Publiek Qmusic en 3FM haakt af Broer Escobar: niet filmen in Medellin 21 Langs de oevers van de Lahn Rolling Stones en The Beatles zijn er niet meer. „The Beatles, leuke jongens. We zaten in de zelfde kleedkamer in Cannes, waar de best verkopende zangers uit diverse landen een prijs kre gen. Ik heb daar nog opgetreden met Mariene Dietrich." Kwetsbaar Gert Timmerman kan een zweem van trots niet verhullen als hij de anekdotes van vroeger opdiept. Zijn stem kraakt, maar de ogen glinsteren. De gevierde artiest van toen is een kwetsbare man geworden. De glamourjasjes en maatkostuums hebben plaats gemaakt voor een blauwe swea ter, dito joggingbroek en zwarte sloffen. Het gezicht is mager, het gehoor ronduit slecht. 62 kilo weegt hij nog. Tijdens het gesprek vallen ge regeld de ogen dicht, of vraagt hij zijn steun- en toeverlaat Babs wie er op bezoek is. „Zijn korteter- mijngeheugen is slecht", ver klaart Babs, die haar hand aan hem schenkt als Gert kreunend op staat. „Pijn, zo veel pijn. Overal. En moe. Ik ben ziek, ern stig ziek. Ik kan ook niet sturen. Ik ben twee keer omgevallen", verklaart hij. „Maar de kuur met vitamine C helpt." Timmerman dacht zijn portie ellende wel gehad te hebben. Na de jaren van glorie kwamen vele donkere dagen. De scheiding van Hermien die vervolgens jong, in 2003, overleed. Dochter Sandra die haar vader beschuldigde van incest al kwam er nooit een offi ciële aanklacht, zoon Gert bij wie dieren- en kinderporno werd ge vonden. „Dat was het punt om het con tact te verbreken", vertelt Babs. Met beide kinderen hebben ze al jaren geen contact meer, in te genstelling tot dochter Sheila. „Binnenkort gaan we bij haar langs." Gesteund door het geloof dur ven ze weer naar de toekomst te kijken. Vriend John Klink is een doneeractie gestart om een nieuwe alternatieve geneeskun dige behandeling in Duitsland te bekostigen en als het meezit, ver kassen ze binnen twee weken naar een ander huis in Overdin- kel. Gert Timmerman wil 'min stens 85 worden'. „Die kuur geeft me kracht om te zeggen: jongen ga door, want er zit een overwin ning in." Het commerciële Qmusic scoorde volgens de rapportage van de Stich ting Nationaal Luisteronderzoek een stuk beter, maar moet wel een verlies van 1,2 procent incasseren (van 9,1 vorig jaar naar 7,9 nu). De koppositie is nog altijd voor Radio 538, in juli en augustus goed voor een marktaandeel van 12,3 pro cent. De tweede plaats is voor NPO Radio 2 met 10,1 procent. Dat is 1,8 procentpunt meer dan vorig jaar. 3FM zit al lange tijd in een diepe crisis. De vrije val werd ingezet in 2015 met het vertrek van kopstuk ken als Coen Swijnenberg en San- der Lantinga (die naar Radio 538 verhuisden) en Gerard Ekdom (nu dj op Radio 2). Vervolgens stopte boegbeeld Giel Beelen met zijn ochtendshow, om recent zijn ver trek bij de zender aan te kondigen. Beelen gaat aan de slag bij Veronica. De programmering van 3FM werd meermaals aangepast in de hoop op een kentering. Onlangs moest Frank van der Lende ge dwongen stoppen met zijn mid dagshow. Tegenwoordig nemen Mark van der Molen en Ramon Verkoeijen het dagelijkse tijdslot van 16.00 tot 18.00 uur voor hun re kening. Ook Qmusic heeft het moeilijk. Jarenlang bleef het station luiste raars winnen, tot de veelbesproken breuk tussen dj-duo Mattie en Wietze van afgelopen mei. Mattie Valk gaat volgens insiders de och tendshow presenteren met radio talent Igmar Felicia (die van SLAM! verhuist). Wietze de Jager gaat bin nenkort aan de slag bij Radio 538. Het luisteronderzoek is geba seerd op een landelijke steekproef onder bijna 8.000 respondenten. „Ik wil niet dat Netflix of welke filmproducent dan ook filmt in Medellin of in een andere Colom biaanse plaats in relatie tot mijn broer. Dat is erg gevaarlijk voor hen. Zeker als ze niet mijn zegen krijgen", aldus Gaviria. Een locatiemanager van de Netflix-serie Narcos werd deze week dood aange troffen in zijn auto in Temascalapa. Hij was op zoek naar ge schikte locaties in Mexico om daar even tueel het vierde seizoen op te nemen van de serie. Gaviria klaagde Netflix eerder aan voor 1 miljoen dollar aan van- wege het maken van een serie over zijn broer zonder zijn toestemming. In de jaren 80 was Gavi ria accountant van zijn broers impe rium. Hij stond be kend als 'baas van de huurmoordenaars' van het Medellin-kartel. Exclusieve Lezersreis Boek nu deze reis op reiskatern.nl/pzc f) reiskatern.nl woensdag 20 september 2017 A Gert en zijn Babs wonen tijdelijk in de schuur, fotoericbrinkhorst De laatste luistercijfers zijn geen reden voor taart op de redacties van Qmusic en NPO 3FM. Beide stations verloren veel luisteraars in juli en augustus. De publieke jongerenzender 3FM noteerde een marktaandeel van 4,4 pro cent. Dat was in dezelfde peri ode vorig jaar nog 6,4 procent, ook al geen vetpot. Gudo Tienhooven A Mark van der Molen (I) en Ramon Verkoeijen. fotoanp Roberto De Jesus Escobar Gaviria, de 71-jarige broer van drugsbaron Pablo Escobar, heeft zich in harde bewoordin gen uitgelaten over de dood van een locatiemanager van de Net- flix-serie Narcos. A Medellin: verboden terrein voor filmers? fotodreamstime Best Western Hotel Steinsgarten incl. 3-gangendiner v zwembad, sauna, stoombad nabij historisch Limburg a/d Lahn, Wetzlar en Marburg Menigeen bezoekt Duitsland langs de Moezel of de Rijn. Leuk, maar: verlaat de platgetreden paden! Bezoek het gebied langs de Lahn, een zijrivier van de Rijn. Hier vindt u nog de echte rust van een rivierdelta, met natuurlijk wel de befaamde Duitse gastvrijheid. Bovendien is een verblijf in het Best Western Hotel Steinsgarten in Giessen nu extra voordelig. Begin met genieten. Best Western Hotel Steinsgarten is smaakvol ingericht en biedt alle hedendaagse comfort met een televisie, een bureau en een badkamer met bad en/of douche en toilet. Sommige kamers hebben een balkon. Het hotel ligt op loopafstand van het centrum van Giessen. Er is een restaurant en een hotelbar. Voor ontspanning kunt u terecht in het zwembad, de Finse sauna en het stoombad. Leuk, de Moezel en de Rijn, maar wie in dezelfde regio wil genieten van een meer idyllische en rustige rivier moet toch echt bij de Lahn zijn. Hier vindt u veel minder (massa)toerisme. Het is de ideale plek om heerlijk langs de oevers te wandelen of fietsen. Onderweg komt u langs een aantal hele mooie steden en dorpen, zoals bijvoorbeeld het bekende Limburg an der Lahn. De streek rond Diez en Nassau is erg geliefd bij Nederlanders, vooral omdat het Nederlandse koningshuis hier haar wortels heeft. Giessen, de plaats waar u verblijft, is een echte studentenstad. Ook vindt u hier de oudste botanische universiteitstuin van Duitsland. De stad wordt omgeven door drie middelgebergten; het Westerwald, de Taunus en de Vogelsberg. Bezoek ook zeker de plaatsen Wetzlar en Marburg, die ook aan de Lahn liggen. Wetzlar herbergt een oude binnenstad, rijk aan vakwerkhuizen, en een prachtige Dom met Romaanse toren en een gotische fagade; uniek in Duitsland! De stad Marburg ligt aan de rechteroever van de Lahn. De stad is in lagen tegen de Schlossberg aan gebouwd. Het oude stadsdeel is terrasvormig op de hellingen van deze berg gelegen. Dit levert steile en nauwe, knusse straatjes op. Menig gebouw ademt nog de sfeer van de zestiende en zeventiende eeuw uit. Wat u ook doet; wij weten het zeker: u komt terug naar deze mooie streek! Best Western Hotel Steinsgarten €79,00 p.p. ACTIEPRIJS in november: slechts €69 p.p.! 2 overnachtingen 2 x uitgebreid ontbijtbuffet 1 x 3-gangendiner fles water op de kamer begroetingscocktail in de hotelbar gratis gebruik zwembad, sauna en stoombad badjas te leen 10-minuten een ontspannende massage Actievoorwaarden Korting bij 2 volbetalende personen op de kamer: max. kind t/m 11 jaar gratis, van 12 t/m 17 jaar 50% korting en vanaf 18 jaar 30% korting. Toeslag 1-persoonskamer: 100% Boekingskosten: 15 per boeking. Meer informatie en boeken: Ga voor Best Western Hotel Steinsgarten naar onze website reiskatern.nl/pzc/NUW1745 Voor vragen zijn wij per e-mail bereikbaar via info@nuwegexclusief.nl. NUWEG/

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 21