele groene hangplanten en kunst aan de muur, past het res taurant zó in een woonmagazine. Korver zegt dat er niet voor niets zoveel is geïnvesteerd door de ge meente Reimerswaal en R&B Wo nen, die in totaal 120.000 euro uit het kernenfonds beschikbaar stel den. Zoals de naam al zegt, moet het restaurant een belangrijke functie gaan bekleden. „Laatst stond het nog in de krant dat er zoveel eenzaamheid is. Iedereen kan hier binnenlopen voor een kop koffie en om de krant te le zen." De warme maaltijden kosten In Middelburg had ik veel moeite om dagbesteding buiten de deur te volgen maar een paar euro. Vandaag staat chili met tacochips op het menu. Kok/begeleider Tonnie Dieleman: „Daar is niet heel veel van besteld, maar dan hebben we meteen eten voor wie vanavond mee-eet in de gezamenlijke huiskamer." Vanaf 1 oktober is het restaurant op werkdagen open tussen 10.00 en 16.00 uur. Nu wordt er nog volop proefgedraaid. Locatieleider Chantal Verstraeten: „Daarvoor nodigen we collega's uit, bewoners van andere locaties of andere orga nisaties. Vandaag eten bijvoor beeld bewoners van het Thomas huis mee." Samenwerking is vol gens haar heel belangrijk. „De be woners hier mogen ook ergens an ders dagbesteding volgen. Dat is maar net wat ze willen en aankun nen. Overigens wonen hier ook best wat jongeren die nog naar school gaan." Zoals Corné Matthij- sen (18), die leert voor een baan als binnenvaartschipper. Hij woont er nog maar net en maakt alles al weer klaar voor vertrek. „Ik ga nu weer voor twee weken met een spits mee naar Duitsland." Het punt is een idee van woningcorporatie Stad landen „Ook wij doen steeds meer digitaal en zien dan mensen voor wie dat allemaal niet zo eenvoudig is", zegt mana ger Ko Droogendijk. „Zeker als ze geen kinderen of een aardige buurman hebben, lopen ze soms vast." In het Digipunt worden deze ouderen geholpen door ge trainde vrijwilligers. Droogen dijk benadrukt dat het geen voorziening is voor alle vragen over de computer, maar met name voor voor problemen bij bijvoorbeeld het inschrijven bij instanties, downloaden van for mulieren of het wijzigen van ge gevens. Stadlander wil in meer dorpen in de gemeente Tholen Digipun- ten openen. Dat hoeft niet altijd in de Bieb in de buurt te zijn. „Als het maar locaties zijn waar veel mensen samenkomen", stelt Droogendijk. Een andere voorziening in de Vosmeerse Bieb in de buurt werd gisteren ook feestelijk in gebruik genomen: het WMO-loket. Dat is elke tweede dinsdag van de maand tussen 10.00 en 12.00 uur open. Inwoners kunnen dan te recht met al hun zorgvragen. Voor sommige mensen is de drempel van het dorpshuis - waarin de bieb gevestigd is - wel licht wat lager dan die van het gemeentehuis. „Zit je ergens mee, kom dan gewoon", aldus de Thoolse WMO-consulente. - Nieuwe kunstgebitten evt. op implantaten - Reparaties aanpassingen - Vergoeding zorgverzekeraars website: www.ljobse.nl - Lid ned. org. Tandprothetici woensdag 20 september 2017 De Stichting Jeugdwerk Krab- bendijke (SJK) heft zichzelf op. Met nog maar twintig over gebleven leden verdeeld over vier clubs, ziet het bestuur geen toekomst meer. „De mo tivatie onder de vrijwilligers was weg", motiveert secreta ris Stefan Koeman het 'pijn lijke' besluit dat overigens al enige tijd geleden is genomen. Joeri Wisse Krabbendijke BE Weg met de instellingssfeer Joeri Wisse Kruiningen Kunst (rechts) bedienen de gasten in Het Melkmeisje, foto mechteld jansen Mirjam den Dekker en Silvana -Silvana Kunst, cliënt/medewerkster Een formulier downloaden, het aanvragen van een DigiD-code of het sturen van een mailtje. Voor veel mensen is het een eitje, maar met name voor ou deren kan het nog knap lastig zijn. Zij kunnen nu elke dinsdag terecht bij het Digipunt in de Bieb in de buurt in Oud-Vosse- meer. Rob Paardekam Oud-Vossemer Tandprothetische praktijk 's Gravenpoldersweg 33 4462 RA Goes Tel. (0113) 229021 www.ljobse.nl e-mail: info@ljobse.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 70