Taaihuis in Tholen 6 Reizigers zien af zonder wachthokjes Wie regelmatig in Goes op de trein stapt, kan het niet ontgaan: het per ron is momenteel een halve bouw put. Plaatsnemen op een bankje of in een wachtruimte is er even niet meer bij, want die zijn tijdelijk weggehaald. Reden: de hoogte van het perron wordt aangepast, zodat het straks op gelijke hoogte ligt met de vloer van de (toekomstige) trei nen. Zo kan iedereen zonder hulp de trein in komen. De keerwanden, het straatwerk en het perronmeu- bilair wordt vernieuwd. ProRail grijpt de gelegenheid ook meteen aan om het perron 'op te schuiven'. Dat is nodig vanwege de aan staande aanleg van het spoorvia duct aan de kant van de Van Her- tumweg. Om ruimte te maken voor de onderdoorgang, wordt het per ron aan de kant van de Van Her- tumweg zestig meter ingekort. Die komen er aan de andere kant weer bij. De ontwikkelingen hebben vol gens woordvoerder René Vegter van Prorail geen gevolgen voor de drie liften die enkele jaren geleden zijn aangelegd. Die blijven op hun huidige plek. Hoewel de situatie straks beter is, klinkt her en der gemopper over het feit dat er voorlopig geen wachthokjes zijn op het perron. „Bij slecht weer is het afzien op het perron, doordat de regen onder de overkapping door wordt geblazen", aldus een reiziger. Vanwege de werkzaamheden rij den komende maanden soms min der of geen treinen. Behalve het werk aan het perron worden in Goes ook geluidsschermen ge plaatst. Inwoners van Tholen die moeite hebben met lezen of schrijven, kunnen binnenkort terecht bij het Taaihuis. Het college heeft besloten daar een proef mee te doen. Er komt een fysieke voorzie ning waar mensen op gezette tij den kunnen aankloppen als ze hulp willen om hun taaibeper king aan te pakken. Waar dit 'lo ket' komt, is nog niet helemaal duidelijk. Wel zeker is dat er voor Het moet een laagdrempelige voorziening worden voor iedereen 8 uur per week een coördinator wordt aangesteld. Het invoeren van het Taaihuis kost de gemeente geen extra geld. De middelen om laaggeletterd- heid aan te pakken gingen voor heen naar Scalda, dat het ge bruikte om cursussen voor vol wassenen aan te bieden. Dat ge beurde op regionaal niveau. Nu gemeenten zelf meer de regie hebben over hun beleid om taal achterstanden weg te werken, kiest Tholen voor een andere aanpak. Als mensen zich straks melden bij het Taaihuis, bekijkt de coördinator welke oplossing het meest voor de hand ligt. De mogelijkheden zijn legio. De cliënt kan bijvoorbeeld gekop peld worden aan een vrijwilliger, worden doorverwezen naar an dere instanties of het aanbod krijgen om activiteiten te doen of een cursus te volgen. Het Taaihuis begint waar schijnlijk al in oktober of novem ber. IN DE REGIO Concert in hervormde kerk Kunstspeuren in de Zak Karaoke in Feestcafe MIJN DORP, MIJN STAD Woensdag Waarom een keuken bij SSK kopen.,, ^CT\E'- N QUOOïtö* S. £999'y woensdag 20 september 2017 BE- Perron NS-station Goes schuift op Met het herfstweer van de laat ste tijd is het op het NS-perron in Goes afzien voor treinreizi gers. Wegens werkzaamheden zijn de wachthokjes en bijna alle bankjes weggehaald. Luc Oggel Goes Rob Paardekam Tholen -woordvoerder gemeente YERSEKE Comité Woord en Daad houdt vrijdag 22 september een koorconcert in de hervormde kerk in Yerseke. Er wordt een optreden gege ven door mannen koor Eiland Urk onder leiding van dirigent Gerrit Schinkel. Ook zul len Carolien Sinke en Corjanne Verweij op de harp spelen. De avond begint om 19.30 uur. Toegang is 6 euro voor vol wassenen en 2 euro voor kinderen tot en met 12 jaar. HEINKENSZAND Zestien ateliers in de Zak van Zuid- Beveland zijn op za terdag 23 en zon dag 24 september geopend voor pu bliek tijdens Kunst- speuren in de Zak. Het thema van de route is tie-wrap en naast kunst zijn er ook demonstraties en muzikale uitin gen te zien en te horen. De ateliers zijn van 11.00 tot 17.00 uur geopend. Deelnemers zijn te vinden op kunst- speurenindezak.nl. THOLEN Het Feestcafé in Tholen geeft zater dag 23 september een feest met kara oke. Het feest voor mensen met een beperking duurt van 19.30 tot 23.00 uur en vindt plaats in de Meulvliet aan Zoekweg 8. Entree bedraagt 2,50 euro, muntjes kosten 5 euro voor drie stuks. THOLEN Steven Knieriem (foto) geeft zaterdag 23 sep tember een orgelconcert in de Grote Kerk in Tholen. Dit jaar werd Knieriem één van de organisten van de Sion- kerk (Gereformeerde Gemeente) in Goes en werd daarmee bespeler van het drieklaviers Flentrop-orgel. Knieriem heeft orgelconcerten gegeven in kerken in Nederland met be roemde orgels. Hij trad onder meer op in de Sint-Janskathe- draal in 's-Hertogenbosch, de Bovenkerk in Kampen en op het orgel van de Oude Kerk te Delft. Het concert zaterdag begint om 14.30 uur. fotomarcelledavidse BORSSELE Dorpshuis Vijver- zicht, 19.30-21.30 uur - Openbare Re petitie Bevelands Kerstkoor GOES Inloophuis Oase, Rooseveltlaan 87, ochtend - Inloop voor koffie en thee; Jeugdcentrum SMWO, De Spinne, 09.30-11.30 uur- Inloopspreekuur voor vragen over de computer; 13.00- 14.00 uur - Spreek uur van wijkagent in de wijkinfowinkel; Bibliotheek, 10.00- 11.30 uur - Digitaal Café; 's-Heer Els- dorpweg 12,13.30- 15.00 uur - Eerste Mantelzorgcafé; Magdalenazaal, Zusterstraat 5, 14.00-16.00 uur - Inloopsoos Vrou wengilde Goes; In gang Historisch Museum, Singel straat 13,14.00- 15.30 uur - 't Gilde de Bevelanden houdt gratis stads- rondleiding; Ostrea Lyceum, 19.00 uur - Cursus Frans voor beginners HEINKENSZAND Westdijk 3,10.30 en 14.00 uur - Rondlei dingen door Klom penmakerij Traas KAMPERLAND Jacobadijk 10, 13.30-16.00 uur- Ezelwandeling in groepsverband KAPELLE De Vroone, C.D. Vereekestraat 74, 09.00-11.30 uur- Activiteit 'Houtsnij den'; 13.00-17.00 uur - Biljarten voor senioren; 19.15 uur- Bridgeavond KLOETINGE Geerteskerk, 13.3- 16.00 uur - Open stelling kerk en ten toonstelling 'Kloe- tinge voor en na de reformatie' KRUININGEN Reimerswaalhal, 09.30-10.30 uur- Bewegingsuur voor 50+ RILLAND De Nieuwe Vlied berg, 10.00-11.15 uur - Wandelen in groepsverband YERSEKE Zorgcentrum Moer- zicht, 10.00-11.15 uur - Wandelen in groepsverband Unieke eigen service Uitstekende garantie Eigen montageafdeling Realistisch foto-ontwerp Alles in één hand! Uitsluitend topkwaliteit 7 Nederlands fabricaat Persoonlijk advies Duidelijke informatie Heldere afspraken Korte lijnen ,,Uw I ,KeuKenl Spei aa raaR Kloosterweg 6 4421 PV Kapelle Industrieterrein 'De Smokkelhoek' Tel. 0113 - 33 00 04 KEUKENSTUDIO SSK-KEUKENSTUDIO.NL KELLERKEUKENS.NL ORGELCONCERT

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 69