L 0) 20 M Ooit kreeg Gert (van Hermien) het Olympisch Stadion vol en deelde hij een kleedkamer met The Beatles. Nu is de 82-jarige zanger ernstig ziek en leeft hij met zijn huidige vrouw Babs in een schuurtje achter hun huis. VINCENT LUISTERT RADIO eden van de Staten-Generaal, Op Prinsjesdag zijn traditiegetrouw I alle oren gericht op Den Haag. Daarbij gaat men gemakkelijk voorbij aan de ontwikke lingen elders in het land, terwijl die toch aanlei ding geven tot voortdurende zorg en aandacht. In het Rijksdeel Hilversum, dat kan rekenen op onze constante betrokkenheid, gaan dezer dagen veel stemmen op. Stemmen die uit vele monden klinken. Stemmen die zich zaken af vragen die nieuw zijn en ons misschien nog wat vreemd en onwennig in de oren klinken. Het kabinet ziet het als zijn taak te luisteren naar wat deze stemmen ons te vertellen heb ben. Ze verhalen van een veranderend media landschap, waarin burgers en beleidsmakers opnieuw hun weg zullen moeten vinden. daartoe behorende Troonrede voor haar reke ning neemt, moeten wij, Willem-Alexander, Koning der Nederlanden, ons in alle eerlijkheid afvragen welke zendgemachtigde, publiek dan wel commercieel, in aanmerking zou kunnen komen voor een integrale uitzending van mijn jaarlijkse kwartiertje holle frasen. Gesprekken met de heren Dave Minneboo, radiodirecteur van Talpa, en Jan Slagter, direc teur van Omroep MAX, zijn reeds enkele maan den in volle gang. Dit tot groot ongenoegen van de NOS, die een gang naar de rechter over weegt. Wij raden dat ten stelligste af, aangezien het format van de troonrede bij ons, Willem- Alexander, berust. Wij hebben dit format, sa men met de kroon en de Koninklijke Gouden iPad, overgenomen van onze moeder, Beatrix, voormalig Koningin, thans Prinses der Neder landen. De heer Minneboo vroeg ons de heer Wietze de Jager, die gisteren te zijnen burelen een contract tekende, te benoemen tot sidekick, zo dat hij de Troonrede zou kunnen voorzien van snedig en gevat commentaar. Bovendien drong hij aan op een commercial break, halverwege, tussen terrorisme en economie. Daarin zou reclame opgenomen worden voor een toilet- reiniginssysteem, dat de website stankhoeft- niettestinken.nl voert. daarbij in aanmerking nemende dat wij inmid dels zelf ook al 50 zijn, dat de troonrede vanaf 2018 te horen en te zien zal zijn bij Omroep MAX." Quote van de dag Mijn borsten zijn altijd prominent aanwezig geweest in mijn carrière ■PC Kenny B zingt Dikkertje 'Swift pleegde plagiaat' chterom. Als je bij Gert Tim merman in Overdinkel op bezoek gaat, zul je achterom l moeten. Voor zit alles dicht. De deur. De luxaflex. Het tuinhek. De 82-jarige zanger leeft sinds deze zomer met zijn vrouw Babs in zijn schuur, die voorheen dienst deed als studio. „Een klein wereldje", beseft Tim merman, „maar het is me meer waard dan al het klatergoud van vroeger." Babs (66) heeft net de schuurdeur opengedaan. De twee, begin deze maand vijftien jaar getrouwd, moes ten ruim anderhalfjaar geleden hun rijtjeswoning in het Overijsselse dorpje verlaten. Ziek van de gifstof fen die de pur had veroorzaakt na een vloerisolatie, zo menen ze. „Het is een onderschat probleem in Neder land. Een paar honderd mensen heb ben hier gezondheidsklachten van. Pijn, vermoeidheid, altijd misselijk. We móesten het huis uit", vertelt Babs, die met Gert de koffers pakte. Het stel trok in bij de dochter van Babs, bivakkeerde in Duitsland in een caravan en huurde enige tijd een huisje in Spanje waar bij Gert in april tot overmaat van ramp een tumor werd ontdekt in de alvleesklier. Babs: „Opereren wilden ze in eer ste instantie niet. Ik ben 's nachts in het vakantiehuisje op mijn knieën gegaan. Gehuild en gebeden tot God. Zorg alstublieft voor een 'ja', want anders leeft Gert straks niet meer. De volgende ochtend kwam er een ja." Bij de operatie werd de tumor gro tendeels weggehaald. Het ging slecht, heel slecht met hem. „Babs Pijn, zoveel pijn. Overal. En moe. Ik ben ziek, ernstig ziek. Ik ben twee keer omgevallen heeft drie keer afscheid van me moeten nemen." Rommel Sinds juli zijn ze terug in Overdin kel, revalideert Gert in het slecht- verwarmd schuurtje waar je de rommel tege moetkomt. In een 'open' gedeelte vind je een tafel met stoelen, een klein keukentje, de rolstoel van Gert, een stapeltje kussens van tuinstoelen. Achter een deur staat een chemisch toilet. Ze slapen in twee eenper soonsbedden tegen de muur. „De mijne is 70 centimeter breed. Ik ben er twee keer uitgevallen", zegt Babs. Ze leven in de ruimte van amper vijf vierkante meter. De centrale ver warming doet het niet. In het mid den staat een straalkacheltje waar Gert Timmerman af en toe naar toe buigt om zijn handen te verwarmen. „Ik heb het zo koud", rilt de voorma lige zanger die midden jaren 60 doorbrak met Ik heb eerbied voor jouw grijze haren. Nederland lag aan de voeten van de man die een platina plaat kreeg uitgereikt door Louis Armstrong. Die later met Hermien de duiven op de Dam bezong en het Olympisch Stadion vol kreeg met 35.000 fans. „We waren daarmee de eersten", glundert hij. Aan de wand hangen een paar gouden platen, een koninklijke oor konde en veel foto's. Gert met Wil lem Duys. Met André van Duin. Teddy Scholten. Koos Alberts. Met Bolle Jan en Mien, de ouders van René Froger. Plaatjes met Tom Jones, Rolling Stones en The Beatles zijn er Nu het niet langer een zekerheid is dat de NOS de uitzending van Prinsjesdag en de Dit alles overwegende hebben wij besloten, Reageren? vincent@persgroep.nl Tatjana Simic vertelt in Humo dat ze niets anders kan doen dan de draak steken met haar volle buste. woensdag 20 september 2017 FILM Kenny B en ac teur Martijn Fischer hebben samen de titel song van de nieuwe familie film Dikkertje Dap ingezon gen. Kenny: „Dit smaakt naar meer." De film is vanaf 4 oktober te zien in de bioscoop. POP Taylor Swift heeft plagiaat gepleegd met haar hit Shake It Off uit 2014. Dat stellen Sean Hall en Nathan Butler. Volgens de songwriters heeft Taylor te veel geluisterd naar Play as Gon' Play uit 2001. ■u Gert keek de dood driemaal inde ogen Dennis Jansen Gert en Hermien in hun hoogtijdagen, foto WILLEM BONT —Gert Timmerman

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 20