PRINSJESDAG 2017 JA Economie groeit als kool, koopkracht groeit amper Troonrede: meer mensen moeten profiteren Zeeland deelt ook mee in de miljoenenpot Ernstig zieke Gert (van Hermien) keek de dood al driemaal in de ogen Amerikaanse president slaat oorlogstaal uit Walcheren Tijdens een toespraak bij de Ver enigde Naties in New York heeft Trump ongekend fel uitgehaald naar Noord-Korea. „Als de VS wordt gedwongen om zichzelf of zijn bondgenoten te verdedigen, heeft het geen andere keus dan Noord-Korea volledig te vernieti gen", sprak hij gisteren. Het Noord- Koreaanse regime noemt hij 'een groep criminelen'. Het blijft niet bij oorlogstaal al léén. Trump overweegt alle ballis tische raketten die Noord-Korea af schiet neer te halen. Ook als ze géén bedreiging vormen voor Amerika of zijn bondgenoten, zegt een rege ringsbron tegen de Amerikaanse nieuwszender CNN. Op dit mo ment oefenen zo'n 700 Ameri kaanse en Zuid-Koreaanse militai ren in Zuid-Korea, op 30 kilometer van de grens met Noord-Korea. Raketman Trump is het beu dat het regime doorgaat met kernproeven, on danks resoluties van de VN. Noord- Korea test naar eigen zeggen een waterstofbom die op een langeaf- standsraket geplaatst zou kunnen worden. Volgens Trump is de Noord-Koreaanse leider Kim Jong- un een 'raketman op een zelf moordmissie'. In de VS wordt bezorgd gerea geerd. Diverse Korea-experts waar schuwen dat Trumps retoriek Kim Jong-un alleen maar verder op de kast jaagt. In een eerste reactie op Twitter schrijft de voorzitter van de vooraanstaande Council of Foreign Relations Richard Haass: „Het is waarschijnlijker dat dreigementen en het belachelijk maken van Kim Jong-un Noord Korea overhalen om de voorraad nucleaire wapens en raketten te vergroten, dan om ze op te geven." „Ik vind het geen verstandige taal", reageert demissionair minis ter Bert Koenders (Buitenlandse Zaken). „Je mag fors zijn tegen een land dat iedereen bedreigt, maar 'platgooien', daarmee toon je niet het staatsmanschap dat je nodig hebt om eenheid in de Veiligheids raad te creëren. Kim Jong-un moet de druk van heeJ de wereld voelen, en tegelijk weten dat er nog een uit weg is, dat er een mogelijkheid is om te onderhandelen." Nieuwsmedia P3 T/M 9, ZEELAND 10 Koning Willem-Alexander, koningin Maxima, prinses Laurentien en prins Constantijn tijdens de balkon scène na de troonrede. FOTOSANDER KONING P20 'N-Korea bindt in óf gaat eraan' De Amerikaanse president Trump dreigt Noord-Korea 'vol ledig te vernietigen'. Hij schil dert leider Kim Jong-un af als een 'raketman op een zelf moordmissie'. Experts vrezen dat de oorlogstaal het conflict alleen maar verergert. Karlijn van Houwelingen New York »P11 woensdag 20 september 2017 Bul"n„ verdwijnen en zon 17°C breekt door pzc.nl Ook voor het laatste <n> regionale nieuws Jaargang 259 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,20 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 1