Aan elk dier hier zit een verhaal vast actes Specula** 7 Bezwaren van Vlissingen en de provincie terzijde geschoven Juristen gaan uitzoeken of de gemeente Middelburg door kan gaan met de plannen voor de bouw van 400 woningen in het gebied Essenvelt. Opening zaterdag 23 september In twee grote vitrines staan tientallen opgezette dieren. Allemaal patiënten van De Mikke die het uiteindelijk niet gered hebben. Een oehoe, een ooievaar, een kiekendief, een reetje. „Aan elk dier zit een verhaal vast", vertelt Coby Louwerse. De ene is een slachtoffer van olievervuiling, de ander van verkeer, de volgende van kat ten, het kan van alles zijn. „Maar 90 procent van de dieren in de vitrines is gestorven door toedoen van de mens. Daar willen we de iedereen wel van bewust maken." De dieren zijn opgezet door Wim Phaff van Bio Art, dankzij een bijdrage van de Li- ons Club Vlissingen, zegt Louwerse. „De binnenkant en buitenkant van het educatief centrum hebben we kunnen opknappen door twee legaten die we hebben ontvan gen." Het gebouw is 22 jaar oud en was drin gend aan een opknapbeurt toe. „We geven vaak presentaties op scholen en nu kunnen we ze ook goed hier ontvangen." Kinderen vinden het geweldig om de dieren te kun- nen zien, weet Louwerse. Daarom organi seert De Mikke ook kinderfeestjes voor kin deren die meer willen weten over de na tuur. „We gaan het educatief centrum zeker vaker gebruiken", beaamt Louwerse. Vogel- en zoogdierenopvang De Mikke, in Park Toorenvliedt in Middelburg, bestaat volgend jaar 35 jaar. Dat wordt ook gevierd. Woningbouw op Essenvelt zetten we door, aldus de Middelburgse wethouder Chris Dekker. Ondanks bezwaren van Vlissingen en de pro vincie tegen de bouw van vierhon derd woningen aan de zuidrand van Middelburg wil hij de plannen niet in de ijskast zetten. Dekker had deze week een ge sprek met gedeputeerde Carla Schönknecht over de problemen die zijn ontstaan over de woning bouwplannen van de Walcherse gemeenten. Het lukt de drie ge meenten namelijk niet om samen afspraken te maken over de te bou wen aantallen. Daarop greep de provincie in. Ze heeft alle plannen bevroren die nog niet worden uit gevoerd. Ook laat ze een onderzoek uitvoeren naar de woningbehoefte op Walcheren. Ze hoopt dat op ba sis daarvan de drie gemeenten in 2018 het wel eens worden over hun woningbouwplannen. Het probleem is echter, aldus Dekker, dat de provincie vindt dat de bestaande afspraken over de wo ningbouwplannen tot 2022 ook niet meer gelden. In dat geval verdwijnt ook Essenvelt in de ijskast. En dat is iets wat Dekker echt niet wil. Hij vindt dat op basis van de oude af spraken de gemeente door kan gaan met de planvorming voor woning bouw tussen de Erasmuswijk en Oost-Souburg en daar vervolgens over enkele jaren ook kan bouwen. „In fasen. We willen de bouw over een flink aantal jaren uitsmeren." Het gesprek dat hij had met de gedeputeerde was volgens hem Het gesprek was verhelderend, maar we blijven het oneens met elkaar verhelderend. „Maar we blijven het oneens met elkaar." Dekker zei dan ook dat juristen nu gaan kijken of de gemeente het gelijk aan haar kant heeft. Hij kan nog niet zeggen wanneer daar duidelijk over is. Wel dat de gemeente mogelijk bezwaar zal aantekenen als blijkt dat de pro vincie de bouwplannen van Essen velt kan tegenhouden. Ook Vlissin gen vindt trouwens dat in Essenvelt niet gebouwd mag worden, omdat die gemeente zelf in Souburg- Noord nog woningen wil bouwen. Volgens Dekker is nu duidelijk dat de woningbouwplannen voor Sint Laurens en Cleene Hooge voorlopig niet door kunnen gaan door de opstelling van de provincie. Wel wil hij toestaan dat bij Sint Laurens een tiental zogenaamde Tiny Houses komen. Omdat het om een proefproject gaat, kan dat wel. Nét wat makkelij'ker. AVA electro is verhuisd! Een grotere winkel, een ruimer assortiment, maar dezelfde persoonlijke service en kwaliteit. Kom langs en profiteer van onze spectaculaire openingsacties! Check ook onze vernieuwde website www.avaelectro.nl Ons nieuwe adres is Kanaalstraat 44, Oost-Souburg \n de v/inke\- woensdag 20 september 2017 De Mikke in Middelburg heeft een nieuw educatief centrum. De vogel- en zoogdie- renopvang gaat nu vaker scholen en groepen ontvangen voor presentaties. En kinderen vanaf 8 jaar kunnen er een edu catief verjaardagsfeestje houden. Maurits Sep Middelburg Emy Ridderbos, Cynthia Hogesteger en Milla Ignatia kunnen de vogels - nu ze zijn opgezet - van heel dichtbij bekijken. FOTO LEX DE MEESTER Wethouder zet Essenvelt door Emile Calon Middelburg -Chris Dekker, wethouder Nog drie dagen... ava Domotica Koffiemachines Huishouden Keuken Beeld en geluid Foto en video Persoonlijke verzorging Telefoon

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 35