Kustmarathon is een uitkomst O O) 0) O 12 ZE Ultieme afsluiter van wielerseizoen Philippine-Terneuzen op zaterdagavond Kraaiepikkers gaan hardlopen KNVB BEKER EERSTE RONDE Stef de Backer hoopt vanavond tegen FC Lissezijn rentree te maken. De verdediger (21) wordt gehuurd van Deinze. Wielerliefhebbers kunnen samen met de profs het seizoen afsluiten op Neeltje Jans op 14 oktober. Deelnemers aan de Tacx Classic Zeeland finishen op de locatie waar enkele uren later de profs van de Tacx ProClassic aan komen. Speciaal voor de toerfietsers is er een plek op de eerste rij gereserveerd. De start en finish zijn gesitueerd op Neeltje Jans. De 75 en 130 kilometer lange parkoersen onder meer langs Zeeuwse eilanden, over de Zeelandbrug en door Zierikzee. Speciaal voor gezinnen is er een familietocht van dertig kilometer. Kinde ren tot twaalf jaar kunnen hier gratis aan deel nemen. Het parkoers gaat vanaf Neeltje Jans richting Renesse en Burgh-Haamstede. De derby in de derde klasse van het zondag voetbal tussen Philippine en Terneuzen wordt ook dit seizoen op zaterdagavond gespeeld. Het duel stond voor zondag 8 oktober op de agenda, maar is nu vastgesteld op zaterdag 7 oktober. De aftrap in Philippine is om 20.00 uur. Vorig seizoen werd Philippine-Terneu zen ook op zaterdagavond gespeeld. Op 8 ok tober 2016 won Terneuzen toen met 3-5, mede dankzij drie treffers van de naar het Belgische FC Meetjesland vertrokken Can Kiran. Op de Zeeuws-Vlaamse derby kwamen toen 800 toeschouwers af. In Lewedorp wordt op zondag 24 september de eerste Kraaieloop gehouden op initiatief van carnavalsvereniging De Kraaiepikkers. Op een vergadering kwam het idee naar boven om eens iets anders te organiseren en dat werd een loopevenement. Het organisatie team onder aanvoering van Peter Kuyper heeft met hulp van de Zwaakseweelloop en Marianne de Kok een leuk programma opge zet. Om 13.30 uur gaat de jeugd van start voor een 1 kilometer lange loop. Klokslag 14.00 uur is de start voor de hardlopers over 7.5 en 15 km en een kwartier later kunnen de wandelaars aan de bak voor de 7.5 km. zv Kerkhove Siebe Schets Bruijn Bruin Dat de bekerwedstrijd tegen FC Lisse leeft in Hoek, blijkt onder meer uit de twee bus sen die vanmiddag gevuld met sponsors en suppor ters richting de club in de Bollen streek rijden. Veel inzittenden zullen zich afvragen of de Zeeuws-Vlaamse hoofdklasser zich kan oprichten, na twee pijn lijke nederlagen op rij. De kans is aanwezig dat trainer Jannes Tant weer een beroep kan doen op Stef de Backer. Toeval of niet: nadat de Belgische verdediger geblesseerd raakte, ging Hoek twee keer on deruit. Op de laatste training voor het uitduel met Jodan Boys (2-1-ne- derlaag) liep De Backer een spier blessure op. Hij zat in die periode met zijn hoofd vooral bij zijn her examens, miste enkele trainingen omdat hij moest studeren en was vermoeid. „Ik sliep minder uren dan normaal", vertelt De Backer. „Twee, drie jaar geleden heb ik tij dens een examenperiode het zelfde meegemaakt. Toen raakte ik ook geblesseerd." De 21-jarige verdediger wordt dit seizoen door Hoek gehuurd van Deinze. Half mei kwam de hoofd klasser rond met de Belgische club, maar daarna bleef het lang onduidelijk of De Backer wel echt FC LISSE naar Hoek zou komen. „Ik zat vo rig seizoen vaak op de bank en wilde nu weer spelen", legt hij uit. „Hoek heeft goed contact met Deinze, maar omdat er nog een verdediger vertrok wilden ze me eigenlijk niet meer laten gaan. Na flink wat pushen over en weer kon ik toch naar Hoek." Hij kende de club alleen van naam. „Voor mij was het wel een beetje een sprong in het diepe. Ik heb aan wat mensen gevraagd wat voor club het was en wat ik zou kunnen verwachten bij Hoek." Hoe bevalt het tot nu toe in Ne derland? De Backer: „Goed. In Nederland willen ploegen altijd voetballen. Dat ligt me wel. In België wordt toch een an der soort voetbal gespeeld." Moeilijke fase De Backer kende een sterke voor bereiding en veroverde al snel zijn plek, centraal achterin naast Kim van den Bergh. Tegen Jodan Boys en Ter Leede moest hij door zijn blessure echter noodgedwongen toekijken. „Ik baalde echt dat ik niet kon spelen en de ploeg niet kon helpen", zegt hij. „We zitten door die twee nederlagen nu in een moeilijke fase, maar daar moe ten we samen ook weer uit komen. Als we gaan voetballen zoals we dat tijdens een aantal wedstrijden in de voorbereiding hebben ge daan, moet dat lukken." Van FC Lisse, vanavond de te genstander in de tweede ronde van de KNVB beker, weet hij niet zo heel veel. „Ik heb wel wat opge zocht op internet, maar de trainer zal ons weer goed voorbereiden. Iedereen moet daar een goed re sultaat willen halen", zegt De Bac ker, die in Aalst bedrijfsmanage ment studeert. Hoe is het eigenlijk afgelopen met die herexamens? „Ik heb driekwart gehaald, met goede resultaten. Dat was dan weer wel positief." Boogerd verschijnt over ruim twee weken als lid van het ZLM Kustma- rathonteam aan de start in Burgh- Haamstede. De verzekeraar rekru teerde prominente Zeeuwen als de broers Dennis en Gérard de Nooijer en Huub van Noorden (winnaar van de Kustmarathon 2013), col lega's, relaties uit het eigen net werk, ZLM-klanten en ex-topspor- woensdag 20 september 2017 WIELRENNEN VOETBAL Beeld uit de derby van vorig seizoen, die Terneuzen met 3-5 won. foto peter nicolai ATLETIEK Eloy Raas kwam in de Ronde van Ooster hout als derde over de finish. De wielrenner uit 's-Heer Hendrikskinderen kwam al snel voorop te zitten met Abe Celi en de Duitser Theo Reinhardt. Na 80 kilometer koers moest Raas genoegen nemen met de derde plaats. Rein hardt won het criterium. In het eindklassement over 15 verreden criteriums voor elites en be loften in Zeeland en West-Brabant eindigde Raas ook op de derde plaats. In Retranchement wordt zondag de Dwars door de Zwingeul gelopen. Om 10.15 uur start het evenement met een korte loop voor de jeugd. Om 10.30 uur zal het startschot klinken voor de wedstrijd over 7.5 kilometer. Inschrij ven kan bij Strandpaviljoen De Zeemeeuw. i Tennisster Lesley Kerkhove uit Zie rikzee heeft samen met de Wit-Russische Lidziya Marozava de kwartfinale be reikt op het WTA- toernooi van Gu angzhou. Het als derde geplaatste koppel speelt van daag in China voor een plaats bij de laatste vier. 2-2 Jong FC Twente speelde gisteren een oefenwed strijd met 2-2 ge lijk tegen Jong FC Utrecht, dat uit komt in de Jupiler League. Siebe Schets uit Vlissin- gen was één van de doelpuntenma kers aan de kant van de Tukkers. 2 Dion Bergmans uit Hulst wist twee kwalificatierondes te overleven, alvo rens hij werd uit geschakeld op de Grand Prix drie banden in Capelle aan de IJssel. Twee Zeeuwen daar zijn wel actief op het hoofdtoer nooi: Jean Paul de Bruijn en Richard de Bruin. 'Hoek was een sprong Barry van der Hooft Hoek Op 4 april 2015 troffen Hoek en FC Lisse elkaar voor de laatste keer. Hoek won het thuisduel in de topklasse met 3-0, door goals van Sam de Munter, Kyle Doesburg en Guil- laume Clinckemaillie. Twee maanden later de gradeerde Hoek uit de top klasse, FC Lisse - dat de thuiswedstrijd eerder dat seizoen met 2-0 had ge wonnen - eindigde dat sei zoen op de elfde plaats. Een jaar later vond FC Lisse zich aan het eind van de rit terug op de voorlaat ste plaats. Het redde het vege lijf in de nacompetitie, tegen Staphorst. In het sei zoen 2015-2016 startte de club daardoor in de derde divisie. Daarin presteerde het af gelopen seizoen boven ver wachting. FC Lisse ein digde op de tweede plaats, met vijf punten minder dan kampioen IJsselmeervo- gels. In de nacompetitie re kende FC Lisse vervolgens af met Dongen en Harke- mase Boys, waardoor het naar de tweede divisie pro moveerde. Daarin wacht de formatie van trainer Robbert de Rui ter nog op de eerste zege. Het verloor van FC Lienden (3-0) en speelde gelijk tegen HHC Hardenberg (2-2) en VVSB (1-1). Het duel met Katwijk werd za terdag afgelast. FC Lisse mist vanavond één van haar beste spelers. Martin van Eeuwijk kreeg tegen HHC Hardenberg een rode kaart en is voor vijf duels geschorst. Michael Boogerd biechtte al in 2013 op dat hij als wielerprof do ping had gebruikt, maar werd pas begin 2016 voor twee jaar geschorst door de internatio nale wielerunie UCI. „Ik mag nog steeds ook geen officiële mara thon lopen, maar omdat de Kustmarathon niet aan de Atle- tiekunie verbonden is kan ik ge woon aan deze wedstrijd mee doen", vertelde hij. Mitchell Minnaard Vlissingen A Michael Boogerd tijdens de Evers Staat Op Run. fotoanp a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 40