voor geschorste Boogerd li Zeventienklapper helpt Duiveland niet verder Debuut zonder franje voor Klomp m 13 3W0EER Oliehd 2V - V- ters. Ze trainden gisteren voor de vierde en laatste keer samen voor de start van de vijftiende Kustma- rathon. „Ik heb helaas nog geen training met het team kunnen volgen", be kende de 45-jarige ex-beroepsren- ner, tegenwoordig actief als wiele- ranalist. „Ik train voor mezelf, maar het is halen en brengen. Ik word ook ouder en heb niet heel veel tijd. Pas de laatste weken ben ik weer echt serieus bezig." Stressfractuur De Kustmarathon van dit jaar wordt overigens niet zijn eerste marathon. Hij liep er in 2014 al een, in New York. „Die heb ik niet uitge lopen, omdat ik toen last kreeg van een stressfractuur bij mijn scheen been. Daar moest ik drie maanden van herstellen. En ik was eigenlijk op weg naar een goede tijd, want ik liep op schema voor een tijd onder de drie uur." Een marathon in een tijd onder de drie uur afleggen heeft hij al uit zijn hoofd gezet. „Het parkoers van de Kustmarathon is ook veel anders dan dat in New York natuurlijk, maar ik wil wel een fatsoenlijke tijd lopen", klonk het strijdvaardig. „Dat prestatieve gaat er niet uit denk ik. Laatst liep ik de Evers Staat Ik heb blijkbaar een groot duurvermogen. Ik loop alleen wel als een nijlpaard Op Run. Dan wil ik toch als eerste die streep over." Boogerd vindt het dan ook jam mer dat een andere oud-profwiel- renner - Johnny Hoogerland - zich heeft afgemeld. 'De Zeeuwse Leeuw' kreeg al voor de inschrij ving open werd gesteld een wild card, maar meldde zich af met een blessure. „Nu zal ik de echte reden voor zijn afmelding geven", lachte Boogie, die met Hoogerland werkte bij Team Roompot-Nederlandse Loterij. „Johnny is gewoon bang om door mij geklopt te worden. Hij heeft die blessure gefingeerd!" Voor Boogerd is zijn Kustmara thon eigenlijk al geslaagd als hij hem uitloopt. „Maar als ik langs dat bord met de tijd erop loop, wil ik wel een mooie tijd zien. Ik heb be grepen dat de tijdslimiet zes uur is. Dat moet in ieder geval wel lukken. Dan kan ik zelfs nog ergens onder weg stoppen, ja, maar dat zal ik niet doen. Ik stop nooit onderweg. Als wielrenner heb ik blijkbaar toch een groot duurvermogen opge bouwd. Het ziet er alleen echt niet uit hoor, als ik loop", zei het met een knipoog. „Ik loop als een nijl paard." Poule 3: SKNWK-Philippine 1-2 (1-2). Jordi van Breemen 0-1, Dion de Jonge 1-1, Ronald van de Weege 1-2. FC Oss-Almere City 0-2: Bij FC Oss kreeg de van NAC gehuurde Daan Klomp voor het eerst een basisplaats. De verdediger uit Wissenkerke viel onlangs wel al in tegen FC Dordrecht. Klomp was gisteravond de enige Zeeuw die in actie kwam bij FC Oss, want Istvan Bakx zat op de tri bune. De aanvaller werd ge spaard door trainer Klaas Wels, omdat FC Oss vrijdagavond in de Jupiler League opnieuw aan treedt tegen Almere City. Klomp was in de 82ste minuut met een kopbal nog dicht bij een treffer, maar kon niet voorkomen dat de bezoekers doorbekerden: 0-2. Helmond Sport-SC Cambuur 1- 5: Voor Helmond Sport-trainer Roy Hendriksen stond er een bij zonder weerzien op het pro gramma met zijn vriend en col lega-trainer Marinus Dijkhuizen, die sinds dit seizoen de scepter zwaait bij SC Cambuur. Hen driksen zag zijn ploeg na een o- 2-achterstand en twee rode kaar ten nog de aansluitingstreffer (1- 2) maken. Even leek Helmond met negen man nog te kunnen stunten, maar het slotakkoord was met drie doelpunten duide lijk voor de Friezen. GVVV-FC Dordrecht 1-0: Trainer Gérard de Nooijer beleefde wei nig plezier aan het bekeravondje in Veenendaal. Dordrecht verloor met 1-0 van de tweede divisio nist dankzij een treffer van Sou fiane Laghmouchi, na een blun der van keeper Nick Wolters. Ju lius Bliek kon het verschil ook niet maken voor Dordrecht. Hij moest negentig minuten lang Klomp was in de 82ste minuut met een kopbal nog wel dicht bij een treffer toekijken vanaf de bank. 1: Bij Eindhoven moest Augus tine Loof genoegen nemen met een plaats op de bank. Hij zag in valler Mart Lieder in de 75ste mi nuut - koud in het veld - de be slissende 0-1 voor de Eindhove- naren maken. Barendrecht-Go Ahead Eagles 1-3: Lionel Fitsch begon op de bank bij Barendrecht, dat verras send op voorsprong kwam. Uit eindelijk werd Eagles-speler Sam Hendriks met twee treffers de matchwinnaar namens de bezoe kers. Fitsch kreeg geen speelmi nuten meer. woensdag 20 september 2017 fck-rHtf 2 Sr* - Michael Boogerd In poule 44 van het bekertoer nooi verloor Oostkapelle met 5-1 op eigen veld van Heinen- oord. Duiveland verpletterde Vosmeer met 17-1, maar heeft niets aan die uitslag. Poulege- noot FC de Westhoek klopte Steen met 4-2 en bekert als poulewinnaar in poule 22 wel een rondje verder. Klaas Verspoor Vlissingen Poule 44: Oostkapelle-Heinen- oord 1-5 (0-1): 0-1, 0-2, Sjoerd Ver hulst 1-2,1-3,1-4,1-5. Poule 22: Duiveland-Vosmeer 17- 1 (8-0): Chris Koreman 1-0, Marcel Zwager 2-0, Robbert de Bruine 3- 0, Robbert de Bruine 4-0, Chris Koreman 5-0, Ronald Zwager 6-0, Marcel Zwager 7-0, Ronald Zwa ger 8-0, Chris Koreman 9-0, Mar cel Zwager 10-0, Robbert de Bruine 11-0, Chris Koreman (pe nalty), 12-0, Barry Steenpoorte 13- 0, Vosmeer 13-1, Leen Dooge 14-1, Chris Koreman 15-1, Dylan van Klin ken 16-1, Ronald Zwager 17-1. FC De Westhoek-Steen 4-2 (4-1): Mark de Feiter 1-0, Mark de Feiter 2-0, Mark de Feiter 3-0, Chris Zee- gers 3-1, Delano Westerink 4-1, Kenny Verhage 4-2. Poule 66: 's-Heer Arendskerke- Apollo'69 4-3 (3-3): Jean-Paul Harthoorn 0-1, Robin Korsuize 0-2, Pascal Korsuize 0-3, Justin Ie Conté 1-3, Robin Goedegebure 2- 3, Robin Goedegebure 3-3, Ri- cardo Kriekaard 4-3. in het diepe' Stef de Backer (21) in actie tijdens de oefenwedstrijd tegen zijn oude club Deinze. De verdediger miste de duels met Jodan Boys en Ter Leede door een blessure. Verschillende Zeeuwen konden gisteravond aantreden met hun club tijdens de eerste ronde van het KNVB-bekertoernooi. Het leverde een primeur op voor Daan Klomp bij FC Oss. Helmond sport-trainer Roy Hendriksen kreeg een pak slaag van vriend Marinus Dijk huizen. Gérard de Nooijer bla meerde zich met FC Dordrecht op bezoek bij GVVV. Menno Kole Vlissingen foto SJAAK VAN DER SALM Sparta Nijkerk-FC Eindhoven 0- A Daan Klomp (hier op archief beeld) maakte zijn basisdebuut bij FC Oss. FOTO PRO SHOTS/JOEP LEENEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 41