II Aan elk dier hier zit een verhaal vast 7 Op zoek naar de mooiste plekjes in je eigen omgeving Big Draw; een internationale be weging die tot doel heeft zoveel mogelijk mensen aan het tekenen te krijgen. Ook de musea van Schouwen-Duiveland hebben tij dens de Maand van de Geschiede nis tekenactiviteiten op het pro gramma staan. Zondag 1 oktober wordt de aftrap gegeven voor het aanleggen van de schatkaartenver zameling van Dreischor. Bentlage geeft dan een (gratis) workshop schatkaart tekenen voor alle leef tijden. Van 13.00 tot 15.00 uur. De hele maand oktober kan iedereen op eigen gelegenheid verder speu ren en tekenen, met behulp van de spullen in de kist. Studio Onbekommerd is te vin den aan de Zuidstraat 2 in Drei schor. GREVELINGENWEEK Activiteiten in de Maand van de Geschiedenis Tijdens de Maand van de Geschiedenis kun je de mooiste plekjes van Dreischor ontdekken op een inspirerende manier. Met behulp van zelfgemaakte schatkaarten zie je het dorp toch nét weer even anders. Voor geschiedenis loopt El len Bentlage van Studio Onbekommerd uit Drei schor niet meteen warm. Maar als het thema van de Maand van de Geschiedenis 'geluk' is, gaat ze los. Met een schatkist met schatkaar ten voor de deur spoort ze mensen de hele maand oktober aan op zoek te gaan naar de mooiste plek jes in Dreischor. Dat kan een plek zijn waar een monument staat, of waar mooie bloemetjes groeien. Of misschien is het wel je eigen voordeur. „Maar iets wat je heel mooi vindt, daar word je gelukkig van. Tenminste, zo ervaar ik het." In de schatkist zitten instructies en materiaal waarmee mensen hun eigen schatkaart kunnen teke nen met als eindbestemming een plek in Dreischor die ze prachtig vinden. Een volgende bezoeker kan die schatkaart weer gebruiken om de schoonheid van het dorp te ontdekken. „Je speurt eigenlijk naar een schat waarvan je niet pre cies weet wat het is, maar je komt ondertussen ook langs andere mooie plaatsen. Zo kijk je ook eens op een andere manier naar het dorp." Met de schilderijlijstjes die ze in Van iets watje heel mooi vindt, word je gelukkig de schatkist stopt, is het hetzelfde verhaal. Je kunt er details uit je omgeving mee uitlichten en even tueel op de foto zetten. „Drei schor is natuurlijk een mooi histo risch dorpje waar heel veel te zien is. Zelf woon ik hier nu zeventien jaar en nog steeds als ik rondloop heb ik dat gevoel van whaaa... Ik kan echt gelukkig worden van wat ik zie." Met de schatkaarten sluit Bentlage meteen ook aan bij The In twee grote vitrines staan tientallen opgezette dieren. Allemaal patiënten van De Mikke die het uiteindelijk niet gered hebben. Een oehoe, een ooievaar, een kiekendief, een reetje. „Aan elk dier zit een ver haal vast", vertelt Coby Louwerse. De ene is een slachtoffer van olie vervuiling, de ander van verkeer, de volgende van katten, het kan van alles zijn. „Maar 90 procent van de dieren in de vitrines is ge storven door toedoen van de mens. Daar willen we de iedereen wel van bewust maken." De dieren zijn opgezet door Wim Phaff van Bio Art, dankzij een bijdrage van de Lions Club Vlissingen, zegt Louwerse. „De binnenkant en buitenkant van het educatief centrum hebben we kunnen opknappen door twee le gaten die we hebben ontvangen." Het gebouw is 22 jaar oud en was dringend aan een opknapbeurt toe. „We geven vaak presentaties op scholen en nu kunnen we ze ook goed hier ontvangen." Kinderen vinden het geweldig om de dieren te kunnen zien, weet Louwerse. Daarom organi seert De Mikke ook educatieve feestjes voor kinderen die meer willen weten over de natuur. „We gaan het centrum zeker vaker ge bruiken", beaamt Louwerse. Vogel- en zoogdierenopvang De Mikke, in Park Toorenvliedt in Middelburg, bestaat volgend jaar 35 jaar. Dat zal zeker ook worden gevierd. woensdag 20 september 2017 3D Schatkaarten wij zen de weg Er zijn zo veel mooie plekken te vinden op Dreischor, vindt Ellen Bentlage. De monumentale Ring met kerk is de meest in het oog springende, maar er valt ook veel verborgen schoonheid te ontdekken. FOTO'S DIRK -JAN GJELTEMA Het is in oktober niet al leen Maand van de Ge schiedenis, het is tijdens de herfstvakantie - van 13 tot en met 21 oktober - ook nog Grevelingen- week. Ellen Bentlage van Studio Onbekom merd uit Dreischor orga niseert activiteiten en workshops in het kader van zowel themamaand als -week. Geïnspireerd door het thema geluk van de Maand van de Geschiedenis geeft ze een workshop 'Schrijven over geluk' (vrijdag 13 oktober) en een keramiekworkshop 'Jouw geluksgeschiede- nis in een schaal' (zon dag 15 oktober). In het kader van de Gre- velingenweek houdt Bentlage verder een sessie Tai Chi/Qi Gong op de steiger bij Dreischor en verzorgt ze een workshop land- art langs de oever van de Grevelingen. Beide activiteiten zijn op zater dag 14 oktober. Steeds weer vindt Bentlage in spiratie in haar directe omgeving. „Het Greve- lingenmeer is natuurlijk prachtig. Er ligt hier zo veel voor het oprapen. Vraag is wel: wat doe je er mee?" Meer info en inschrij ven: studioonbekom- merd.nl. Zie ook: maandvande- geschiedenis.nl Esme Soesman Dreischor - Ellen Bentlage De schatkist is nog in de maak. Vanaf 1 oktober kunnen ande ren er schatkaarten uithalen (lenen) of eraan toevoegen. De Mikke in Middelburg heeft een nieuw educatief centrum. De vogel- en zoogdierenopvang gaat nu vaker scholen en groe pen ontvangen voor presenta ties. En kinderen vanaf 8 jaar kunnen er een educatief ver jaardagsfeestje houden. Maurits Sep Middelburg Emy Ridderbos, Cynthia Ho- gesteger en Milla Ignatia kun nen de vogels - nu ze zijn opge zet - van heel dichtbij bekijken. FOTO LEX DE MEESTER

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 62