Speelgoedketen Toys "R" Us ook in thuisland in de problemen E 17 Met de 'Chapter ti'-aanvraag, vergelijkbaar met het Nederlandse uitstel van betaling, hoopt de keten de enorme schuld te saneren. Het speelgoedconcern verkeert al ge ruime tijd in zwaar weer door con currentie van Amazon en Walmart, die veel beter de omslag naar online maakten. Een tekort van ruim 4 miljard euro hangt als een molen steen om de nek van het concern. Toys "R" Us - spreek uit 'Toys Are Us' - is een van Amerika's bekend ste winkels en qua naamsbekend heid vergelijkbaar met Blokker, Al- bert Heijn en V&D hier. De keten stamt uit t948, toen oprichter Char les Lazarus in Washington DC een zaak in kindermeubels startte. In de decennia erna groeide Toys "R" Us uit tot dé speelgoedwinkel van de VS met honderden filialen. Vanaf 1984 werd de wereld veroverd, van Europa tot Australië en Japan. In Nederland probeerde de keten in 1993 voet aan de grond te krijgen, maar Toys "R" Us verkeek zich erop dat Bart Smit en Intertoys al in elke winkelstraat aanwezig waren. Ver der waren Nederlanders niet ge wend aan een speelgoedwinkel zo groot als een warenhuis. Weg uit Nederland Toen het gewenste marktaandeel van 25 procent bij lange na niet werd gehaald, vertrok Toys "R" Us alweer na drie j aar. Blokker, eigenaar van Bart Smit en Intertoys, nam de winkels in 1996 over. De Europese Commissie verbood de transactie echter, waarna de winkels in han den kwamen van Speelhoorn BV. Met een belang van 20 procent in dat bedrijf had Blokker alsnog een flinke vinger in de pap. In 2009 werd de franchiseover- eenkomst met Speelhoorn beëin digd, de zeventien winkels gingen verder onder de naam Toys XL. Vo rig jaar nam Blokker alle Toys XL- winkels over, waarbij het merk, samen met Bart Smit, werd opge heven. De circa 550 speelgoedwin kels van het Blokker-concern wor- t De surseance komt zeer ongelegen, vlak voor Thanksgiving en de kerstperiode den sinds dit voorjaar onder het Intertoys-label gerund. Toys "R" Us heeft ondertussen wereldwijd 1.600 winkels, waarvan ruim 850 in de Verenigde Staten. Het concern is actiefin 38 landen en heeft meer dan 6.500 medewerkers. Of het concern op tijd een uitweg uit de crisis vindt, is de vraag. De surseance komt zeer ongelegen, vlak voor Thanksgiving en kerst, de Amerikaanse vakantieperiode die cruciaal is voor Toys "R" Us. Door de financiële perikelen lijken ook leveranciers voorzichtig. Volgens persbureau Bloomberg eisen zij dat Toys "R" Us direct afrekent. Topman Dave Brandon hoopt in elk geval een forse reorganisatie door te kunnen voeren. Het aanvragen van surseance moet daarbij helpen. „Dit zal ons meer financiële ruimte geven om te blijven investeren en onze concurrentiepositie te versterken." De meeste retailexperts zien de keten voorlopig wel overleven. Wel zullen radicale wijzigingen nodig zijn om de concurrentie aan te gaan. Tegenwoordig wordt speel goed door talloze ketens online en offline verkocht: van Amazon tot supermarkt Walmart, drogisterijen en zelfs sommige modezaken. Gebruik actiecode MUZIEK Met optredens van: Vertrek: 20 november 2017 All-inclusive: Kijk voor de uitgebreide programmabeschrijving Öö/i^GJWT73/7 fll (0318) 58 09 58 op: www.bolderman.nl/muziekspektakel iSggg.TrSST' B ÈidMrïizcn www.bolderman.nl -vjLni ij a woensdag 20 september 2017 De winkel van Toys "R" Us op Times Square, New York. fotoepa Toys "R" Us wankelt. De Ameri kaanse speelgoedketen heeft surseance van betaling aange vraagd. In Nederland merken we er weinig van: Toys "R" Us heeft hier al geen winkels meer. David Bremmer Natasja de Groot Wayne MARIANNE WEBER Het programma: Maandag: Dwingeloo - Schoonoord - Assen Dinsdag: Ochtend vrij, middag hunebedden en Orvelte, avond gezelligheid met Marianne Weber Woensdag: Dagtocht Friesland, in de avond feesten met Thomas Berge Donderdag: Ochtend Groningen, middag vrij, avond optreden van Jan en Annie Vrijdag: Assen Bolderman Excursiereizen en de Bonte Wever maken het voor iedereen mogelijk te genieten van deze onvergetelijke muziekreis. Met deze reis slaan zij de handen ineen voor een unieke belevenis: een 100% muziekreis met fantastische optredens, all-inclusive verblijf in De Bonte Wever, heerlijk eten én excursies naar de mooiste steden en hunebedden. Transfer via de Bolderman servicelijnen naar De Bonte Wever in Assen v.v. 4 overnachtingen in het 4**** Hotel De Bonte Wever Alle optredens (Marianne Weber, Thomas Berge, Jan en Annie) Muziekband de Moeflons Dagelijks een goed verzorgd ontbijtbuffet en dinerbuffet 3x lunchbuffet in het hotel Gratis koffie, thee, alcoholische en niet-alcoholische drankjes (huisassortiment) Gratis snacks en diverse lekkernijen Gratis gebruik van zwemparadijs, sauna, fitness en bowlingbanen Entertainment Wifi in het hotel gratis Genoemde excursies, exclusief entreegelden Luxe Comfort Class touringcar met chauffeur/reisleider %NVR (0 Toeristenbelasting, tol-en parkeergelden scr\

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 17