Panden in binnensteden Goes en Middelburg vinden snel een nieuw doel De gaten die na faillissementen van landelijke winkelketens zijn ontstaan in Zeeuwse binnensteden, worden relatief snel weer opgevuld. woensdag 20 september 2017 pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl RinusKoolewerd gepest en is de schaamte en pijn nog niet kwijt ZEELAND4 Sjef Hermans bouwt met blokken, speelt in de blubber en hijst kinderbroeken omhoog. De 63-jarige is kleutermeester. Al veertig jaar staat hij voor de klas, waarvan ruim 25 bij de kleuters. En dat is voor een man wel heel bijzonder. zeeland5 Frank Balkenende Middelburg Failliete winkelketens hebben geen grote bressen geslagen in de Zeeuwse koopcentra. Dat blijkt uit een rapport van Dynamis Vast- goedconsultants en Makelaars over de Nederlandse winkelmarkt. Dynamis zoomt in het rapport in op Middelburg, Goes en Terneuzen. Vlissingen, waar één op de vijf win kels leeg staat, is buiten beschou wing gelaten. Het adviesbureau sig naleert dat een golf van faillisse menten in 2016 heeft geleid tot forse leegstand in winkelstraten. Het bekendste voorbeeld was V&D. Nog steeds gaan er winkels op de fles, maar het aantal faillissemen ten neemt wel af. In Zeeland valt op dat de gaten die omgevallen ketens hebben ge slagen in de binnensteden, relatief snel weer zijn ingevuld. In Middel burg is modewinkel Studio Blique in het voormalige pand van Aktie- sport gestapt en woonwinkel Indu strieel huist nu in het pand waar Schoenenreus zat. In Middelburg staat 8 procent van de winkelpan den leeg. Dat betreft ruim 2100 vierkante meter winkelvloeropper vlak. De lege panden bevinden zich vooral in minder drukke winkel straten. De toplocaties zijn zo goed als bezet, stelt Dynamis vast. Hoewel veel voormalige V&D- panden al een tijd leegstaan, be staan er gek genoeg weinig concrete plannen voor, signaleert het bu reau. In enkele gemeenten is beslo ten panden te slopen, om te bou wen naar woningen of kantoren of op te splitsen om verhuurkansen te vergroten. In Goes is dat laatste met succes gebeurd. Het kloeke pand aan het Schuttershof is in drieën geknipt. De Action, die aan de Houttuinen zat, is er al neergestreken. Binnen kort opent Vidrea Retail, de nieuwe eigenaar van de winkels van Char les Vögele, er een modewinkel. De derde huurder is slijterij Bie de Bolle, die verkast van Heinkens- zand naar Goes. De bovenverdie ping van de voormalige V&D krijgt een woonbestemming. Goes telt Er bestaan weinig concrete plannen voor leegstaande V&D-panden -Onderzoeker Dynamis ongeveer evenveel leegstaande winkels (9 procent) als Middelburg. De hoge leegstand in de beste win kelstraten (13 procent) noemt Dy namis opvallend. In Terneuzen staat 17 procent van de winkels leeg, ook op de beste lo caties. De voormalige Big Bazaar aan de Kersstraat staat bijvoorbeeld al vier jaar leeg. Het afgelopen jaar is wel bijna duizend vierkante me ter verhuurd, waarin de vestiging van de K2 Adventure Store aan de Noordstraat een groot aandeel had. Aan de Kennedylaan verrijst niet temin een nieuw winkel- en appar tementencomplex. Daar vestigen zich binnenkort Agrimarkt, Aldi, Jysk, Action en Carpetright. Hoewel de economie floreert en consumenten meer besteden, ziet Dynamis de winkelleegstand in veel middelgrote gemeenten niet dalen. Dat komt mede doordat mensen steeds vaker via internet spullen kopen. Desondanks nemen weinig gemeenten echt maatrege len om hun winkelhart compacter te maken. It FOTO RUBEN OREEL .•"Citu Gaten failliete ketens gevuld

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 29