Feyenoord moet direct al bij de les zijn L im Dad 899 24 In voorselectie Oranje zitten, niet verrassend, heel erg veel aanvallers 7-r. 1 f r [Jmg: itspeclal Budapest v ii 'Mï'fJËP5 WÈ Janssen, Dost, Van Persie, Hunte laar, Babel, Locadia, Lens. Zeven man in de voorselectie die weten hoe het is om in de punt van de aanval te spelen en te scoren tegen een zwaar verdedigende opponent. Normaal zou een bondscoach twee van hen selecteren in een defini tieve Oranje-selectie. En nog een derde man van het lijstje erbij voor de pinchhittersrol. Maar Dick Advocaat zal het aantal spitsen dat hij oproept voor de be slissende interlands tegen Wit- Rusland en Zweden (op 7 en 10 ok tober) nu zo lang mogelijk open houden. Net als de namen die hij er uiteindelijk op plakt. Oranje heeft nog een minieme kans om het WK in Rusland te halen. Het enige wat de ploeg kan doen, is twee keer winnen met zoveel mogelijk goals verschil. En dan maar hopen. Met dat doel voor ogen kan de huidige bondscoach zo op portunistisch selecteren als hij wil. Als de missie niet slaagt, is Advo caat immers in oktober zelf ook 'klaar' in Zeist. Daarom: Huntelaar terug bij Oranje? Die kans lijkt groot. Zelfs een rentree van Babel, die in 2011 voor het laatst een interland speelde, valt niet uit te sluiten. De inmiddels 30-jarige oud-Ajacied is opvallend bezig bij Besiktas. Vorige week werd Babel binnen vier dagen nog matchwinnaar in zowel de competitie als de Champions League. Bij de kampioen van Tur kije speelt hij overigens wel meer vanaf de flank. „We houden rekening met hoe spelers ervoor staan. Een aantal speelt niet of nog steeds niet bij hun club, of is geblesseerd. Daarom een ruime voorselectie van 35 man", zegt Advocaat. En over Hun telaar: „Hij komt ook weer in beeld, ja, Huntelaar heeft de laatste weken goed gespeeld." Zo kort voor de climax in de WK- kwalificatie is één ding duidelijk: in geen enkele linie zit Oranje dik in de spelers die in blakende vorm ste ken. Sinds de vorige interlands te gen Frankrijk en Bulgarije zal ieder een straks vijf of zes keer met zijn club hebben kunnen meespelen. Maar van de vaste basiskrachten uit die laatste interlands gaan maar weinigen dat aantal halen. Ook niet Georginio Wijnaldum bij Liver pool, Daley Blind bij United of Ke vin Strootman bij AS Roma. Neem bijvoorbeeld Strootman, die heeft serieuze concurrentie ge kregen, zo bleek afgelopen week einde. Tegen Verona speelde Roma met Nainggolan-De Rossi-Pelle- grini op het middenveld in een met 3-0 gewonnen partij. Positiefis wel dat Wesley Hoedt bij zijn nieuwe club Southampton in een vast ritme komt als basis speler. En dat Vincent Janssen op de valreep nog een transfer heeft gemaakt, weg uit de malaise bij Spurs. Bij Fenerbahce voelt hij weer het vertrouwen van een eer ste spits. Tegen Alanyaspor maakte hij direct zijn eerste doelpunt. Benieuwd of Advocaat bij het puzzelen op zijn aanvalsopties ook nog gaat kijken naar de rol van Ar jen Robben. Het was duidelijk dat de tain van Oranje tegen Frankrijk en Bul garije niet volledig in zijn kracht werd benut. Bij dit Oranje krijgt Robben soms zo maar minuten lang geen bal, omdat het niet langer lukt hem met snelle wisselpasses te berei ken. Met Robben is er eigenlijk ook nog een achtste aanvaller beschik baar voor een rol in de as van het veld. Waarom hem straks niet eens in de rug van de spits(en) laten spelen? De wervelwind met de naam Manchester City raast nu over alle tegenstanders heen. De 0-4 in de Champions League heb ben ze in de Kuip dan ook al een plaats gegeven. De 1-0 neder laag zondag tegen PSV deed veel meer pijn, maar ook daar kleeft een verhaal aan dat de Rotterdamse landskampioen houvast geeft. „Want we waren met tien man veel beter dan PSV", vindt linksback Ridgeciano Haps. Aan de andere kant: trainer Gi ovanni van Bronckhorst zal zijn Wiïirent spelersgroep ook nog eens heb ben gewezen op het feit dat de ellende tweemaal op een rij be gon met een belabberde start. Zowel City als PSV scoorde in de tweede minuut. Tel daar de enorm vroeg op gelopen achterstanden vorig seizoen bij op, tegen Ajax-uit, PEC Zwolle-uit, Sparta-uit en je ziet toch een patroon. „De start moet beter, dat is duidelijk", zei Van Bronckhorst al. De trainer wees echter ook op de weerbaarheid met tien spe lers in Eindhoven na rust. Fey enoord liet de tanden zien, al was het zonder tastbaar resul taat. „Het gaf wel een frustre rend gevoel na afloop omdat ie dereen wist dat er veel meer in had gezeten dan een nederlaag", zegt Haps. „Ja, we moeten nu van ADO winnen. Maar niet omdat we nu tweemaal op een rij niet hebben gewonnen, maar vooral omdat wij het bekertoer nooi heel serieus nemen." va. woensdag 20 september 2017 GO Huntelaar ook in beeld bij Oranje Goals, goals, goals. Oranje heeft ze nodig in de komende duels met Wit-Rusland en Zweden. Daarom stikt het van de spitsen in de voorselectie. Maarten Wijffels Zeist Klaas-Jan Huntelaar in het shirt van Oranje, dat was voor het laatst op het WK in Brazilië. FOTO PIM RAS Twee nederlagen op een rij. Bij topclubs is dat vaak het moment om het etiket 'spor tieve crisis' op te plakken. Maar Feyenoord denkt daar, in aanloop naar het bekerduel van vanavond (20.45 uur) met ADO Den Haag anders over. Mikos Gouka Rotterdam Ridgeciano Haps. foto pro shots W' y'ySBSWBB, V '.SwSSjwtw^v. it Geniet van een volledig verzorgde reis met interessante excursies naar o.a. het Zomerpaleis van keizerin Sissi. Hoogtepunten iZ stadsrondritten o.l.v. Nederlandssprekende gids lichttour Budapest lunch in restaurant Matthias Keller y nachtmis in de St. Stephans Basiliek y galadiner in het Gundel restaurant y barokslot Gödöllö o.l.v, Nederlandssprekende gids y candle-light dinercruise met muziek 8-daagse busreis 22/12 va. 899,- 6-daagse vliegreis 23/12 va. 999,- Boek nu op oad.nl/lezersreis of (.0547 28 44 88 (ma-za) Prijzen zijn vanaf prijzen, p.p., excl. res. kosten en calamiteitenfonds. O.v.v. typefouten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 24