25 Rossi wil nu al weer racen Hogenkamp en Rus verder Hij won met Manchester United zes keer de Premier League en eenmaal de Champions League. Twee jaar na zijn voetbalcarrière gaat Rio Ferdinand een nieuwe uitdaging aan. Hij gaat boksen. Ik zie boksen niet als een circus. Ik heb het diepste respectvoor deze sport Deze sporters gingen Rio Ferdinand voor UITSLAGEN Twee jaar geleden nam hij afscheid als voetballer. De vaste volgers van de voormalig verdediger van Man chester United en 8i-voudig inter national van Engeland wisten al dat er nog altijd geen moment in zijn leven voorbijgaat zonder sport. Nu blijkt dat al die filmpjes op zijn Instagram-pagina een op maat waren voor een bijzondere overstap. Ferdinand gaat de ring in. In een bombastische aankondi ging werd gisteren zijn nieuwe sportcarrière gelanceerd. „Ik word profbokser, omdat het een uitda ging is", aldus Ferdinand, 38 jaar. Zelfverzekerd: „Ik heb voetbalti- rels gewonnen en nu aas ik op een gordel. Ik zie boksen nier als een circus. Ik heb het diepste respect voor deze sport en ik neem dit heel serieus." Naar voorbeelden van voetbal lers die zich al eerder aan een an dere sport waagden is het goed zoeken. Veel vaker geven schaat sers, wielrenners en atleten hun sportcarrière nog een verrassende impuls. Een komische overstap in her voetbal is dat van de doelman Tim Wiese. De Duitser was plots te zien als worstelaar. Paolo Mal- dini, hij verscheen nog niet zo lang geleden op de tennisbaan. Maar wellicht doet Ferdinand er goed aan Bixente Lizarazu eens bellen. De Fransman, wereldkampioen en prijzenpakkende back van Bayern München, koos na zijn profcar rière ook voor een vechtsport. Hij werd verdienstelijk beoefenaar van jiujitsu. Omgekeerd blijft het vaak bij ge ruchten. Zo zoemt al jaren een overstap van sprintlegende Usain Bolt naar het voetbalveld rond. Het kwam er nooit van. En zelfs nu hij in augustus op de WK atletiek in Londen uitzwaaide, wordt de kans door insiders klein geacht dat hij zich nog gaat opladen voor een tweede sportieve loopbaan. Deels lijken de boksplannen van Ferdinand een commerciële in steek te hebben: goksite Betfair werpt zich op als zijn sponsor. Hij wilde gisteren niet zeggen hoeveel hij hiermee verdient. Naar verluidt gaat een camerateam zijn weg vastleggen naar het eerste gevecht, waarvan de datum nog onbekend is. Maar tegelijkertijd koestert Fer dinand, tegenwoordig vooral te zien als analist bij de BBC, al lan ger warme gevoelens voor de bokssport. Hij interviewde Floyd Mayweather in aanloop naar zijn gevecht tegen Conor McGregor. Hij moedigt regelmatig zijn vriend Anthony Joshua, olympisch kam pioen zwaargewicht, aan bij wed strijden. Het boksen bleek ook een uitlaatklep voor Ferdinand, nadar zijn pas 34-jarige vrouw Rebecca twee jaar geleden overleed aan de gevolgen van borstkanker. Ferdinand zal gecoacht worden door Richie Woodhall, voormalig WBC-kampioen bij de superge wichten. Eerste doel is het verkrij gen van een Britse bokslicentie. Ferdinand trainde al met voorma lig boksers als Tyson Fury, Tony Bellew en David Haye. Met zes Premier League-titels, winst van de Champions League en alleen al 454 duels voor Manchester United zal het uitstapje naar het boksen hoe dan ook in de schaduw blijven staan van zijn voetbalcarrière. Toch leert een blik op zijn afge trainde 38-jarige lijf ons: ook in de ring is het Ferdinand menens. OVERSTAPPERS woensdag 20 september 2017 MOTORSPORT Valentino Rossi heeft een spoedige rentree in de MotoGP voor ogen. De Italiaanse motor racer wil zelfs proberen ko mend weekeinde alweer mee te doen in de Grand Prix van Aragón. Dat is drie weken nadat hij bij een trai ningsongeval zijn rechter been op twee plaatsen brak. Rossi zat maandag alweer voor het eerst op de motor en reed pro bleemloos enkele testrond jes op het circuit van Mi- sano. De eerzucht van de negenvoudig wereldkampi oen kan het debuut van de Nederlandse wegracer Mi chael van der Mark in de MotoGP verhinderen. TENNIS Tennissters Richèl Hogenkamp (foto) en Arantxa Rus hebben de tweede ronde bereikt van het WTA-toernooi in Seoul. Hogenkamp deed dat ten koste van de derde Neder landse deelneemster in de Zuid-Koreaanse hoofdstad, de als tweede geplaatste Kiki Bertens. De 25-jarige Doetinchemse won in drie sets van haar even oude landgenote: 5-7 6-4 6-3. Rus, de nummer 143 van de wereldranglijst, rekende in de eerste ronde af met de hoger aangeschreven Christina McHale. De ten nisster uit Monster won in twee sets van de als acht ste geplaatste Ameri kaanse: 6-3 6-4. VOETBAL KNVB-beker, eerste ronde. Zwaluwen-FC Den Bosch 2-3 (0-0), RKC Waalwijk-Sparta 1-0 (0-0), Barendrecht-Go Ahead Ea gles 1-3 (1-1), FC Emmen-NEC 1-3 (1-1), Oss-Almere City FC 0-2 (0-1), GVW-Dordrecht 1-0 (0-0), Gene- muiden-De Treffers 1-3 (1-1), Hel mond Sport-Cambuur 1-5 (0-1), Noordwijk-Fortuna Sittard 0-1 (0-0), Quick Boys-Volendam 1-3 (1-1), Rijnsburgse Boys-Heracles Al melo 0-2 (0-0), Sparta Nijkerk-Eind- hoven 0-1 (0-0), Kozakken Boys-De Graafschap nnb, MW-AZ nnb. WIELRENNEN WK Wielrennen, Bergen (Noo) Individuele tijdrit, vrouwen: 1. Van Vleuten (Ned) 21,1 km in 28.50, 2. Van der Breggen (Ned) 0.12,16,3. Garfoot (Aus) 0.18,93, 5. Van Dijk 0.52,06. TENNIS WTA, Seoul (ZKo) Eerste ronde, vrouwen: Hogen kamp (Ned) - Bertens (Ned/2) 5-7 6-4 6-3, Rus (Ned) - McHale (VSt/8) 6-3 6-4, Jelena Ostapenko (Let/1) - Larsson (Zwe) 7-6 6-1, Na- Lae (ZKo) - Pliskova (Tsj/3) 6-4 6-4, Cirstea (Roe/4) - Eguchi (Jap) 6-1 6- 3, Begu (Roe/5) - Wongteanchai (Tha) 2-6 6-3 6-3, Aleksandrova (Rus) - Arruabarrena (Spa/7) 6-3 7- 5, Hibino (Jap) - Kai-Chen (Tai) 6-2 6-4. Rio Ferdinand gaat van het veld naar de ring Rio Ferdinand heeft al aardig getraind, zo is te zien op deze foto. fotobetfair Pim Bijl Manchester Rio Ferdinand De ene overstap is de andere niet. Van het honkbalavon- tuur van Michael Jordan tot de wielercarrière van Eric Heiden. Michael Jordan Verreweg de beste basketbal ler ter wereld is Michael Jordan in 1993 wanneer hij een schok veroorzaakt. Hij neemt op 30- jarige leeftijd plots afscheid van de sport en tekent een contract bij de Chicago White Sox, een honkbalclub. Marion Jones In 2000 is ze nog de grote ster op de Olym pische Spelen, met drie gouden medailles en twee bronzen medailles. Na haar positieve test keert ze in 2010 ineens terug in het bas ketbal. Tulsa Shock legt haar vast voor 35.000 dollar per jaar. Tim Wiese Het is wonder dat Tim Wiese met zijn zonne- bankbruine hoofd en witte tanden eerst voetballer was en daarna pas voor het showworstelen (WWE) koos. Jenson Button Al tijdens zijn tijd in de Formule 1 doet Jenson But ton, de wereldkampi oen van 2009, mee aan triat lons. Na zijn afscheid als cou reur vorig jaar wordt hij in zijn tweede liefde nog iets fanatie ker. Primoz Roglic De Telemark- landing op het T Tour-podium is een dikke vette knip oog naar zijn verleden. Naar de tijd dat Primoz Roglic nog geen wielrenner was, maar een talentvol schansspringer. Eric Heiden Hij moest nog 22 jaar worden, maar had alles al gewonnen. Eric Hei den, grootste schaatser aller tijden. Daarna koos hij voor de fiets. Grootste succes: het Amerikaans kampioenschap in 1985. Datzelfde jaar rijdt hij de Giro uit. Een jaar later haalt hij Parijs net niet in de Tour.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 25