22 Kort Bergwijn maakt kans op prijs Steven Bergwijn (foto) en Kasper Dolberg maken kans op de Golden Boy Award. De aanvallers van PSV en Ajax staan op een lijst van 25 kandidaten voor de prijs voor het grootste talent in Europa. Bergwijn en Dol berg lijken maar een kleine kans te maken. Zo zijn bijvoorbeeld Kylian Mbappé (Paris Saint-Germain), Ousmane Dembélé (Barce lona) en Gabriel Jesus (City) genomineerd. Neymar eist vertrek Cavani Neymar heeft geen zin meer om met Edin- son Cavani bij Paris Saint-Germain te voet ballen. Volgens het Spaanse Sport heeft de duurste speler van de wereld bij de leiding van zijn nieuwe club aangedrongen op een vertrek van de aanvaller uit Uruguay. Ney mar en Cavani kregen het zondag met elkaar aan de stok omdat ze allebei een strafschop wilden nemen tegen Olympique Lyon. Na het duel zouden de twee aanvallers bijna met elkaar op de vuist zijn gegaan in de kleedkamer. Zidane langer bij Real Madrid Trainer Zinédine Zidane (foto) heeft zijn contract bij Real Madrid verlengd. De kam pioen van Spanje heeft het nieuws alleen nog niet officieel naar buiten gebracht. Real Madrid verlengde de afgelopen weken de contracten van Isco en Marcelo. Zidane liet zich gisteren ontvallen dat hij de club ook trouw blijft. „Wat betreft mijn contract, dat is eigenlijk al verlengd", zei Zidane. Roy Curvers tekent bij Wielrenner Roy Curvers (37) rijdt ook vol gend seizoen voor Team Sunweb. De wegka pitein zwaait na 2018 af en treedt dan toe tot de technische staf van de wielerploeg. „Een renner van mijn leeftijd moet nadenken over zijn toekomst na het wielrennen en ik ben blij dat ik de kans en het vertrouwen krijg me verder te ontwikkelen. Dat geeft rust en motiveert om me nog een jaar volle dig op het wielrennen te focussen." Lies ^R ^R ^R^R I B ^^B ^BiR. I Straf Maar gelukkig is Annemiek van is voor zes jaar Nog drie rensters moeten over de geschorst door streep komen, maar Annemiek van de FIFA. De Vleuten (34) weet het al. De hele bestuurder van wereld weet het al: hier staat de Antigua en nieuwe wereldkampioene tijdrij- Barbuda heeft den. Ze zoekt naar haar moeder Ria, diverse dure die aan de andere kant van de fi- cadeautjes nishstraat staat. Gevonden. Oog aangenomen. contact. Zwaaien. Juichen. Dan Hij kreeg ook wijst Van Vleuten met haar wijs een boete. vingers naar de hemel ter nage dachtenis aan haar overleden vader. Als de onttroonde wereldkampi oene Amber Neben binnen is, springt Van Vleuten over de drang hekken om haar moeder in de ar men te vliegen. „Ik was zo blij dat mijn moeder er een keer bij was, bij een overwin ning", vertelt van Vleuten later met een regenboogtrui om haar schou ders en een gouden medaille om haar nek. Ze vertelt over de olympi sche wegwedstrijd in Rio de Ja neiro, ruim een jaar geleden, waar ze in een afdaling viel en bewe gingsloos langs de weg lag. Op haar moeders verjaardag die met familie voor de televisie zat. „Een zware dag voor haar. Ik ben blij dat ik van daag het goede van wielrennen een keer met haar kon delen." Die olympische race blijft Van Vleuten achtervolgen, of ze dat nou wil of niet. Ze loopt er ook niet voor weg. Het is geen trauma, mijdt het onderwerp niet en begint er uit zichzelf over als ze de waarde van haar oorbellen benoemt die ze hier in Noorwegen draagt. „Die heb ik van mijn vader gekregen en had ik ook in tijdens olympische weg wedstrijd. Daarna zei ik tegen mijn moeder dat die me ook geen geluk hadden gebracht. Nou, daar dacht zij heel anders over. Omdat ik er zo goed vanaf ben gekomen." Van Vleuten heeft het allang af gesloten. „Het is geen litteken meer. Deze wereldtitel staat daar ook los van. En we hebben toch een hele goede olympisch kampioene", zegt ze, terwijl ze naar Anna van der Breggen wijst die een zilveren medaille om haar nek heeft hangen. Waar Ellen van Dijk - de derde Nederlandse favoriet - teleurgesteld naar het hotel terugkeert na haar vijfde plek, verrast Van der Breggen zichzelf met een tijd waar alleen Van Vleuten nog aan kan tippen. Eén en twee op een WK tijdrijden, dat is nog nooit gebeurd. Van der Breggen zat - met twee truien plus hoofdband tegen de kou - al bijna een uur in de hotseat als ze plaats moet maken voor Van Vleuten. Van der Breggen: „Ik had ook niet het idee dat het de winnende tijd was." Die inschatting bleek juist, want het werd de dag Van Vleuten. Al lang niet meer de vrouw van de val. Het is Van Vleuten de wereldkam pioene. „Wielrennen en atleet zijn is omgaan met ups en downs", zegt ze zelf. „Omgaan met teleurstellin gen en terugkomen. Ik ben blij dat ik na de downs, ook de ups mee maak." Quote van de dag 'Ik wil graag naar Tokio als de fitheid het toelaat' VOETBAL VOETBAL VOETBAL WIELRENNEN woensdag 20 september 2017 3 Arsenal kan voorlopig niet beschikken over Danny Welbeck. De aanvaller van Arsenal staat wegens een liesblessure tenminste drie weken langs de kant. Hij raakte zondag geblesseerd in het duel met Chelsea (0-0). I Van Vleuten: van de val naar weer inzetbaar ^BR^R B B ^^BB ^BR^R B B B ^BR^R ^BR^R B voor Bayern München. De B B B B de wereldtitel zijn linkervoet gebroken. Hij is geopereerd. Op weg naar olympisch goud sloeg ze tegen de grond. Het is de val die haar altijd achtervolgt. Vleuten nu wereldkampioene B tijdrijden. „Ik ben blij dat ik na de downs, ook de ups meemaak." Daan Hakkenberg Bergen Gordon Derrick De beloning is daar: goud voor Van Vleuten, foto reuters Annemiek van Vleuten legde de 21,1 kilometer op het WK tijdrijden in Bergen af in 28 minuten en 50 se conden. Anna van der Breg- gen volgde op 12 seconden. O Q. (O Annemiek van Vleuten in actie op het parkoers in Bergen, fotoanp - Epke Zonderland wil, als zijn lichaam het volhoudt, graag naar de Olympische Spelen van 2020.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 22