C 5 f Ift •O 9 €70 €50 €100 VRAAG EN AANBOD WAT MAG'T KOSTEN? - Te koop: unieke kinderhoogslaper voor uw prins, prinses, ridder of jonkvrouw. Met die woorden biedt Jochum de Kort het 'kasteel' aan waarin zijn zoons jarenlang sliepen. Hij bouwde de hoogslaper tien jaar geleden met zijn vrouw. nze drie zoons hebben alle drie in dit bijzondere bed geslapen", vertelt Jochum de Kort uit Middelburg. „Welke jongen droomt er niet van om een ridder te zijn? Vandaar dat ik een speciaal bed wilde maken." Daarnaast speelde ook de ligging van het huis een rol. „We wonen in de binnenstad van Middelburg met uitzicht op de abdij. Vanuit één kamer kijk je door het dakraam uit op de grote toren, de Lange Jan. Iets van die toren wilde ik terug laten komen." Vanuit die gedachte begon De Kort bijna tien jaar geleden aan de klus: een kasteelbed maken. Het bleek tijdrovender dan gedacht. „Een enorm leerproces zou ik het willen noemen. Van het ophalen van het hout tot de afwerking: alles deden we zelf. Ik wilde per se ronde torens, want dan pas zou het echt op een kasteel lijken." De Kort had tijd kunnen besparen DE CONCURRENTIE als hij voor vierkante torens had ge kozen. „Met een dun plaatmateriaal hebben we de rondingen afgewerkt, dat ging moeizaam. Het lukte maar niet om het strak te krijgen en toen moest er nog plakplastic overheen. We hebben heel wat uurtjes ge zwoegd. En dan heb ik het nog niet over het plamuren, schuren en lak ken." De Kort schat dat in het bed onge veer tachtig werkuren zitten, ver deeld over vier weken. „Ik werk als leerkracht op een praktijkschool en mocht een week lang gebruikmaken van de houtwerkplaats. Alle machi- Pas als er vriendjes kwamen spelen, vonden ze het bed plots weer bijzonder nes en materialen had ik bij de hand en bovendien was er ruimte genoeg om alles uit te stallen." Het bed is van alle gemakken voor zien. In de onderkant van de linker toren zit een kledingkast verstopt, de bovenkant kan als nachtkastje ge bruikt worden en onder het bed is speelruimte. Je zou verwachten dat de kinderen het heel speciaal vinden, maar alles went, weet De Kort. „Voor onze zoons was het niet meer dan normaal dat ze in hun eigen kasteel sliepen. Pas als er leeftijdsgenootjes kwamen spelen, werd het bed plots weer bijzonder." Regelmatig hebben de jongens van De Kort met zwaard en schilden in het bed geposeerd, maar inmiddels vinden ze zichzelf te oud om nog in de hoogslaper te liggen. „De jongste van 7 jaar wil liever naar een gewoon bed, dus is verkopen de enige optie. Ik ben wel eerlijk, het bed gaat niet voor elke prijs weg. Het is origineel, in prima staat en er is veel tijd en geld in gestoken." woensdag 20 september 2017 PT Gamers hebben een hoop over voor hun hobby. Hoeveel tellen ze precies neer voor een computerspel? Or Kliff Koopman (22) uit Burgh- Haamstede: „Voor een computerspel heb ik maxi maal 70 euro over. Dan moet het wel een topspel zijn, waaraan ik jaren plezier beleef. Voet balspel FIFA is mijn favoriet. Andere spellen waar ik in geïn vesteerd heb, zijn Call Of Duty en For Flonor. Of downloaden een optie is? Zeker niet. Zonde van mijn computer. Grote kans dat na installatie een hoop andere games niet meer werken." Esmeé Ooms (20) uit Burgh- Haamstede: „Het hoogste bedrag dat ik ooit betaalde voor een com putergame was 100 euro. Ik heb in totaal zo'n vijftien spellen ge kocht, waaron der The Sims, God Of War en World Of War- craft. Deze kocht ik toen ze net uit waren. Als ik eerlijk ben, kijk ik niet naar de prijs. Als ik het wil hebben, koop ik het. Gelukkig speel ik ook de gra tis online spel len, dat scheelt weer in de kosten." Katarina van Eek (19) uit Middelburg: „In mijn kast staan zo'n vijf tig computer spellen. De meeste kon ik goedkoop in slaan, maar er zitten uitschie ters tussen. Bijvoorbeeld Overwatch, dat kostte 50 euro. En GTA 5 kostte ook zoiets. Die spellen kocht ik meteen toen ze uitkwamen, zodat ik kon meepraten met vriendin nen. Meestal koop ik games in de uitver koop. Bijvoor beeld twee voor 5 euro." Het bij zondere bed gaat niet voor elke prijs weg. FOTO RUBEN OREEL Object zelfge maakte kasteel hoogsla per Verkoper Jochum de Kort (42) uit Middel burg Prijs n.o.t.k. Gezien op Prikbord Ridders nemen afscheid van hun bed Hans Puik Boomhut- bed, 399 euro, Rotter dam (Markt plaats) Zelfge maakte hoogslaper, 300 euro, Rijsenhout (Marktplaats) Hoog slaper in de vorm van een boomhut, 275 euro, Lelystad (Markt plaats)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 53