9 i gin m a r STRAKS PZC ONLINE Het mag dan een 'poppenkast' ge noemd worden, ik vind al die tradi ties wel mooi. #prinsjesdag den is even groot als het kleinste re- creatie-eiland in het Veerse Meer. Doeleman en Jobse wijzen erop dat op de plek waar de Zeeuwse Lagune moet komen nu vaak binnenvaart schepen liggen aangemeerd. „Het eiland is nauwelijks langer dan twee flinke binnenvaartschepen achter elkaar. We wilden niet dat het veel meer impact zou hebben." De gebouwen gaan grotendeels schuil achter kunstmatige duinen waarin helmgras en duinstruweel zijn toegepast. Daarin zijn alle trap portalen en galerijen verwerkt. De meeste auto's zijn onzichtbaar, om dat op het grootste eiland een on dergrondse parkeergarage komt. Om de Zeeuwse Lagune mogelijk te maken moet de gemeenteraad van Noord-Beveland het bestem mingsplan wijzigen. Volgens Doe leman zou dat een logisch vervolg zijn op eerdere bestuurlijke afspra ken. Er is haast bij, want de provin cie toetst de wijziging van het be stemmingsplan aan het omge vingsplan. Volgens het huidige om gevingsplan is de Veerse Dam een toeristische hotspot waarop recrea tieve voorzieningen mogen worden ontwikkeld, waaronder een hotel. Begin volgend jaar wordt een nieuw ontwerp-omgevingsplan van kracht, waarin rekening is ge houden met de Zeeuwse Kustvisie. Daarin hebben overheden, recrea tie-ondernemers en milieu-organi saties afgesproken dat op de Veerse Dam niet mag worden gebouwd. De gemeenteraad van Noord-Be veland heeft een onderzoek laten uitvoeren naar alternatieve locaties voor de Zeeuwse Lagune, ook bui ten de gemeentegrenzen. Doele man heeft daaraan meegewerkt, maar het was nooit zijn bedoeling af te zien van de Veerse Dam. „Dat alternatievenonderzoek is heel lang over mij maar zonder mij gegaan. Wij hebben twee keer om tafel ge zeten en gezegd dat het redelijk is om ternatieve locaties met de Zeeuwse Lagune te vergelijken. De kenmerken daarvan zijn een goed exploiteer baar appartementenhotel op een super aantrekkelijke plek in de na bijheid van water. Ik ben benieuwd wat er uitkomt." De verwachting is dat de ge meen teraad zich volgende maand uitspreekt over het nieuwe plan voor de Zeeuwse Lagune. Doeleman heeft de afgelopen dagen alle par tijen bijgepraat. Hij hoopt dat zijn argumenten gehoor vinden. „Het kan alle kanten op. Ik durf het niet te voorspellen." woensdag 20 september 2017 PC WHATSAPP DE REDACTIE De PZC is ook bereikbaar via Whatsapp. Heeft u een foto of een video van een nieuwsgebeurtenis die u wilt delen met de rest van Zeeland? Stuur hem ons door via Whatsapp. Het nummer is 06-20418849. Voeg de redactie toe aan uw contactenlijst in uw te lefoon. Op deze manier kunt u snel nieuwstips, foto's en video's doorsturen naar de PZC. Vergeet niet daarbijj uw naam en woonplaats te vermelden, zodat we die bij de foto kunnen publiceren. Voor ingezonden foto's en video's wordt overigens geen financiële vergoeding gegeven. TWITTER Floris Spronk @floris_spronk Zoals de traditie voor schrijft, vertrokken koning Willem-Alexander en konin gin Maxima gisteren rond 13.00 uur met de Glazen Koets van Paleis Noord einde naar de Ridderzaal. Daar las de koning de troonrede voor, waarin dit jaar werd verwezen naar de ravage op Sint Maarten, de positieve economische ontwikkelingen in Neder land en de terroristische aanslagen in de wereld. ONLINE TOP 5 1. Honderden Zeeuwse straten kunnen extreme re genbui niet aan 2. Duikboot uit WO I ge vonden in Noordzee, 23 li chamen nog aan boord 3. Belg verkoopt superduif Nadine met pijn in zijn hart voor megabedrag 4. Bijna intacte duikboot gevonden in Belgisch deel Noordzee 5. 'Nee, dit is tol. Voor de tunnel. Fijne dag nog, Kijk op www.pzc.nl of @pzcredactie ri facebook.com/depzc @pzcredactie LEGENDA Aangewezen plek voor de Zeeuwse Lagune Vorige plan, één schiereiland even- Nieuwe plan; tuele al- vier eilanden In het ontwerp is rekening gehouden met de zichtlijnen richting Veere. illustratie: dezeeuwse lagune bv

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 37